ظریف: راه مذاکره باز است

به گزارش وبلاگ تور چین، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، گفت: راه مذاکره درباره حفظ برجام، باز است و ایران بر اساس نقض حقوق خود بر اساس برجام، گام چهارم کاهش تعهدات خود را برداشته است.

ظریف: راه مذاکره باز است

به گزارش خبرگزاری وبلاگ تور چین، محمدجواد ظریف در مورد گام چهارم کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به ترکیه اظهار کرد: گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای را برداشتیم؛ پیشتر اعلام نموده بودیم اگر اقدامات طرف های مقابل به نتیجه نرسد، گام های بعدی کاهش تعهدات برجامی را برمی داریم.

وی که برای حضور در نشست بیست و چهارم شورای وزیران خارجه سازمان همکاریهای مالی اکو در ترکیه حضور یافته، عنوان نمود: روز نخست کاهش تعهدات برجامی، توسط رییس جمهوری اعلام شد ضمن برداشتن گام های خود در چارچوب برجام و در پاسخ به موارد نقض تعهدات از سوی ایالت متحده و کاستی ها و موارد نقض اروپایی ها درباره برجام، مذاکرات را ادامه می دهیم.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: از روز نخست، مذاکرات را آغاز کردیم و به مذاکرات نه نگفتیم.

ظریف توضیح داد: با طرف هایی که مایل هستند برجام حفظ بگردد، گفت وگو می کنیم؛ فرانسوی ها گفت وگوهایشان را در این باره ادمه می دهند و در را روی مذاکره و تفاهم باز می گذاریم.

وی ادامه داد: فردا (شنبه) اجلاس سالانه وزارت خارجه اکو را داریم و اجلاس وزیران اکو تشکیل می گردد؛ در این اجلاس درباره اصلاحات سازمان و چشم انداز 2025 که در تهران تصویب شد، بحث می گردد و آنالیز می کنیم چقدر در این زمینه پیشرفت داریم.

به گفته ظریف، گفت وگو با همکاران (وزرای امور خارجه کشورهای عضو اکو) از دیگر برنامه های وی در این سفر خواهد بود.

بیست و چهارمین نشست وزرای امور خارجه سازمان همکاری مالی اکو روز شنبه 18 آبان در آنتالیای ترکیه برگزار می گردد.

سازمان همکاری مالی (Eco) سازمان مالی منطقه ای متشکل از 10 کشور است که توسط سه کشور ایران، پاکستان و ترکیه در سال 1343 خورشیدی تأسیس شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "ظریف: راه مذاکره باز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: راه مذاکره باز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید