آمریکا در فکر عقب نشستن از بعضی تحریم ها برای بازگرداندن ایران به تعهدات برجامی

به گزارش وبلاگ تور چین، مقام های کنونی و پیشین دولت آمریکا به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند که واشنگتن برای ترغیب ایران به بازگشت به تعهدات برجامی، میخواهد از بعضی تحریم های سخت دوران ترامپ عقب بنشیند.

آمریکا در فکر عقب نشستن از بعضی تحریم ها برای بازگرداندن ایران به تعهدات برجامی

به گزارش وبلاگ تور چین، علی رغم تاکید ایران بر لزوم لغو تمامی تحریم ها جهت بازگشت تهران به پایبندی کامل به برجام اما واشنگتن همچنان بر حفظ بعضی از آنها اصرار دارد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس بامداد پنجشنبه به نقل از مقام های کنونی و پیشین آمریکا نوشت: دولت بایدن در حال آنالیز عقب نشستن از بعضی از شدیدترین تحریم های دوره ترامپ است تا ایران را به بازگشت به پایبندی به برجام ترغیب کند.

این منابع به آسوشیتدپرس گفتند همزمان با تداوم گفت وگوهای غیرمستقیم در وین درباره امکان احیای توافق هسته ای، مقام های آمریکایی بیش از گذشته تمایل به توسعه آنچه ممکن است به ایران پیشنهاد دهند، پیدا کردند.

بر اساس این گزارش، مقام های دولت بایدن هنوز درباره اینکه چه تحریم هایی به عقب برگردانده خواهد شد، اظهار نظر ننموده اند اما می گویند که برای برداشتن تمام تحریم های مرتبط با هسته ای آماده هستند.

این در حالی است که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیشتر تاکید نموده بود: اگر آمریکا می خواهد بتواند به برجام برگردد، باید کلیه تحریم ها را بردارد و فهرست تمامی تحریم ها را ارائه دهد. طبق برجام وظیفه آمریکاست که کلیه تحریم ها را اولاً اعلام کند و ثانیاً بردارد و این سیاست غیرقابل تغییر ماست. ایران هم اعلام نموده است.

نشست کمیسیون مشترک برجام روز سه شنبه با حضور هیأت های ایران و گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) و نماینده اتحادیه اروپا در شهر وین برگزار گردید.

با این حال ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه مذاکرات وین سازنده بود، اما مدعی شد که این مذاکرات معین کننده نبود و منتظر ادامه آن هستند.

منبع: جام جم آنلاین

به "آمریکا در فکر عقب نشستن از بعضی تحریم ها برای بازگرداندن ایران به تعهدات برجامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا در فکر عقب نشستن از بعضی تحریم ها برای بازگرداندن ایران به تعهدات برجامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید