سفر به مکزیک با ویزای شینگن

به گزارش وبلاگ تور چین، مکزیک کشوری رنگارنگ و سرزنده در آمریکای لاتین است که هر ساله میلیون ها جهانگرد را به خود جذب می نماید. این کشور که بیشترین جمعیت را در آمریکای شمالی دارد، جای خوبی برای علاقه مندان به هنر و معماری می باشد؛ مکزیکوسیتی با خرابه های آزتک و موزه فریدا کالو، خیابان مردگان و هرم خورشید هر بیننده ای را مجذوب خود می نماید. برای سفر به این کشور شب زنده دار، باید برای دریافت ویزا اقدام کنید! اما نگران نباشید راه های دیگری نیز وجود دارد. اگر در کشورهایی چون کانادا، استرالیا، آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا ساکن یا ویزای شنگن داشته باشید، بدون احتیاج به دریافت ویزای مکزیک می توانید برای سفر به این کشور اقدام کنید. در ادامه در خصوص محدودیت ها و شرایط آن سخن خواهیم گفت.

سفر به مکزیک با ویزای شینگن

آنچه در این مطلب می خوانید

 • آیا می توان به وسیله ویزای شنگن به مکزیک سفر کرد؟
 • چرا ویزای شنگن؟
 • مراحل و مدارک مورد احتیاج برای اخذ ویزای شنگن
 • انواع ویزای شنگن
 • چه کشورهایی عضو حوزه شنگن هستند؟

آیا می توان به وسیله ویزای شنگن به مکزیک سفر کرد؟

بله این امکان برای کسانی که ویزای شنگن داشته باشند، فراهم است؛ اما چون نوع آن توریستی است، با محدودیت زمانی همراه است و فقط تا 180 روز می توانید در مکزیک اقامت داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

مدت زمان صدور ویزای شینگن

چرا ویزای شنگن؟

با اخذ این ویزا می توانید به تماتی کشور های حوزه شنگن که شامل 29 کشور می شود، سفر کنید. اما این تمام مزیت ویزای شنگن نیست! بلکه علاوه بر تردد آزادانه و بدون کنترل مرزی بین کشور های عضو، می توانید به برخی از کشور های غیر عضو هم سفر کنید.

در ادامه لیستی از این دست کشورها را معرفی خواهیم کرد:

1. کشور مکزیک

به گفته سفارت مکزیک در فنلاند، اگر شما یک شهروند در منطقه شینگن، انگلستان، ایالات متحده آمریکا، کانادا یا ژاپن هستید یا اگر دارای مجوز اقامت دائم یا ویزای معتبر برای هریک از این کشورها هستید، احتیاجی به ویزا برای بازدید از مکزیک تحت شرایط زیر ندارید:

 • ویزای شنگن داشته باشید
 • هدف از بازدید شما گردشگری، مطالعه یا تجارت است.
 • مدت اقامت شما بیش از 180 روز نیست.

2. کشور آلبانی

3. بلاروس

4. کشورهای آنتیگوا و باربودا

5. کشورهای بوسنی و هرزگوین

6. کشور کلمبیا

7. کشور قبرس

8. کشور گرجستان

9. کشور جبل الطارق

10. کشور کوزوو

11. کشور مونته نگرو

12. مقدونیه شمالی

13. کشور صربستان

حال سوالی که پیش می آید این است که چگونه می توان ویزای شنگن به دست آورد؟

مراحل و مدارک مورد احتیاج برای اخذ ویزای شنگن

سه مرحله اصلی برای شروع این فرایند به توضیح زیر می باشد:

 • گرفتن وقت سفارت از کشور مورد نظر
 • پر کردن فرم و تکمیل مدارک
 • حضور در سفارت جهت انگشت نگاری و تحویل مدارک

مدارک لازم:

1. اصل گذرنامه تازه با امضاء، به همراه اصل گذرنامه های قبلی (مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم)

2. 2 قطعه عکس 4.5 * 3.5 تازه رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، 80 % درصد صورت کاملاً معین باشد، حداکثر برای 2 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3. اصل و ترجمه شناسنامه

4. اصل گردش حساب بانکی 6 ماهه با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی، مطابق با مانده گواهی تمکن هر دو از یک حساب (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 10 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.) باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 400 میلیون تومان باشد.

5. اصل و ترجمه سند مالکیت (سند تک برگ یا دفترچه ای مورد تایید میباشد.)

6. اصل و ترجمه مدارک شغلی:

 • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و 3 فیش حقوقی آخر از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی
 • وکلا: پروانه وکالت.
 • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و مقدار حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا نماینده گواهی شغلی، 3 فیش حقوقی آخر , سابقه بیمه تامین اجتماعی
 • بازنشسته ها: آخرین حکم بازنشستگی، 3 فیش حقوقی آخر
 • مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و مقدار حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر از شرکت مربوطه (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا نماینده گواهی شغلی، قرارداد کاری، 3 فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی
 • در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آگهی تاسیس و آخرین آگهی تغییرات مربوط به سمت های شغلی و تغییر آدرس شرکت، سابقه بیمه تامین اجتماعی/ کارت مباشرت (در صورت ارائه کارت مباشرت، ارائه جواز کسب اصلی الزامی است).
 • معلمان ، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و مقدار حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا نماینده گواهی شغلی، به همراه سه فیش حقوقی آخر
 • دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل با مهر و امضا سازمان مربوطه
 • جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه برنامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت نامه از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.

7. برای بچه ها زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن ها سفر می نمایند رضایتنامه محضری با ذکر موارد : هدف از سفر، تاریخ سفر، ذکر شهر ها و هتل ها، نام افرادی که در سفر همراهشان هستند (سرپرست ایشان در زمان سفر) و نام فردی که هزینه های سفر را تقبل میکند الزامی است و احتیاج به ترجمه به زبان اسپانیایی دارد.

8. اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم های خانه دار (برای خانم های خانه داری که به تنهایی سفر مینمایند و مدارک شغلی و مالی همسر را ارائه میدهند تهیه نامه محضری مبنی بر اینکه همسر تمامی هزینه های سفر را تقبل میکند الزامی است.)

9. تکمیل فرم فارسی معینات فردی به صورت کامل و دقیق

توجه داشته باشید که مدارک لازم برای سفارت های حوزه شینگن به طور معمول یکسان است و فقط در برخی از موارد کوچک تفاوت می نماید، پس قبل از تهیه هر مدرکی با سفارت مربوطه هماهنگی لازم را به عمل آورید. حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر 12 سال) جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری BLS الزامی می باشد.

گفتنی است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست شود که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.

انواع ویزای شنگن

در رابطه با ویزای شنگن باید بگوییم که تنها به یک نوع منتهی نمی شود و چند نوع دارد که در ادامه معرفی خواهیم کرد:

1. ویزای اتحادیه شینگن یا (UNIFORM SCHENGEN VISA (USV

ویزای شینگن به ویزاهای A, B, C تقسیم می شوند:

 • ویزای شینگن نوع A (Airport Transit Visa)
 • ویزای شینگن نوع B ترانزیت
 • ویزای شینگن نوع C کوتاهمدت

نوع C با توجه به شرایط متقاضی به 3 دسته تقسیم می شود:

 • ویزای سینگل شینگن یا ویزای یک بار ورود (SINGLE-ENTRY)
 • ویزای دوبار ورود شینگن (DOUBLE-ENTRY)
 • ویزای مولتی شینگن یا ویزای چند بار ورود (MULTIPLE-ENTRY)

2. ویزای اعتباری منطقه محدود یا (LIMITED TERRITORIAL VALIDITY VISA (LTV

3. انواع ویزای شینگن نوع D:

 • ویزای ملی یا NATIONAL VISA:
 • ویزای شینگن نوع D - سینگل
 • ویزای شینگن نوع D - مولتی

چه کشورهایی عضو حوزه شنگن هستند؟

در حال حاضر 29 کشور عضو منطقه شینگن محسوب می شوند:

1. اتریش

2. بلژیک

3. جمهوری چک

4. دانمارک

5. استونی

6. فنلاند

7. فرانسه

8. آلمان

9. یونان

10. مجارستان

11. ایسلند

12. ایتالیا

13. لتونی

14. لیتوانی

15. لوکزامبورگ

16. مالت

17. هلند

18. نروژ

19. لهستان

20. پرتغال

21. اسلواکی

22. اسلوونی

23. اسپانیا

24. سوئد

25. سوئیس

26. لیختن اشتاین

27. کرواسی

28. رومانی

29. بلغارستان

سخن پایانی

با توجه به تغییرات احتمالی در سیاست های کشورهای مختلف، بهتر است پیش از هرگونه اقدام یا برنامه ریزی برای سفر، از متخصصین حوزه ویزا هدایت گرفته و مطمئن شوید که با ویزای شنگن خود به کدام یک از کشورهای غیر عضو می توانید سفر کنید. کارشناسان متخصص ما در حوزه ویزای وبلاگ تور چین ، با چندین سال سابقه درخشان، هر روزه از ساعت 8:30 الی 17:00 آماده پاسخگویی و ارائه خدمات به شمال می باشند. جهت ارتباط می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

02188880000

منبع: ستاره ونک

به "سفر به مکزیک با ویزای شینگن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به مکزیک با ویزای شینگن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید