واکنش چین به ماجراجویی دریایی آمریکا

به گزارش وبلاگ تور چین، خبرنگاران : وزارت دفاع چین در واکنش به ورود غیرقانونی یک فروند ناوشکن آمریکایی به حریم آبی جزایر پاراسل، به واشنگتن هشدار داد که دست از اقدامات تحریک کننده بردارد.

واکنش چین به ماجراجویی دریایی آمریکا

به گزارش وبلاگ تور چین به نقل از مهر: سخنگوی وزارت دفاع چین امروز آدینه، از ورود غیرقانونی ناوشکن آمریکایی جان مک کین به آب های مجمع الجزایر مورد مناقشه پاراسل در دریای چین جنوبی به شدت انتقاد و گفت که این کار بدون اجازه دولت پکن صورت گرفته است.

در بیانیه وزارت دفاع چین می خوانیم: خواهان توقف فوری چنین اقدامات تحریک کننده ای از سوی آمریکا هستیم و به شدت اوضاع را کنترل می کنیم تا مانع از این گونه عملیات های نظامی در سطوح دریایی و هوایی شویم.

این وزارتخانه همچنین از اتخاذ همه اقدامات لازم برای تضمین امنیت و تمامیت ارضی و همچنین حفظ صلح و ثبات دریای چین جنوبی اطلاع داد.

به گزارش مهر، آمریکا در ادامه سیاست چرخش به ایندوپاسیفیک و در راستای ممانعت از قدرت یابی چین، به ناامن کردن محیط پیرامونی این کشور به ویژه در آبراه ر اهبردی دریای چین جنوبی روی آورده حال آنکه همزمان جریان های جدایی طلب مناطق تابعه این کشور نظیر هنگ کنگ، تایوان و تبت را نیز تحریک می نماید.

منبع: اقتصادنیوز

به "واکنش چین به ماجراجویی دریایی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش چین به ماجراجویی دریایی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید