نای انگیز، آبشار نفس گیر پله ای ایران

به گزارش وبلاگ تور چین، آبشارهای اعجاب انگیز در طبیعت بکر و جنگل های بی نظیر غرب ایران

نای انگیز، آبشار نفس گیر پله ای ایران

استان لرستان را بیشتر با طبیعت شگفت انگیز و زیبایی های بی حدش می شناسند. در این بین آبشار نای انگیز تنها یکی از جاذبه های گردشگری بی نظیر این استان زیبا است. مجله گردشگری دلتا در این مقاله سفری به جنگل های زیبای لرستان خواهد داشت.

آبشار نای انگیز ، حیرت انگیزترین آبشار ایران

در جنوب شرقی استان لرستان، روستای زیبایی به نام نای انگیز وجود دارد. تنها چند کیلومتر بعد از گذر از این روستا به جنگل نای انگیز جنگلی سر سبز و بکر در دامنه رشته کوه های سر به فلک کشیده زاگرس می رسید. در دل این جنگل بکر آبشارهای متعددی مخفی شده است که یکی از حیرت انگیزترین آنها، آبشار نای انگیز است.

این آبشار نقطه منحصر به فرد جنگل نای انگیز است که در دل رشته کوه های هشتاد پهلو قرار گرفته است. آبی زلال از عمق سفره های آب زیرزمینی برای خلق این آبشار خارج می گردد، که باید سفری بیست متری را طی کند تا به صخره ای با شیب تند برخورد و آبشارهای پله ای زیبایی را شکل دهد.

اگر به کوهنوردی علاقه مند هستید می توانید با عبور از کوه های اطراف به سرچشمه اصلی این آبشار زیبا برسید. آبی که دل صخره های سخت و کوه های خشن زاگرس را شکافته و در طول مسیرش آبشارهای پله ای بی بدیلی را به وجود آورده، زیبایی این منطقه را صد چندان نموده است.

زیبایی خارق العاده این منطقه مدیون ریزش پله پله ای آب است، درحالی که در میان چشم اندازهای فوق العاده جنگلی جریان یافته است. این آبشارها با شکافتن سنگ های سخت حوضچه هایی را به وجود آورده اند که به مکانی عالی برای شنا تبدیل شده اند. تمامی این ها دست به دست هم داده اند تا گردشگران زیادی به خصوص در ماه های گرم سال راهی این منطقه از ایران شوند.

آبشار سفید آب هم یکی دیگر از آبشارهای بی نظیر شکل گرفته در دل این جنگل است. همه این آبشارهای زیبا در نهایت به رودخانه سزار خواهند ریخت. آب آبشار نای انگیز پس از پیمودن مسیری در سمت شرق به رودخانه سزار می ریزد.

در مسیر این رود آبشارهای فراوان دیگری نیز به چشم می خورد که به آبشارهای سرکانه معروف هستند. مسیر آبشارها از خط الرأس در منطقهٔ نای انگیز شروع می گردد و به سمت دامنه ادامه پیدا می نماید. این آبشارها در مسیر عبور رودخانه ترس گریت به طرف رودخانه سزار بر اثر عبور از ناهمواری های منطقه و مسیر عبور رودخانه ترس بوجود آمده است.

با تمام این تفاسیر، پوشش گیاهی بکر و متنوع این منطقه خود به تنهایی بسیار جالب توجه و مجذوب کننده است. اطراف آبشار پر از درخت هایی است که زیبایی خیره کننده ای به این منطقه بخشیده اند و سایه خنکی که به واسطه درخت ها به وجود آمده بسیار فرح بخش است. پوشش گیاهی و درختان منطقه و روستای نای انگیز به طبیعت استان مازندران شباهت بسیار دارد. به همین دلیل این روستا به رامسر استان لرستان معروف است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب مدرسه کوردن بلو استانبول را بخوانید.منبع: پیام دلتا

به "نای انگیز، آبشار نفس گیر پله ای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نای انگیز، آبشار نفس گیر پله ای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید