لبنان، احتمال انصراف حریری از تشکیل دولت، تاکید بری بر همبستگی برای نجات لبنان

به گزارش وبلاگ تور چین، باتوجه به ادامه اختلاف نظرهای موجود میان عون و حریری به نظر می رسد که نخست وزیر مستعفی لبنان از تشکیل دولت کناره گیری کند.

لبنان، احتمال انصراف حریری از تشکیل دولت، تاکید بری بر همبستگی برای نجات لبنان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تور چین به نقل از روزنامه الجمهوریه منابع مطلع در بعبدا گزارش دادند که توافق با سعد حریری نخست وزیر پیشبرد امور لبنان همچنان سخت است و اگر این امر تا ساعت آینده محقق نگردد٬ کار یافتن جایگزین برای وی از میان نامزدهایی که اسامی آنها در خلال رایزنی های اخیر و با هماهنگی و توافق حریری اعلام شد٬ آغاز می گردد.

این موضوع با اخباری که دیروز توسط رسانه های نزدیک به میشل عون رئیس جمهور منتشر شد تلاقی دارد. این رسانه ها اعلام نموده بودند که چشم اندازها کاملا مسدود شده و میان میشل عون و سعد حریری اختلاف نظر وجود دارد و احتمالا حریری از تشکیل دولت کناره گیری کند.

تاکید بری بر همبستگی برای نجات کشور

نبیه بری رئیس مجلس لبنان در خلال نشست دیروز مجلس در مقر خود٬ بر ضرورت تسریع در فرایند تشکیل یک دولت جامع که قادر به تحقق خواسته های مردم در مقابله با فساد و انجام اصلاحات مالی بوده و توانایی لازم برای پیشرفت حیات سیاسی در راستای تحقق آرمان های آنها را داشته باشد تاکیدکرد.

بری اعلام کرد که مرحله کنونی لبنان نیازمند مسئولیت پذیری همه است تا کشور را از این بحران بیرون بکشیم.

نبیه بری همچنین از کریستوف فارنو رئیس اداره خاورمیانه و شمال آفریقا در وزارت امور خارجه فرانسه و برونو فوشه سفیر فرانسه در لبنان که همراه وی بود استقبال کرد.

رئیس مجلس لبنان به همراه نماینده فرانسوی٬ شرایط لبنان را از همه جهات مورد آنالیز قرار داده و بر ضرورت یافتن یک راه چاره فوری تاکید کردند. نماینده فرانسه اشاره نمود که پاریس همچنان متعهد به یاری و حمایت از لبنان است.

بری همچنین با نماینده فرانسوی درباره آغاز اکتشاف نفت در بلوک 4 قبل از خاتمه سال و لزوم آغاز به کار در بلوک شماره 9 قبل از خاتمه سال 2020 مصاحبه کرد. فارنو قول داد تمایل لبنانی ها در این خصوص را به مدیریت شرکتتوتال(شرکت نفت و گاز فرانسوی) منتقل کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لبنان، احتمال انصراف حریری از تشکیل دولت، تاکید بری بر همبستگی برای نجات لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، احتمال انصراف حریری از تشکیل دولت، تاکید بری بر همبستگی برای نجات لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید