دامغانی: تجزیه و تحلیل تیم ملی در غیاب معروف کاری سخت است، عطایی احتیاج به حمایت دارد

به گزارش وبلاگ تور چین، پیشکسوت والیبال ایران، تجزیه و تحلیل تیم ملی والیبال کشورمان در غیاب معروف را کاری سخت و سخت توصیف کرد.

دامغانی: تجزیه و تحلیل تیم ملی در غیاب معروف کاری سخت است، عطایی احتیاج به حمایت دارد

رضا دامغانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ تور چین در خصوص قرعه کشی مسابقات والیبال قهرمانی دنیا 2022 و قرار گرفتن ایران با آرژانتین، هلند و مصر در یک گروه گفت: تیم ایران در گروه سختی قرار گرفته است و شاید تنها روی کاغذ بتوانیم مصر را شکست دهیم. البته پیش بینی ها در این مورد با توجه به سابقه حریفان و حضور بازیکنانی مثل سعید معروف، محمد موسوی و امیر غفور در تیم ایران است. در واقع، ارزیابی ها براساس توانایی فنی تیم ملی در 10 سال گذشته صورت می گیرد. در این بین باید دید آیا سیاست فدراسیون ادامه حضور موسوی و غفور در تیم ملی است و این بازیکنان به تیم ملی اضافه می شوند یا خیر.

ملی پوش پیشین والیبال ایران ادامه داد: بازیکنان جوان خوبی به تیم ملی اضافه شده اند، ولی باید این نکته را در نظر داشت که 60 درصد توان فنی تیم ملی به خاطر موسوی، غفور و معروف بود. سعید معروف، جدا از مسائل فنی مدیری قوی در زمین بود که حتی غفور و موسوی هم تحت فرمان او بودند. در حال حاضر، جای بازیکنی که در زمین مدیر باشد و به سرمربی یاری کند در تیم ایران خالی است.

پیشکسوت والیبال ایران گفت: جواد کریمی به اسم یک پاسور و میلاد عبادی پور به اسم کاپیتان تازه تیم ملی هنوز با معروف فاصله دارند. تیم های حریف هم روی سعید معروف، حساب ویژه ای باز می کردند و به همین علت، تجزیه و تحلیل تیم ملی در غیاب معروف، کار سختی است. باید منتظر بازگشت یا عدم بازگشت موسوی و غفور بود.

دامغانی توضیح داد: آرژانتین در المپیک به مدال برنز رسیده است و هلند هم بازیکنی مثل عبدالعزیز را دارد که در زمین بازیکنی تأثیرگذار به تعداد می آید. ضمن اینکه مصر را هم به اسم نماینده آفریقا نمی توان دست کم گرفت. امیدوارم تیم ملی در مسابقات قهرمانی دنیا، نتایج خوبی بگیرد.

وی در خصوص ادامه کار بهروز عطایی در تیم ملی گفت: داورزنی تصمیم گرفته است تا عطایی برای دو سال سرمربی تیم ملی باشد. کادر فنی باید از الان، برنامه ریزی دقیقی برای حضور در لیگ ملت های 2022 داشته باشد. آلکنو مربی بسیار بزرگی بود، ولی زمان کافی برای تأثیرگذاری روی تیم ملی ایران نداشت. او کوهی از تجربه بود و مسائل تیم ملی را می دانست. او می دانست که تیم ایران در سرویس و دریافت مشکل دارد، ولی زمانی برای اصلاح و آموزش در اختیارش نبود. او بعلاوه انرژی زیادی را صرف مدیریت حواشی تیم ملی کرد.

رضا دامغانی در ادامه اضافه کرد: اگر قرار است عطایی در رأس کادر فنی تیم ملی بماند، باید به او زمان داد. اگر او در لیگ ملت ها هم نتیجه نگرفت، نباید به او ایراد گرفت. تیم ملی فرانسه با مدال المپیک و راهنمایی برناردو رزنده در مسابقات قهرمانی اروپا اصلاً پیروز نبود. نباید با یک باخت، تمام تیم را زیر سؤال برد. هدف تیم ملی ایران، المپیک 2024 پاریس است و باید تا آن صبر و برنامه ریزی کرد.

وی در سرانجام گفت: عطایی احتیاج به حمایت دارد و کادر فنی هم باید تقویت گردد تا دست و دل مسئولان برای استفاده از مربی ایرانی، نلرزد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دامغانی: تجزیه و تحلیل تیم ملی در غیاب معروف کاری سخت است، عطایی احتیاج به حمایت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دامغانی: تجزیه و تحلیل تیم ملی در غیاب معروف کاری سخت است، عطایی احتیاج به حمایت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید