شکارچی ایرانی موشک های لیزری آمریکا را بشناسید ، حریف چِغِر و بد بدن تانک های آمریکایی

به گزارش وبلاگ تور چین، خبرنگاران : تانک ذوالفقار 3، حریف سرسخت تانک آبرامز آمریکا در میدان نبرد است، این تانک از خانواده ذوالفقار قابلیت حرکت در آب تا عمق 1 متر و 60 سانتی متری را دارد، ضخامت زره بدنی عقب و برجک از ویژگی های خاص تانک ذوالفقار3است، این تانک برای حفاظت از خود به تورهای استتاری موسوم به ترمال مجهز شده است.

شکارچی ایرانی موشک های لیزری آمریکا را بشناسید ، حریف چِغِر و بد بدن تانک های آمریکایی

به گزارش به نقل از خبرآنلاین، اهمیت ساخت تانک به عنوان یکی از مهم ترین تجهیزات نظامی در رزم زمینی در جنگ های دوگانه دنیای شفاف تعیین شده است، بعد از جنگ دنیای اول و اواخر جنگ دنیای دوم، کشورها برای تقویت قدرت خود در رزم زمینی و درگیری های هوایی در راستا ساخت انواع تانک با تجهیز آن ها به فناوری های روز در میدان رقابت قرار دریافتد.

تاریخ دفاع مقدس یادآور دلاوری ها و رشادت های رزمندگان اسلام است، سرهنگ رفیع غفاری در بین این رزمندگان در دوران دفاع مقدس به شکارچی تانک معروف بود، انهدام بیش از 200 تانک و نفربر و به غنیمت دریافت بیش از 50 دستگاه تانک رژیم بعثی را در کارنامه دارد، تجهیزات نظامی رژِم بعثی عاریه ای بود.

کلید خودکفایی بی شک از دوران دفاع مقدس زده شد، با گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی، امروز جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم های ناجوانمردانه رژِم جنایت کار آمریکا در صنعت دفاعی از محصولات دفاعی بومی در رزم زمینی، هوایی و دریایی برخوردار است.

خانواده تانک ذوالفقار به عنوان نخستین پروژه ساخت تانک در نیروهای مسلح، یکی از مهم ترین دستاوردهای نیروهای مسلح در راستا ساخت محصولات دفاعی بومی است، استارت ساخت این محصول دفاعی کاملاً ایرانی از دهه 70 زده شد، سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران سازنده سه نسل از خانواده تانک ذوالفقار است.

تانک هفت متری ذوالفقار 1 با وزن 41 تن، عرض 3/6 متر، ارتفاع 2/5 متر سال 1372 رونمایی شد، مرکز صنایع شهید کلاه دوز در سال 1376 خط فراوری ساخت نسل اول این تانک را در دست گرفت، این تانک از یک موتور دیزلی با قدرت فراوری قدرتی حدود 780 اسب بخار، با سرعت 60 کیلومتر در جاده و 40 تا 45 کیلومتر بروی سطوح ناهموار قابلیت انجام مأموریت های مختلف با قدرت پنهان کاری از دید دشمن در میدان نبرد را دارد.

این تانک شباهت به تانک (ام 60) آمریکا دارد، این اقدام نشانه حرکت شانه به شانه جمهوری اسلامی ایران با قدرت های دنیا در دهه دوم تحریم های رژِیم آمریکاست، برجک این تانک با برخورداری از ساختار پنج ضلعی، می تواند در هنگام چرخش بدنه تانک، به صورت ثابت بر روی اهداف مورد نظر قفل کند و با مهمات ضد زره و ضد تانک، یک قبضه تیربار سبک (ام ژ 3 با کالیبر 7/62 میلی متری) و دو قبضه (مسلسل سنگین 12/7 میلی متری) سری دوشکا مجهز شده است.

ذوالفقار ایرانی، شکارچی موشک های راهنمایی لیزری سری دشمن است، برخورداری از سامانه هشداردهنده و پدافند لیزری بومی، یکی از مهم ترین ویژگی های این محصول دفاعی بومی است. AT 11

حریف سرسخت تانک آبرامز آمریکا در میدان نبرد است، این تانک از خانواده ذوالفقار قابلیت حرکت در آب تا عمق 1 متر و 60 سانتی متری را دارد، ضخامت زره بدنی عقب و برجک از ویژگی های خاص تانک ذوالفقار 3 است، با نصب موتور دیزلی با قابلیت فراوری هزار اسب بخار، سرعت آن بروی جاده های اسفالت به 72 کیلومتر در ساعت می رسد.

سامانه کنترل آتش از دیگر تجهیزات نصب شده در بدنه تانک ذوالفقار 3، قدرت درگیری این محصول دفاعی بومی را با اهداف ثابت و متحرک بالا می برد، شبکه شدن با سامانه های دید در شب از دیگر قابلیت های این تانک است، تانک ذوالفقار 3 برای حفاظت از خود به تورهای استتاری موسوم به تر مال با قابلیت توان کاهش سیگنال های فروسرخ ساطع شونده از تانک را دارد.

ذوالفقار 3 از سامانه های حفاظتی مانند، لانچرهای دود پخش کن (قابلیت پنهان کاری تانک و شکستن قفل لیزری سلاح های راهنمایی شونده دشمن)، مسافت باب های لیزری و ... تشکیل شده است، تجهیز با این فناوری ها، امکان تصفیه هوای داخل اتاقک تانک را در صورت مواجهه با عوامل شیمیایی، هسته ای و یا میکروبی را دارد.

منبع: اقتصادنیوز

به "شکارچی ایرانی موشک های لیزری آمریکا را بشناسید ، حریف چِغِر و بد بدن تانک های آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکارچی ایرانی موشک های لیزری آمریکا را بشناسید ، حریف چِغِر و بد بدن تانک های آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید