ترکیه باوجود تهدیدات آمریکا به خرید سامانه اس 400 ادامه خواهد داد

به گزارش وبلاگ تور چین به نقل از ترکیش مینت، با وجود تهدیدات آمریکا علیه ترکیه در ارتباط با خرید سامانه موشکی اس 400، اما یک مقام وزارت دفاع ترکیه تاکید کرده که این کشور از برنامه های خود درباره خرید سامانه دفاع موشکی اس -400 عقب نشینی نخواهد کرد.

ترکیه باوجود تهدیدات آمریکا به خرید سامانه اس 400 ادامه خواهد داد

این مقام وزارت دفاع ترکیه که نام آن اعلام نشده، گفته است: هیچ تغییری در نگرش ما در خصوص اس -400 ایجاد نشده است و آنها در صورت لزوم مستقر خواهند شد.

همزمان پینار کارا افسر اداره ارتباطات وزارت دفاع ترکیه از دور تازه نشست مشترک کنندگان این کشور و آمریکا بر سر موضوع قرارداد جنگنده های اف - 35 خبر داد.

بر اساس این گزارش، کارا در گفتگو با وبلاگ تور چین در آنکارا گفت: هیئت های وزارت دفاع ترکیه و آمریکا قصد دارند تا چند ماه دیگر دومین نشست خود درباره جنگنده های F-35 را در واشنگتن برگزار کنند.

به گفته وی، این دیدار برای رفع اختلافات در خصوص پروژه F-35 و مسائل مالی مرتبط با آن خواهد بود.

لازم به ذکر است، اظهارات این مقام ارشد ترکیه در حالی بیان می شود که پیشتر یازده نفر از کنندگان دموکرات و جمهوری خواه مجلس کنندگان آمریکا در نامه ای به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه این کشور، خواستار جلوگیری از فروش جنگنده های اف -16 به ترکیه شدند.

مخالفت کنندگان کنگره آمریکا در حالی رسانه ای شده است که پیشتر خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه اعلام کرده بود که این کشور فرایند خرید جنگنده های اف -16 را از آمریکا به جای اف -35 ها آغاز کرده است.

اردوغان پس از چند ماه کشمکش میان آنکارا و واشنگتن بر سر پروژه تولید مشترک جنگنده های اف -35 که نهایتاً منجر به کنار گذاشته شدن ترکیه از این پروژه مشترک شد، گفت که واشنگتن به وی پیشنهاد داده تا از مبلغ پرداختی بابت سرمایه گذاری مشترک در تولید این جنگنده ها، برای خرید جنگنده های اف -16 از ایالات متحده استفاده کند، مطلبی که بعداً از طریق آمریکا رد شد.

بر اساس قرارداد اولیه میان دو طرف، قرار بود آمریکا بیش از 100 ففرایند جنگنده اف -35 را بابت سرمایه گذاری ترکیه در پروژه تولید این جنگنده، به آنکارا تحویل دهد که پس از اقدام آنکارا برای خرید سامانه موشکی اس -400 از روسیه، واشنگتن نسبت به کنار گذاشتن آنکارا از این پروژه اقدام کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترکیه باوجود تهدیدات آمریکا به خرید سامانه اس 400 ادامه خواهد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه باوجود تهدیدات آمریکا به خرید سامانه اس 400 ادامه خواهد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید