دردسر کاناپه گیت برای اردوغان

به گزارش وبلاگ تور چین، گروه دنیا، ملاقات دومقام اروپایی از ترکیه و مذاکراتشان با رئیس جمهوری این کشور که تصور می شد تنش ها بین آنکارا و اروپا را کاهش خواهد داد، به آتشی در این روابط تبدیل شده است.

دردسر کاناپه گیت برای اردوغان

بعد از اینکه در ملاقات رجب طیب اردوغان با شارل میشل، رئیس شورای اروپا و اورسلا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، برای فون در لاین هیچ جایگاه ای در نظر گرفته نشده بود و او مجبور شد روی کاناپه ای بنشیند، اروپا از رفتار ترکیه به خشم آمد و آن را تبعیض جنسیتی خواند.

به گزارش رویترز، در جدیدترین واکنش ها به رویدادی که نام کاناپه گیت شناخته شده، ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا اردوغان را به تحقیر اورسلا فون در لاین متهم کرد و وی را دیکتاتور خواند و گفت: در مواجهه با چنین دیکتاتورهایی باید صادقانه درباره اختلاف نظرها گفت. این سخنان واکنش آنکارا را برانگیخت؛ نه تنها وزارت خارجه ترکیه، سفیر ایتالیا در آنکارا را برای ادای توضیحات فراخواند، مولود چاووش اوغلووزیر خارجه ترکیه نیز در توئیتی نوشت: گفتمان پوپولیستی نخست وزیر منصوب شده ایتالیا و سخنان زشت و افسارگسیخته او درباره رئیس جمهوری منتخب خود را محکوم می کنیم.

منبع: ایران آنلاین

به "دردسر کاناپه گیت برای اردوغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسر کاناپه گیت برای اردوغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید