ادمه فرایند افزایشی ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی

به گزارش وبلاگ تور چین، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: فرایند افزایشی ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی در بخش های بستری و سرپایی و همچنین فوتی ها همچنان ادامه دارد و لازم است که شهفرایندان بیش از پیش نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی توجه داشته باشند.

ادمه فرایند افزایشی ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی

به گزارش وبلاگ تور چین خراسان رضوی، دکتر مهدی قلیان در حاشیه نشست ستاد استانی مقابله با کرونای خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در حال حاضر تعداد کل بستری شدگان ناشی از کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی 1424 نفر است که از این تعداد 265 نفر در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

وی شرح داد: میانگین بستری جدید مشکوک به کرونا 134 درصد و میانگین بستری موجود 124 درصد و افراد تحت مراقبت های ویژه نیز 55 درصد نسبت به هفته نخست فروردین افزایش داشته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه میزان مراجعه سرپایی بیماران و یا افراد مشکوک به بیماری نیز به سه هزار نفر در روز رسیده است شرح داد: با توجه به شیوع موج جدید کرونا، اگر شهروندان علائمی از قبیل حساسیت، سوزش چشم، کوفتگی بدن، سردرد و بیماری گوارشی داشتند، به پزشک و یا مراکز جامع سلامت تست کرونا مراجعه کنند.

دکتر قلیان اظهار کرد: میزان عمل به پروتکل های بهداشتی در سطح کشور همچنان پایین و نگران کننده بوده و میانگین تخلف رده های شغلی 2،3،4 به 51 درصد رسیده است و متاسفانه بیشتر مراکز تجاری و پاساژها نیز از تعطیلی تبعیت نکرده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه نمود: بزودی بیش از 33 هزار دوز واکسن جدید وارد استان خراسان رضوی می شود و تمام گروه سلامت در بخش خصوصی و دولتی واکسیناسیون می شوند.

منبع: جام جم آنلاین

به "ادمه فرایند افزایشی ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادمه فرایند افزایشی ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید