کتاب های نوشته شده به وسیله هوش مصنوعی از آمازون حذف شدند

به گزارش وبلاگ تور چین؛ پس از اینکه جین فریدمن نسبت به فروش پنج کتابی که به اشتباه به عنوان آثار او در سایت آمازون به فروش گذاشته شده بودند، شکایت کرد، این کتاب ها از لیست فروش آمازون حذف شدند. این کتاب ها، که فریدمن معتقد است به وسیله هوش مصنوعی نوشته شده اند، در سایت نقد و آنالیز گودریدز(Goodreads) که متعلق به آمازون است نیز لیست بندی شده بودند.

کتاب های نوشته شده به وسیله هوش مصنوعی از آمازون حذف شدند

فریدمن در گفت و گو با گاردین اعلام کرد: این شبیه نوعی بی حرمتی است، چراکه نوشته های بسیار بی کیفیتی به نام من به فروش گذاشته شده اند.

این نویسنده که ساکن اوهایو است، تا به امروز چندین کتاب درباره صنعت نشر به نگارش درآورده است و کتاب های تقلبی به نوعی با تقلید از آثار او منتشر شده بودند.

در توضیحات یکی از کتاب هایی که به اشتباه به فریدمن نسبت داده می شوند، چنین آمده است: این کتاب راهبردها، نکات و تکنیک های عملی را ارائه می دهد تا به نویسندگان یاری کند، روند نوشتن خود را ساده نمایند، جدول زمانی انتشار کتاب الکترونیکی خود را تسریع نمایند و پتانسیل عایدی خود را به حداکثر برسانند.

فریدمن زمانی از این موضوع آگاه شد که یکی از مخاطبان متوجه این کتاب ها در آمازون شد و پس از مشکوک شدن به تقلبی بودن کتاب ها به فریدمن ایمیل زد. او که تجربه کار با ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT، را دارد، بلافاصله پس از خواندن چند صفحه اول به این نتیجه رسید که کتاب ها به وسیله هوش مصنوعی فراوری شده اند.

فریدمن گفت: کتاب ها اگر کاملا به وسیله هوش مصنوعی فراوری نشده باشند، دست کم بخش زیادی از آن ها به وسیله هوش مصنوعی نوشته شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "کتاب های نوشته شده به وسیله هوش مصنوعی از آمازون حذف شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب های نوشته شده به وسیله هوش مصنوعی از آمازون حذف شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید