پیامد های کرونا برای شنوایی

به گزارش وبلاگ تور چین، با این که در این تحقیق، تمرکز روی کسانی بوده که از قبل دچار زنگ گوش بوده اند، برخی شرکت کنندگان گفته اند که عارضه گوش آن ها با شروع بیماری کرونا به وجود آمده است.

پیامد های کرونا برای شنوایی

40 درصد بیماران با شرایط وخیم مشکل زنگ گوش روبرو شدند

یک مطالعه جدید نشان می دهد که بیماری کرونا در 40 درصد بیمارانی که از مشکل شنوایی رنج می برند، زنگ گوش یا وزوز در گوش را بیشتر می کند. این نظرسنجی اینترنتی در 48 کشور، روی 3 هزار و 103 بیماری که از وزوز یا زنگ زدن گوش رنج می برند، انجام شد که بیشتر آن ها از بریتانیا و آمریکا بودند.

محققان دانشگاه آنگلیا راسکین، که گزارش مطالعه شان در مجله علمی پیشروان سلامت عمومی منتشر شده است، کشف کردند که 40 درصد بیماران کووید-19 در این نظرسنجی، با شرایط وخیم تر مشکل زنگ گوش روبرو شدند.

در عین حال، معین شد که 54 درصد شرکت کنندگان، هیچ تغییری در شرایط گوش خود احساس نکردند و 4 درصد اعلام کردند مشکل آن ها در واقع کمتر هم شده است. با این که در این تحقیق، تمرکز روی کسانی بوده که از قبل دچار زنگ گوش بوده اند، برخی شرکت کنندگان گفته اند که عارضه گوش آن ها با شروع بیماری کرونا به وجود آمده است.

این تحقیق، که با حمایت انجمن تینیتوس بریتانیا و انجمن تینیتوس آمریکا اجرا شده، نشان می دهد که زنگ گوش می تواند در برخی موارد از عوارض طولانی مدت کووید-19 باشد.این عارضه شنوایی در گوش، صدا هایی شبیه زنگ، وزوز یا فش فش ایجاد می کند؛ مسئله ای رایج که حدود 15 تا 20 درصد مردم از آن رنج می برند.

محققان همچنین دریافتند که عامل اضطراب آور در دوره همه گیری، از جمله ترس از دریافت ویروس، نگرانی های مالی، تنهایی یا کم خوابی، در 32 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی، افزایش عارضه زنگ گوش را نشان می دهد.

دکتر الدر بیوکس، محقق ارشد تیم تحقیق از بخش علوم بینایی و شنوایی دانشگاه آنگلیا راسکین، در این رابطه گفت: این تحقیق بیانگر پیچیدگی های مشکل زنگ گوش است و نشان می دهد عوامل درونی، مثل اضطراب و احساس تنهایی، و عوامل بیرونی، نظیر تغییر در رویه روزانه، می تواند تأثیر مهمی روی این عارضه داشته باشد.

او افزود: برخی تغییراتی که در اثر کووید-19 ایجاد شده ظاهرا تأثیری منفی روی زندگی کسانی که از زنگ گوش رنج می برند گذاشته و شرکت کنندگان تحقیق گزارش کرده اند که بیماری کووید-19 وضع آن ها را بدتر و در برخی موارد حتی باعث ایجاد زنگ گوش و حتی از دست دادن شنوایی شده است.

مقررات فاصله گیری اجتماعی در طول دوره همه گیری، که تغییری چشم گیر در رویه کاری و زندگی روزانه ایجاد کرد، نیز باعث بدتر شدن شرایط زنگ گوش در 46 درصد شرکت کنندگان بریتانیایی شده است. در عین حال، 29 درصد از کسانی که در آمریکا در نظرسنجی مشارکت کردند، اعلام کردند که عارضه در شنوایی آن ها شدیدتر شده است.

دیوید استاکدل، رئیس اجرایی انجمن تینیتوس بریتانیا و همکار این تحقیق، گفت: با شروع موج دوم کووید-19 و احتمالا بالاتر رفتن حس اضطراب و تنهایی در اثر وضع قرنطینه در سطح ملی، لازم است که در رابطه با سلامت اجتماعی بیمارانی که از تینیتوس رنج می برند، همان اشتباهاتی قبلی را تکرار نکنیم.

او افزود: رسیدگی ناکافی به مشکل زنگ گوش در مراحل اولیه، غالبا باعث بدتر شدن اوضاع و وخیم تر شدن این مشکل می شود که می تواند تأثیری عظیم در سلامت روان داشته باشد.

با در نظر دریافت این موضوع، با شروع موج دوم کووید-19، نظام سلامت و بهداشت باید توجه کند کسانی که به زنگ گوش دچار می شوند یا احساس می کنند شرایط شان بدتر شده، در اسرع وقت به مراقبت های پزشکی دسترسی داشته باشند.

منبع: ایندیپندت

منبع: فرادید

به "پیامد های کرونا برای شنوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامد های کرونا برای شنوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید