وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعهدات خود را در خصوص موسسه هنرمندان پیشکسوت انجام می دهد

به گزارش وبلاگ تور چین ؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر گفت: وظیفه ماست با افتخار به اهالی فرهنگ و هنر بویژه پیشکسوتان که به لحاظ عاطفی بیشتر نیازمند این خدمت هستند، خدمت کنیم و بیش از پیش بر این وظیفه اهتمام داشته باشیم.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعهدات خود را در خصوص موسسه هنرمندان پیشکسوت انجام می دهد

وی با بیان اینکه، شخص رئیس جمهوری به طور جدی پیگیر امور از وزرا است، توضیح داد: زمانی که دستور آقای رئیس جمهور مبنی بر اعطای تسهیلات حمایتی به مجموعه هنرمندان بویژه موسسه هنرمندان پیشکسوت را دریافت کردم بلافاصله پیگیری ها در این زمینه شروع شد.

اسماعیلی با بیان اینکه پیگیر تخصیص بودجه های مناسب در قالب های مختلف برای هنرمندان است، از پیگیری خود درباره دستور رییس جمهوری مبنی بر اعطای بسته های مالی حمایتی به موسسه هنرمندان پیشکسوت در نشست آینده شورای عالی سینما اطلاع داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به سابقه هنری داریوش ارجمند رییس هیئت مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت تاکید نمود: استاد داریوش ارجمند از حیث سابقه هنری، کم نظیر هستند و مهمتر از آن، فهم علمی و تعهدشان زبانزد است.

محمد مهدی اسماعیلی اضافه کرد: لطف و همراهی این هنرمند، با مجموعه نظام و دولت مغتنم است و ما قدردان ایشان هستیم.

خدمات به هنرمندان پیشکسوت استمرار یابد

در ادامه این نشست داریوش ارجمند رئیس هیئت مدیره هنرمندان پیشکسوت گفت: این موسسه عصاره 50 سال فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

ارجمند با بیان اینکه در گذشته خدماتی به پیشکسوتان ارائه می شد، توضیح داد: انتظار می رود این خدمات استمرار داشته باشد و باید رفیق و دلسوز یکدیگر باشیم و همدیگر را بفهمیم. در این صورت درد هنرمندان پیشکسوت را می توانیم بفهمیم.

در موسسه هنرمندان پیشکسوت فوران عاطفه است

محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از این نشست گفت: در این موسسه بیشتر فوران عاطفه است و افراد بیش از هر چیز دیگری از داد و ستد عاطفه بهره مند می شوند.

وی در ادامه بر توجه بیش از پیش در حوزه تخصیص بودجه موسسه هنرمندان پیشکسوت تاکید نمود.

در ادامه این نشست سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نزدیک 96 درصد از اعتبارات به موسسه اختصاص داده شده، توضیح داد: کوشش می کنیم سال جاری هم مباحث مالی این موسسه را حل کنیم.

وی اضافه کرد: دستور رئیس جمهوری محترم درباره مساعدت به موسسه هنرمندان پیشکسوت را هم پیگیری کردیم و با سازمان برنامه و بودجه هم در این زمینه مکاتبه کردیم و امیدواریم انتظارات موجود محقق گردد.

لازم به ذکر است، نشست وزیر فرهنگ با اعضای هیئت مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت با هدف برطرف چالش های مالی این موسسه چهارشنبه 21تیر برگزار گردید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعهدات خود را در خصوص موسسه هنرمندان پیشکسوت انجام می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعهدات خود را در خصوص موسسه هنرمندان پیشکسوت انجام می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید