واگذاری موتور برقی کلید خورد ، جزئیات ورود موتور و اسکوتر برقی اشتراکی به شهر

به گزارش وبلاگ تور چین، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از انجام مجموعه اقدامات محیط زیستی که صبح فردا با موضوع این سازمان و با همکاری شرکت کنترل کیفیت هوا، هماهنگی شرکت ملی پست و همراهی بانک مهر در ارائه تسهیلات درازمدت با سود کم انجام می گردد، اطلاع داد.

واگذاری موتور برقی کلید خورد ، جزئیات ورود موتور و اسکوتر برقی اشتراکی به شهر

به گزارش وبلاگ تور چین، مجتبی شفیعی گفت: با توجه به تعدد موتورسیکلت های پست و تردد آنها در سطح شهر، تعداد 10 دستگاه موتورسیکلت برقی در ماه گذشته برای تست و ارزیابی تحویل موزّعان پست شد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: فردا نیز 90 دستگاه موتور برقی دیگر تحویل پست می گردد و تا خاتمه سال نیز، 300 دستگاه موتورسیکلت دیگر پست پس از انجام هماهنگی های لازم با موتورسیکلت های برقی تعویض خواهند شد.

40 درصد سفرهای درون شهری؛ کمتر از 5 کیلومتر

شفیعی با اعلام اینکه روزانه حدود 20 میلیون سفر در کلان شهر تهران انجام می گردد، گفت: از این مقدار سفر، حدود 40 درصد (8 میلیون سفر)، طولی کمتر از 5 کیلومتر دارند و عمده این سفرها (غیر از سفرهای پیاده) با در نظر گرفتن شرایط محیطی و توپوگرافی می توانند از طریق دوچرخه معمولی و برقی، اسکوتر برقی و موتورسیکلت برقی انجام شوند.

او اضافه نمود: سیستم حمل و نقل اشتراکی اعم از دوچرخه، اسکوتر و موتورسیکلت برقی، می تواند نقش به سزایی در انجام جابه جایی های کوتاه ایفا نماید و اساساً سرویس های اشتراک گذاری در زیرمجموعه اقتصاد اشتراکی به افرادی که تملک وسیله ای مثل موتورسیکلت برقی برایشان مالی نیست، یاری می نماید تا با پرداخت هزینه سفر خود بتوانند از موتورسیکلت برقی یا اسکوتر برقی استفاده نمایند.

توسعه موتور و اسکوتر برقیِ اشتراکی

شفیعی از ارزیابی فنی، آموزشی و ترویجی اجرای آزمایشی طرح موتورسیکلت برقی اشتراکی در محدوده اراضی عباس آباد برای شهروندان در یک سال گذشته اطلاع داد و گفت: علاوه بر آن، در این مدت نسبت به اجرای آزمایشی طرح اسکوتر برقی اشتراکی نیز در پارک لاله، پارک پلیس، اراضی عباس آباد، پارک چیتگر و دریاچه خلیج فارس برای شهروندان اقدام شد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر اینکه اسکوتر برقی با دو کاربرد تفریحی و حمل و نقلی مورد استفاده قرار می گیرد و طبیعتاً رویکرد تفریحی در مقایسه با رویکرد حمل و نقلی فرق دارد، اعلام کرد: پس از اتمام مراحل ارزیابی فنی، آموزشی و ترویجی و امکان سنجی اجرا، تجهیزات موتورسیکلت برقی و اسکوتر برقی اشتراکی برای استفاده شهروندان در سطح شهر تهران توسعه خواهند یافت.

منبع: همشهری آنلاین

به "واگذاری موتور برقی کلید خورد ، جزئیات ورود موتور و اسکوتر برقی اشتراکی به شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری موتور برقی کلید خورد ، جزئیات ورود موتور و اسکوتر برقی اشتراکی به شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید