واکاوی یک بحران مدرن در مامان ها

به گزارش وبلاگ تور چین، تهران (پانا) - برنامه مامان ها امروز سراغ خانواده های تک والد رفته است و آموزش می دهد که چگونه باید با بچه هایی که در این خانواده ها عظیم می شوند رفتار کرد تا دچار آسیب های روحی و اجتماعی نشوند.

واکاوی یک بحران مدرن در مامان ها

به گزارش روابط عمومی برنامه، مامان ها با اجرای منصوره مصطفی زاده در مقام میزبان برنامه، به تازگی 31 قسمت از پخش را سپری نموده است و امروز قسمت 32 از این برنامه روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.

مامان ها به تهیه نمایندگی مجتبی حسینی و سردبیری میلاد ناظمی ساخته شده است و در هر قسمت به بخشی از چالش های مادران و تربیت بچه ها در زندگی مدرن می پردازد.

متاسفانه آمارهای منتشر شده جوامع توسط مراجع رسمی نشان می دهد طلاق در سالهای اخیر افزایش داشته و بخشی از این ازدواج های ناموفق شامل خانواده های دارای فرزند می گردد؛ پدیده ای که البته در غرب با بحران بیشتری روبرو بوده است.

طلاق می تواند عامل آسیب های اجتماعی فراوانی باشد و خیلی اهمیت دارد کوشش گردد بچه هایی که ماحصل رشد در چنین خانواده هایی هستند با در نظر دریافت اصول تربیتی، آسیب های کمتری را متحمل شوند. بچه هایی که در یک خانواده کامل حضور ندارند و همواره نوعی کمبود در نبود یکی از والدین را حس خواهند کرد. بنابراین با رعایت بعضی نکات و آموزش مهارت ها می توان این مسائل را حل کرد.

مامان ها که به طور معمول سراغ دغدغه های جامعه می رود و سوژه هایش را از دل چالش های واقعی مادرهای مختلف انتخاب می نماید، سعی دارد دور از کلیشه های مرسوم به مساله های مبتلابه جامعه بپردازد و پیرو همین رویکرد، برای اولین بار سراغ مادران مطلقه رفته است. از این رو این برنامه موضوعی که کمتر در تلویزیون به آن پرداخته شده و به نوعی خط شکن محسوب می گردد را انتخاب نموده است تا بتواند حداقل باب بحث از چالش های جدی خانواده ها را باز کند و میدان دار گفتمانی باشد که شاید برنامه های مختلفی احتیاج است تا برای آن ساخته گردد.

در این برنامه هم از دو مادر دعوت شده است که در بخش اول به مسائل و معضلات این مادران که خود سرپرست خانوار هستند پرداخته می گردد. معضلاتی که باید در کنار شاغل بودن یا حتی صرفا تربیت کودک با قضاوت های جامعه و سختی هایی که برایشان ایجاد شده است با آنها کنار بیایند.

در بخش دوم برنامه هم به آسیب شناسی بچه هایی که در خانواده های تک والد عظیم می شوند پرداخته می گردد و با واکاوی این آسیب ها آنالیز می گردد که چطور می توان از این آسیب ها جلوگیری کرد.

همچنین آیتمی هم طراحی شده است که طی آن آموزش داده می گردد که اطرافیان بچه هایی که در خانواده های تک والد رشد می نمایند، اقوام و حتی معلم وی چطور باید با چنین بچه هایی رفتار نمایند که هم از این بچه ها محافظت گردد و هم دلسوزی های بیجا باعث ضربه های روحی و انحراف در شکل گیری شخصیت این بچه ها نگردد.

مهمانان این برنامه مادران عادی جامعه هستند که با شجاعت در برنامه حضور یافته اند تا این دغدغه ها را برای دیگر مخاطبان هم به اشتراک بگذارند.

سعید ابراهیمی کارگردانی این برنامه را عهده دار است که هر روز شنبه تا چهارشنبه با میزبانی از مادران عادی جامعه ساعت 17:20 از شبکه سه سیما پخش می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "واکاوی یک بحران مدرن در مامان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکاوی یک بحران مدرن در مامان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید