واحد پول روسیه چیست؟ برای سفر به مسکو و سن پترزبورگ چه ارزی ببریم؟

به گزارش وبلاگ تور چین، آیا تا به حال دل تان خواسته که به بزرگترین کشور دنیا سفر کنید؟ روسیه به عنوان پهناورترین کشور دنیا، سرشار از تنوع های فرهنگی و طبیعی است. تماشای ساختمان ها و عمارت های باشکوه به جای مانده از دوران تزارها، آثار دوران بولشویکی و مشاهده پیشرفت روسیه نوین، از انگیزه های شما برای سفر به این کشور خواهد بود. طبیعتا برای سفر به مسکو، سن پترزبورگ و… احتیاج دارید که ارز مناسب همراه اشته باشید. آیا می دانید واحد پول روسیه چیست؟ برای سفر به روسیه چه ارزی باید با خود ببرید؟ اسکناس ها و سکه های روسیه چگونه هستند؟ و… برای پاسخ به این پرسش ها، آنچه در ادامه می آید را بخوانید.

واحد پول روسیه چیست؟ برای سفر به مسکو و سن پترزبورگ چه ارزی ببریم؟

واحد پول روسیه چیست؟

واحد پول روسیه روبل و برابر با صد کوپَک است. با رشد مالی روسیه ارزش روبل در دنیا افزایش یافت؛ البته طی یکی دو سال اخیر، به علت بعضی منازعات سیاسی و منطقه ای، ارزش روبل کمی رو به کاهش گذاشت.

سکه های رایج در روسیه شامل، سکه های یک کوپک، ده کوپک، پنج کوپک، ده کوپک، یک روبل، دو روبل، پنج روبل و ده روبلی می گردد.

اسکناس های روسی نیز با این مبالغ توزیع می شوند: ده روبل، پنجاه روبل، صد روبل، پانصد روبل، هزار روبل و پنج هزار روبل.

اگر اهل خرید کردن باشید، در فروشگاه های مسکو و سنپترزبورگ لباس ، کفش و شکلات های فوق العاده ای می یابید.

برای سفر به روسیه روبل ببریم یا دلار؟

شما برای سفر به روسیه هم می توانید روبل ببرید و هم دلار. اما ممکن است پیدا کردن روبل و فروختن به جای مانده روبل ها (پس از سفر) کمی سخت باشد. بنابراین بهتر است در ایران دلار خریداری کنید و در صرافی های روسیه آنها را به روبل تبدیل کنید.

در بعضی از هتل ها، صرافی وجود دارد بنابراین می توانید بسیار راحت پول تان را مبادله کنید. ضمن اینکه در مسکو می توانید صرافی ایرانی برای تبدیل پول تان بیابید.

ارزش روبل چه قدر است؟

در حال حاضر (مرداد 1401) قیمت روبل روسیه در بازار تهران 521 تومان است. از سوی دیگر ارزش هر روبل روسیه معادل 0.015 دلار امریکا تخمین زده می گردد.

منبع: دیجیاتور

به "واحد پول روسیه چیست؟ برای سفر به مسکو و سن پترزبورگ چه ارزی ببریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واحد پول روسیه چیست؟ برای سفر به مسکو و سن پترزبورگ چه ارزی ببریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید