نقدها و نمرات فیلم روز پرچم؛ منتقدان شان پن را دوست نداشتند (جشنواره کن 2021)

به گزارش وبلاگ تور چین، فیلم روز پرچم (Flag Day) به کارگردانی شان پن، بازیگر آمریکایی برنده جایزه اسکار ساعاتی قبل در بخش مسابقه اصلی جشنواره کن 2021 به نمایش عایدی و اینطور که پیداست کیفیت آن پایین تر از انتظارات بوده است.

نقدها و نمرات فیلم روز پرچم؛ منتقدان شان پن را دوست نداشتند (جشنواره کن 2021)

شان پن طی دوران فعالیت اش رابطه خوبی با جشنواره کن داشته است. او در سال 1997 به خاطر نقش آفرینی تحسین برانگیزش در فیلم اون خیلی دوست داشتنیه به کارگردانی نیک کاساوتس توانست جایزه برترین بازیگر مرد را به خود اختصاص دهد. پن از سال 1991 و با فیلم دونده هندی بر جایگاه کارگردانی نشست و تا به امروز 14 فیلم بلند و کوتاه را کارگردانی نموده است که با بعضی از آن ها از جمله به سوی طبیعت وحشی محصول 2007 به توفیق نسبی در نظر سینمادوستان و منتقدان دست یافت، اما پن در عرصه کارگردانی هرگز نتوانست به پیروزیت هایش در جلوی دوربین نزدیک گردد.

شان پن سال 2016 با فیلم آخرین چهره با بازی شارلیز ترون، خاویر باردم، ادل اگزارکوپولوس و ژان رنو در شصت ونهمین دوره جشنواره کن حاضر بود، اما فیلم اش چندان تحویل گرفته نشد و اینطور که پیداست همین اتفاق برای فیلم روز پرچم هم رخ خواهد داد. در این فیلم دیلان فرانسس پن، دختر شان پن نخستین حضور سینمایی خود را تجربه می نماید. روز پرچم به فراز و فرودهای رابطه یک مرد میانسال با دخترش می پردازد که قصد دارند روابط خانوادگی شان را ترمیم نمایند.

تا به این ساعت در متاکریتیک و راتن تومیتوز به ترتیب بر اساس 6 و 5 آنالیز امتیاز 58 از 100 و 80 از 100 به ثبت رسیده که نشان می دهد فیلم تازه پن پایین تر از انتظارات بوده است؛ زیرا اغلب نقدهای مثبت ثبت شده در راتن تومیتوز فیلم را اثری میانه یا خوبی ارزیابی نموده اند و به جز اوون گلیبرمن از ورایتی، تقریبا هیچ منتقدی روز پرچم را دوست داشتنی و عالی توصیف ننموده است.

منتقدان درباره فیلم روز پرچم چه می گویند؟

اوون گلیبرمن از ورایتی

  • امتیاز: 90 از 100

پن با اینکه در روز پرچم داستان یک خانواده زخم خورده و ناقص را روایت می نماید که به سختی در کنار یکدیگر زندگی می نمایند، اما همچنان در جلب نظر تماشاگر و خلق صحنه هایی صادقانه و هم دلی برانگیز پیروز است.

دیوید رونی از هالیوود ریپورتر

  • امتیاز: 50 از 100

متاسفانه این فیلم هیچ ویژگی شاخص و جادویی ندارد که آن را از سایر فیلم های مستقل اینچنینی متمایز کند. اگر یک کارگردان نام دار روز پرچم را نساخته بود، احتمالا این فیلم در میان آثار حاضر در بخش مسابقه جشنواره کن قرار نمی گرفت. فیلم رگه های احساسی خوبی دارد، اما نه درگیر نماینده است و نه در فکر باقی خواهد ماند.

رابی کالین از تلگراف

  • امتیاز: 40 از 100

دیلان و شان صحنه های دوست داشتنی دارند، در این لحظات فیلم به طور ناگهانی مجذوب کننده می گردد، اما در مابقی دقایق با اثری خسته نماینده روبرو هستیم.

منبع: RottenTomatoes

منبع: دیجیکالا مگ

به "نقدها و نمرات فیلم روز پرچم؛ منتقدان شان پن را دوست نداشتند (جشنواره کن 2021)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقدها و نمرات فیلم روز پرچم؛ منتقدان شان پن را دوست نداشتند (جشنواره کن 2021)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید