ناو هواپیمابر آمریکایی در دریای ژاپن رزمایش برگزار می کند

به گزارش وبلاگ تور چین به نقل از یونهاپ، پس از آنکه رسانه های سئول از ارسال کشتی های هواپیمابر آمریکایی به کره جنوبی در بحبوحه تنش ها بر سر آزمایش های موشکی کره شمالی خبر دادند، یک مقام آمریکایی گفت که ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن در آب های نزدیک شبه جزیره کره فعال است.

ناو هواپیمابر آمریکایی در دریای ژاپن رزمایش برگزار می کند

به گفته این مقام آمریکای، این ناو در دریای ژاپن که به دریای شرق نیز معروف است برای انجام تمرینات با نیروهای ژاپنی حضور دارد. خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از منابع آگاه گفت که ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به مدت 3 تا 5 روز در منطقه فعالیت خواهد کرد.

همچنین، سخنگوی نیروهای آمریکایی مستقر در کره جنوبی در رابطه با گزارش های رسانه های کره جنوبی که روز دوشنبه منتشر شد، گفت که درباره رزمایش های برنامه ریزی شده یا در حال انجام اظهار نظری نخواهد کرد.

از سویی دیگر، وزارت دفاع کره جنوبی گفت که از حضور این ناو هواپیمابر در آب های بین المللی آگاه است، اما از اظهار نظر در مورد این گزارش ها خودداری کرد، زیرا این ناو از متعلقات نظامی ایالات متحده است.

تنش ها در شبه جزیره کره در هفته های گذشته به ویژه پس از آزمایش دو موشک بالستیک کره شمالی در 7 و 13 اسفند سال گذشته، که شامل سامانه نو موشک های قاره پیمای در حال توسعه پیونگ یانگ هستند، به شدت افزایش یافته است. همچنین آزمایش موشک های بالستیک قاره پیما از طریق کره شمالی در هفته گذشته، در این تنش ها مؤثر بود.

پس از سال 2017، این اولین بار است که یک ناو هواپیمابر به آب های بین کره جنوبی و ژاپن ارسال می شود. در آن سال، ناوهای هواپیمابر آمریکایی رونالد ریگان، تئودور روزولت و نیمیتز و گروه های حمله متشکل چند ناو آن ها پس آزمایش های موشکی و تسلیحات هسته ای کره شمالی برای رزمایش اعزام شدند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ناو هواپیمابر آمریکایی در دریای ژاپن رزمایش برگزار می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناو هواپیمابر آمریکایی در دریای ژاپن رزمایش برگزار می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید