کره شمالی درخواست سئول برای اعلام رسمی پایان جنگ را رد کرد

به گزارش وبلاگ تور چین، کره شمالی فشار همسایه جنوبی برای اعلام سیاسی سرانجام جنگ کره را رد و اظهار داشت که این اقدام می تواند به نام ترفند انحرافی برای پوشاندن سیاست خصمانه آمریکا علیه پیونگ یانگ مورد استفاده قرار بگیرد.

کره شمالی درخواست سئول برای اعلام رسمی پایان جنگ را رد کرد

به گزارش فارس، کره شاقتصادی فشار کره جنوبی برای اعلام سیاسی خاتمه جنگ کره بین سال های 1950-1953 به نام راهی برای بازگرداندن صلح را رد و امروز جمعه گفت که چنین اقدامی می تواند به نام ترفند انحرافی برای پوشاندن سیاست خصمانه آمریکا علیه پیونگ یانگ مورد استفاده قرار بگیرد.

مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بار دیگر بر درخواست برای اعلام خاتمه جنگ تاکید کرد و مدعی شد این مسئله می تواند به خلع سلاح اتمی و صلح پایدار در شبه جزیره کره کمک کند.

ری تای سانگ معاون وزیر خارجه کره شاقتصادی درخواست مون را تا زمانی که سیاست های ایالات متحده بدون تغییر باقی بماند، رد کرد.

این مقام کره شاقتصادی در بیانیه ای که رسانه های دولتی این کشور منتشر کردند، گفت: باید به وضوح درک شود که اعلام خاتمه جنگ هیچ کمکی به ثبات شرایط شبه جزیره کره در حال حاضر نمی کند، بلکه می تواند به نام یک ترفند انحرافی برای پوشاندن سیاست خصمانه ایالات متحده مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت سلاح ها و نیرو های آمریکایی مستقر در کره جنوبی و رزمایش های منظم ارتش آمریکا در منطقه، همه نشان می دهد که سیاست خصمانه آمریکا در قبال کره شاقتصادی روز به روز بدتر می شود.

به گزارش آسوشیتد پرس، کره شاقتصادی همچنین مدت هاست تحریم های اقتصادی تحت رهبری آمریکا را به نام دلیلی بر خصومت آمریکا علیه پیونگ یانگ توصیف کرده است.

وزارت اتحاد کره جنوبی روز جمعه در پاسخ گفت که به تلاش های خود برای تصویب اعلامیه خاتمه جنگ و تقویت همکاری با کشور های مرتبط ادامه خواهد داد. چا داک چول معاون سخنگوی وزارت اتحاد سئول گفت که خاتمه جنگ گامی بسیار معنی دار خواهد بود، زیرا می تواند نقطه آغاز مذاکرات صلح و خلع سلاح اتمی در شبه جزیره کره باشد.

خواهر رهبر کره شاقتصادی هم پس از اظهارات مقام این کشور در رد پیشنهاد رئیس جمهور همسایه جنوبی گفت که پیونگ یانگ مایل است مذاکرات خود را با کره جنوبی از سر بگیرد، اگر با سیاست های خصمانه و استاندارد های دوگانه کره شاقتصادی را تحریک نکند.

کیم یو جونگ افزود زمانی که دو کره سیاست های خصمانه و استاندارد های دوگانه ناعادلانه و دیدگاه های مغرضانه نسبت به یکدیگر را کنار بگذارند، اعلام خاتمه جنگ امکان پذیر است.

وی گفت کره شاقتصادی مایل است مذاکرات سازنده ای با کره جنوبی در خصوص ترمیم و بهبود روابط در چنین شرایطی داشته باشد.

جنگ دو کره با ترک مخاصمه به خاتمه رسید، نه پیمان صلح و شبه جزیره را در شرایط فنی جنگی باقی گذاشت. هر دو کره خواستار اعلام خاتمه جنگ و امضای پیمان صلح در طول دیپلماسی با ایالات متحده در سال 2018 شدند و حدس هایی وجود داشت مبنی بر این که ممکن است دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا در اوایل سال 2019 برای متقاعد کردن رهبر کره شاقتصادی به متعهد شدن به خلع سلاح اتمی خاتمه جنگ را اعلام کند.

اما با به بن بست رسیدن مذاکرات کره شاقتصادی و آمریکا و از میان برداشته نشدن تحریم های ضد کره، این پیش بینی محقق نشد. در اواخر سال 2019، کره شاقتصادی گفت اگر آمریکا بخواهد با پیشنهاد اعلام خاتمه جنگ، بدون عقب نشینی از سیاست خصمانه خود، این کشور را متقاعد کند که به مذاکرات بازشود، بحران هسته ای حل نمی شود.

در ماه های اخیر، کیم جونگ اون رهبر کره شاقتصادی هشدار داده بود که این کشور زرادخانه اتمی خود را تقویت کرده و سیستم های تسلیحاتی پیچیده تری را معرفی می کند مگر اینکه ایالات متحده سیاست خصمانه خود را کنار بگذارد. هفته گذشته، کره شاقتصادی اولین آزمایش موشکی خود را در شش ماه گذشته انجام داد و توانایی خود را به رخ کره جنوبی و ژاپن، دو متحد اصلی آمریکا که میزبان مجموعاً 80 هزار نظامی آمریکایی هستند، کشید.

منبع: فرارو

به "کره شمالی درخواست سئول برای اعلام رسمی پایان جنگ را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی درخواست سئول برای اعلام رسمی پایان جنگ را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید