شلیک 2 موشک بالستیک کره شمالی همزمان با خاتمه رزمایش دریایی آمریکا و کره جنوبی

به گزارش وبلاگ تور چین، ارتش کره جنوبی گفت کره شمالی دقیقاً پس از خاتمه رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا 2 موشک بالستیک آزمایش نموده است.

شلیک 2 موشک بالستیک کره شمالی همزمان با خاتمه رزمایش دریایی آمریکا و کره جنوبی

در بحبوحه تنش ها در شبیه جزیه کره، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه ای بیان کرد کره شمالی در روز یک شنبه 2 موشک بالستیک آزمایش نموده است.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، این 2 موشک بالستیک کره شمالی دقیقاً پس از خاتمه رزمایش دریایی مشترک کره جنوبی و آمریکا با حضور ناو هواپیمابر رونالد ریگان صورت گرفته است.

ارتش کره جنوبی در این بیانیه بیان کرد: در ساعت 1:48 و 1:58 بعدازظهر یک شنبه (به وقت محلی) شلیک 2 موشک در منطقه مونچون در استان گانگ وون شناسایی شده است. این موشک ها حدود 350 کیلومتر برد و حدود 90 کیلومتر ارتفاع داشتند. این پرتابه ها از نوع موشک های بالستیک برد کوتاه بوده اند.

ارتش کره جنوبی بیان کرد با توجه به برد و ارتفاع موشک ها به نظر می رسد این موشک ها از نوع موشک های کالیبر خیلی بزرگ بوده و از یک سیستم پرتاب چند گانه KN-25 شلیک شده است.

این در حالی است که اداره ملی هوانوردی کره شمالی روز شنبه بیان کرد که آزمایش های بالستیک این کشور یک اقدام دفاعی منظم و برنامه ریزی شده برای محافظت از کره شمالی و منطقه در برابر تهدیدات نظامی مستقیم آمریکاست.

وزارت دفاع ژاپن اما همزمان بیان کرد که ژاپن و آمریکا در حال برگزاری یک رزمایش نظامی مشترک با حضور ناو هواپیمابر آمریکایی رونالد ریگان در منطقه ها اطراف ژاپن هستند.

وبلاگ تور چین بین الملل بین الملل

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شلیک 2 موشک بالستیک کره شمالی همزمان با خاتمه رزمایش دریایی آمریکا و کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلیک 2 موشک بالستیک کره شمالی همزمان با خاتمه رزمایش دریایی آمریکا و کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید