قیمت اطلس سایپا با هزینه های جانبی اعلام شد، آنالیز تفاوت ها و امکانات چهار تیپ اطلس

به گزارش وبلاگ تور چین، شورای رقابت با در نظر گرفتن هزینه های ساخت ارائه شده به وسیله سایپا، قیمت پایه این خودروی تازه را معین نموده است. به این ترتیب قیمت کارخانه اطلس سایپا با اضافه شدن هزینه های جانبی تعیین شد. آنالیز تفاوت ها و امکانات چهار تیپ اطلس را در این گزارش بخوانید.

قیمت اطلس سایپا با هزینه های جانبی اعلام شد، آنالیز تفاوت ها و امکانات چهار تیپ اطلس

وبلاگ تور چین - قیمت کارخانه محصولات سایپا ویژه آبان منتشر شد.

شورای رقابت با در نظر گرفتن هزینه های ساخت ارائه شده به وسیله سایپا، قیمت پایه این خودروی نو ایرانی را حدود 344 میلیون تعیین نموده است. قیمت کارخانه اطلس سایپا با اضافه شدن هزینه های جانبی به حدود 406 میلیون تومان خواهد رسید.

آنالیز تفاوت ها و امکانات چهار تیپ اطلس

تیپ های سایپا اطلس در جریان رونمایی رسمی از این محصول در نمایشگاه خودرو مشهد تعیین شد. سایپا میخواهد اطلس را در دو نسخه دستی و اتوماتیک و چهار تیپ S ،L ،G و E به بازار خودرو کشور ارائه کند. هر کدام از این چهار تیپ با امکانات متفاوتی به فروش می رسند. اما قوای محرکه تمام تیپ های سایپا اطلس یکسان است.

فورد فیگوسایپا اطلس

سایپا اطلس در حقیقت نسخه فیس لیفت کوییک به شمار می رود. گرچه اقدام گروه خودروسازی سایپا در به روزرسانی چهره قدیمی کوییک بسیار مثبت بود، اما چهره ای که در نتیجه این به روزرسانی به نمایش عایدی، هیچ ارتباطی به سایر محصولات سایپا ندارد.

در میان محصولات گروه خودروسازی سایپا، چهره شاهین به لطف یک طراحی خوب و روان، بدون ایراد به نظر می رسد. شاید در این چهره هیجان خاصی مشاهده نگردد، اما در مجموع نمی توان ایرادات زیادی از آن گرفت.

اما اطلس به عنوان یک محصول به روز (از لحاظ طراحی)، هنوز هم حس کهنگی کوییک را با خود حمل می نماید. تنها علت این احساس هم نمای کناری این خودرو است که شباهت بسیاری به کوییک دارد.

حقیقت این است که گروه طراحی سایپا، فورد Figo را به عنوان الگو کپی برداری برای طراحی اطلس انتخاب کرد. اما نتیجه کار به علت وجود بخش هایی از بدنه کوییک، هماهنگ به نظر نمی رسد.

واقعیت فنی خودرو اطلس سایپا - فرق تیبا با اطلس را در کانال یوتیوب وبلاگ تور چین پلاس تماشا کنید:
تیپ های سایپا اطلس

قیمت اطلس سایپا با هزینه های جانبی اعلام شد

تیپ های سایپا اطلس به دو بخش اصلی و چهار بخش فرعی تقسیم می شوند. به طور کلی، تیپ های S و G این محصول سایپا با گیربکس 5 سرعته دستی به بازار ارائه خواهند شد. تیپ S نسخه پایه با گیربکس دستی است و تیپ G نمونه فول آپشن این محصول به شمار می رود.

دو تیپ L و E نیز در واقع نمونه های اتوماتیک سایپا اطلس هستند و با گیربکس CVT اتوماتیک (با قابلیت تعویض 6 دنده مصنوعی) به فروش می رسند. تیپ L نسخه پایه مدل اتوماتیک و تیپ E نیز نمونه فول آپشن مدل اتوماتیک است.

تعیینات فنی سایپا اطلس

همانطور که عنوان شد، تمامی تیپ های سایپا اطلس با قوای محرکه یکسانی به دست متقاضیان خرید آن می رسند. در زیر درب موتور تمامی مدل های این محصول، موتور چهار سیلندر 1.5 لیتری هشت سوپاپه M15 GSI وجود دارد. فرق این موتور با موتور M15 در سیستم متغییر زمان بندی سوپاپ ها است که موجب می گردد گشتاور موتور در دورهای پایین تری در اختبار راننده قرار گیرد. به غیر از این، سایپا گفت که منیفولد خروجی اگزوز در این موتور هم از استیل ساخته شد.

موتور M15 GSI سایپا اطلس می تواند 90 اسب بخار قدرت و 137 نیوتن متر گشتاور فراوری کند. این نیرو و گشتاور براساس تیپ های سایپا اطلس با گیربکس پنج سرعته دستی یا CVT اتوماتیک به محور جلو این خودرو منتقل می گردد.

گروه خودروسازی سایپا گفت که مصرف سوخت اطلس، هفت لیتر در هر یکصد کیلومتر است. به بیانی دیگر، اطلس می تواند با یک باک 41 لیتری پر از بنزین، 586 کیلومتر مسافت را با یکبار سوخت گیری پشت سر بگذارد. به بیان سایپا، موتور این خودرو پس از بهینه سازی قادر است استاندارد یورو 5 را پاس کند.

آنالیز تمام محصولات نو سایپا را در ویدیوی کانال یوتیوب وبلاگ تور چین پلاس تماشا کنید:
تیپ های سایپا اطلس - تیپ S

قیمت اطلس سایپا با هزینه های جانبی اعلام شد

تیپ S در میان تیپ های سایپا اطلس، ساده ترین خودرو از لحاظ امکانات رفاهی است. این تیپ با گیربکس دستی پنج سرعته به بازار می آید و در واقع به غیر از طراحی بدنه، تفاوت چندانی با کوییک ندارد.

در تیپ S شاهد رینگ های 14 اینچی فولادی، ترمزهای ABS و EBD، فرمان هیدرولیک، سامانه های کنترل پایداری و کشش، تهویه مطبوع دستی، ایربگ های راننده و سرنشین کناری و سنسور پارک عقب هستیم.

علاوه بر این موارد، امکاناتی مانند چراغ بدرقه تا منزل، دی لایت و پوزیشن لایت، کامپیوتر سفری، TPMS، سنسور نور و رادیو پخش بلوتوث دار هم در این تیپ وجود دارند.

تیپ های سایپا اطلس - تیپ G

تیپ G نمونه فول آپشن نسخه دستی سایپا اطلس است. در این تیپ علاوه بر تمامی امکاناتی که در تیپ S وجود دارند، شاهد نمایشگر 7 اینچی و دوربین دید عقب نیز هستیم.

به غیر از این، فرمان تیپ G دارای کلیدهای کنترل سیستم صوتی است و صندلی ها در این تیپ با روکش چرم مصنوعی به دست متقاضیان می رسند.

تریم داخلی سایپا اطلس در این تیپ دو رنگ است. سانروف برقی، آنتن کوسه ای، آیینه های تاشو برقی و بدنه دو رنگ (رنگ سقف فرق دارد) نیز تکمیل کننده فهرست امکانات رفاهی در این تیپ هستند.

مقایسه و تست شاهین و تارا : برنده کدامیک است؟ برای آگاهی از پاسخ این پرسش تماشا این ویدیو در کانال وبلاگ تور چین پلاس را از دست ندهید:
تیپ های سایپا اطلس - تیپ L

همانطور که در ابتدای متن عنوان شد، تیپ L در میان تیپ های سایپا اطلس معرف نسخه پایه با گیربکس CVT اتوماتیک است. در این تیپ مانند تیپ S رینگ های فولادی 14 اینچی را می بینیم که در پشت آنها، ترمزهای دارای ABS و EBD قرار گرفتند.

سامانه های کنترل کشش، پایداری و کنترل آغاز حرکت در سربالایی در این تیپ وجود دارند. ایربگ های راننده و سرنشین هم در داخل کابین آن مشاهده می شوند. تهویه مطبوع تیپ L اطلس دستی است و راننده در زمان حرکت به عقب علاوه بر سنسورهای عقب از دوربین دید عقب نیز می تواند استفاده کند.

فرمان کمکی برقی، چراغ بدرقه، دیلایت، پوزیشن لایت، آنتن کوسه ای، سنسور نور، TPMS، ورود بدون کلید و آیینه های جانبی برقی تاشو از جمله امکانات ظاهری این محصول به شمار می روند.

در داخل تیپ L تریم داخلی دو رنگ، نمایشگر 7 اینچی، استارت دکمه ای، کروز کنترل و محدودکننده سرعت از جمله امکاناتی هستند که سرنشینان می توانند از آنها بهره مند شوند.

تیپ های سایپا اطلس - تیپ E

کامل ترین و فول ترین نمونه در میان تیپ های سایپا اطلس، تیپ E این محصول است. علاوه بر گیربکس CVT اتوماتیک، در این خودرو امکاناتی مانند سانروف، بدنه دو رنگ (رنگ سقف فرق دارد)، صندلی برقی راننده با گرمکن و رادار نقطه کور هم وجود دارند. سنسور باران در این تیپ در زیر آیینه میانی قرار گرفته است و شیشه های عقب هم به طور استاندارد، دودی هستند.

پرسش های متداول درباره سایپا اطلس
اطلس چه زمانی و با چه قیمتی وارد بازار می گردد؟
  • سایپا اطلس پیش تر در سامانه یکپارچه عرضه خودرو به فروش رسید. هنوز قیمت نهایی این محصول سایپا رسماً اعلام نشده است. اما با توجه به بیلبوردهای تبلیغاتی این گروه خودروسازی در سطح شهرها، پیش بینی می گردد ابتدا تیپ G که نسخه فول دستی آن است به بازار بیاید. براساس اطلاعات دریافتی از سایپا، اطلس احتمالاً تا اواخر سال جاری به دست متقاضیان خرید این خودرو می رسد.
آیا موتور M15 GSI در آینده برای سایپا اطلس تغییر خواهد نمود؟
  • گروه خودروسازی سایپا به تازگی موتور ME16 را فراوری کرد که 16 سوپاپه است. این موتور ابتدا با شاهین پلاس وارد بازار می گردد. اما پیش بینی می گردد که به مرور تمامی محصولات سایپا به این موتور 113 اسب بخاری مجهز شوند.

تداوم استفاده از پلت فرم قدیمی در سهند و اطلس سایپا

کاتالوگ خودروهای وارداتی منتشر شد؛ از کیا و هیوندای تا مقرون به صرفه ترین خودرو وارداتی

قیمت کوییک پلاس اتوماتیک و ساینا اس اتوماتیک اعلام شد

قیمت روز خودروهای خارجی در بازار / افزایش قیمت کدام خودرو رکورد زد؟

ترمز تارا قوی تر است یا دنا پلاس؟/ نتیجه تست ترمز محصولات ایران خودرو

طرح تبدیل تارا در سامانه یکپارچه خودرو اجباری است؟/ احتمال توقف فراوری تارا معمولی

سراتو 2014 و بهمن رسپکت تست و مقایسه شدند/ خودرو کره ای کارنموده یا چینی صفر؟

منبع: بیت ران

به "قیمت اطلس سایپا با هزینه های جانبی اعلام شد، آنالیز تفاوت ها و امکانات چهار تیپ اطلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت اطلس سایپا با هزینه های جانبی اعلام شد، آنالیز تفاوت ها و امکانات چهار تیپ اطلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید