روش تهیه اسموتی لیمو و نعناع

به گزارش وبلاگ تور چین، تهران (پانا) - این روزها هوا گرم است و هیچ چیزی به میزان یک نوشیدنی خنک و خانگی نمی تواند به اصطلاح حال آدم را جا بیاورد. در این گزارش با روش تهیه اسموتی لیمو و نعناع آشنا می شوید.

روش تهیه اسموتی لیمو و نعناع

به گزارش جامعه 24، هوا این روز ها بسیار گرم است و اگر ناچار باشیم از خانه هم خارج شویم و ساعاتی طولانی در هوای گرم بمانیم ممکن است حتی در خطر گرمازدگی هم قرار داشته باشیم. بهتر است در خانه و در ظرفی دربسته نوشیدنی های خنک و با مواد طبیعی آماده کنیم تا به محض رسیدن به خانه از آن ها استفاده کنیم و روح و جسممان را جلا دهیم.

حتی می توان از این نوشیدنی ها با خود به خارج از خانه هم برد و به جای نوشیدن آب میوه های غیربهداشتی یا غیرطبیعی کارخانه ای از این نوشیدنی ها بهره برد.

اسموتی لیمو و نعناع به علت موادی که در خود دارد افزون بر کم کردن احتمال گرمازدگی سبب لاغری و کاهش وزن و بالارفتن سیستم ایمنی بدن هم می گردد؛ بنابراین حتما آن را درست کنید و در در درازای روز از خواص بی مانند آن بهره ببرید.

در ادامه با ما و روش تهیه اسموتی لیمو و نعناع همراه باشید. در نظر داشته باشید شما می توانید در این نوشیدنی شکر و آب گازدار را به دل خواه خود کم و زیاد و یا به کلی حذف کنید.

طرز تهیه اسموتی لیمو نعناع

شکر 1/2 لیوان

آب 1/2 لیوان

برگ نعنا 3 عدد

آب لیمو ترش 3 عدد

آب گاز دار به اندازه لازم

یخ به اندازه لازم

روش تهیه

در آغاز و برای درست کردن اسموتی لیمو نعناع آب را به همراه شکر روی حرارت بگذارید تا شکر حل گردد و اندکی غلیظ گردد. در این مرحله آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا خنک گردد.

در مرحله بعدی آب سه لیموترش بزرگ را بگیرید و درون مخلوط کن یا غذاساز بریزید و سپس نعناع و برگ هایش را بیفزایید و مخلوط آب و شکر را هم بیفزایید و هم زدن را آغاز کنید.

به دستگاه اجازه دهید مواد را خوب پوره کند.

در انتها چند عدد یخ به همراه آب گازدار اضافه کنید و دوباره دستگاه را روشن کنید و بگذارید یخ ها هم در میکسر پوره و خرد شوند.

همان گونه که اشاره کردیم شما می توانید این نوشیدنی و شربت را درست کنید و روز ها در یخچال نگهداری و در درازی روز از آن بهره ببرید و یا با خود به خارج از خانه ببرید. هم چنین اگر مهمان دارید می توانید یک ساعت پیش از آمدن آنها این شربت را درست کنید و در یخچال نگه دارید و با آن از مهمانانتان پذیرایی کنید.

اگر می خواهید اسموتی با مزه قوی تری داشته باشید این شربت را می توانید با روش زیر درست کنید:

پوست دو عد لیموترش را بگیرید و تمام هسته های آن ها را جدا کنید. این کار به این علت است که اسموتی شما تلخ نگردد. سپس 4 عدد دیگر لیمو ترش را بشورید و چند قاچ بزنید.

این لیمو ها را داخل میکسر بریزید و به آن ها نعناع و عسل بیفزایید و همه را با هم پوره کنید. سپس یخ را به همراه نوشابه اسپرایت اضافه کنید و دوباره میکسر را روشن کنید تا مواد با هم مخلوط شوند.

دقت داشته باشید در این روش نمی توان اسموتی را مدت طولانی نگه داشت، چون در آن لیموی کامل وجود دارد و زود تلخ می گردد؛ بنابراین باید زود آن را مصرف کرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "روش تهیه اسموتی لیمو و نعناع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش تهیه اسموتی لیمو و نعناع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید