ثبت نام 480 نفر از خراسان رضوی در هفتمین جام قهرمانان بازی های ویدیویی

به گزارش وبلاگ تور چین، دبیر مسابقات استانی هفتمین جام قهرمانان بازی های ویدیویی ایران در خراسان رضوی گفت: 480 نفر در مرحله استانی هفتمین جام قهرمانان بازی های ویدیویی این منطقه شرکت کردند.

ثبت نام 480 نفر از خراسان رضوی در هفتمین جام قهرمانان بازی های ویدیویی

مرتضی اسکافی دبیر مسابقات استانی هفتمین جام قهرمانان بازی های ویدیویی ایران در خراسان رضوی گفت: مرحله استانی این رویداد ملی از فردا و همزمان با برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 قطر و حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در این رقابت ها و با هدف حمایت همه جانبه از تیم ملی فوتبال و کشف استعدادها در زمینه بازی های رایانه ای در استانهای منتخب کشور آغاز می شود.

او اضافه کرد: 9 بازیگاه (گیم نت) در مشهد برای برگزاری این دوره از مسابقات در نظر گرفته شده است که برگزیدگان هر مرکز با یکدیگر به رقابت پرداخته و سه نفر از بین آنان به عنوان نفرات اول و دوم و سوم استان خراسان رضوی معرفی می شوند.

دبیر مسابقات استانی هفتمین جام قهرمانان بازیهای ویدیویی ایران در خراسان رضوی ادامه داد: رقابتها در این رویداد به صورت حضوری و آفلاین انجام می شود و بخش حضوری آن را بنیاد ملی بازی های رایانه ای با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی و اتحادیه محصولات فرهنگی مشهد در چهار بازیگاه برگزیده مشهد به مدت سه تا چهار روز برگزار می کنند.

اسکافی بیان نمود: در بخش آفلاین، بازیهای فوتبالیستارز، کات آف، منچیکو و کوییز از جمله بازیهای ایرانی حاضر در این رویداد هستند که مسابقات آن از طریق سایت تخصصی (baazico.ir) برگزار می شود که در تارنمای رسمی بنیاد (ircg.ir) معرفی شده و قابل دسترس است.

او شرح داد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده داوران رسمی و مورد تایید بنیاد ملی بازی های رایانه ای بازیهای مرحله یک شانزدهم، یک هشتم، یک چهارم و نیمه نهایی این دوره از رقابتها را اجرا و داوری می کنند.

دبیر مسابقات استانی هفتمین جام قهرمانان بازی های ویدیویی ایران در خراسان رضوی تاکید کرد: بازی نهایی این دوره از رقابتها بین 9 نفر برگزیده بازیگاه های شرکت کننده، در مراسم پایانی این رویداد در محل پردیس سینمایی پارک بازار واقع در انتهای بلوار مفتح برگزار می شود که به سه نفر برگزیده نهایی جوایز نقدی و غیرنقدی اعطا می شود.

اسکافی اظهار کرد: در رویداد ملی هفتمین جام قهرمانان بازی ویدیویی ایران علاوه بر برنامه ریزی برای برگزاری مسابقات حضوری و آفلاین، نمایشگاهی در مراسم پایانی این رویداد برای ارائه خدماتی متنوع در حوزه اطلاع رسانی سواد بازی به خانواده ها و علاقه مندان به بازی های دیجیتال و تجربه انجام سرگرمی های الکترونیک و بازی های واقعیت مجازی (VR) برپا می شود.

دبیر مسابقات استانی هفتمین جام قهرمانان بازی های ویدیویی ایران در خراسان رضوی ارائه مشاوره بازی، ارائه و امکان انجام بازی های رومیزی و بازی های حرکتی، برگزاری میزگردهای تخصصی ویژه فعالان و سرمایه گذاران با عنوان تجربه بازی ساز با موضوع بحث و بررسی پیرامون چرخه تولید بازی از ایده تا بازار، برگزاری آیین رونمایی از تازه ترین بازی های تولید شده در استان، نمایش فیلم مستند بازی باز و برگزاری کارگاه سواد بازی ویژه آموزگاران را از جمله برنامه های جنبی این رویداد در مراسم پایانی آن برشمرد.

او اضافه کرد: برگزیدگان استانی به عنوان تیم استان خراسان رضوی در مرحله مسابقات کشوری این رویداد که سوم آذرماه برگزار می شود شرکت خواهند کرد.

دبیر مسابقات استانی هفتمین جام قهرمانان بازی های ویدیویی ایران در خراسان رضوی ادامه داد: مشهد با برخورداری از 500 بازیگاه (گیم نت) بیشترین تعداد این مراکز را در کشور دارد و در حوزه بازی سازی و فیلم رایانه ای هم فعالیتهای چشمگیری داشته است.

وبلاگ تور چین خراسان رضوی مشهد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ثبت نام 480 نفر از خراسان رضوی در هفتمین جام قهرمانان بازی های ویدیویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام 480 نفر از خراسان رضوی در هفتمین جام قهرمانان بازی های ویدیویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید