برترین محل قرار دادن ظرف دستشویی گربه در خانه

به گزارش وبلاگ تور چین، برترین محل قرار دادن ظرف دستشویی گربه در خانه کجاست؟ اگر تصمیم به نگهداری از یک گربه را دارید، باید بدانید که نگهداری از این حیوان شرایط و اصولی دارد. یکی از این اصول قرار دادن وسایل حیوان در جای مناسب است. گربه ها معمولا علاقه ای به یاری گرفتن از شما را ندارند، به همین علت لوازم آن ها باید به گونه ای در خانه قرار داده شوند که حیوان بدون هیچ مسئله ای به آن ها دسترسی داشته باشد. در این مطلب در خصوص برترین محل قرار دادن ظرف دستشویی گربه در خانه یکی از پرمصرف ترین لوازم گربه ها صحبت خواهیم کرد.

برترین محل قرار دادن ظرف دستشویی گربه در خانه

برترین محل قرار دادن ظرف دستشویی گربه در خانه کجاست؟

اگر تجربه نگهداری از گربه ها را داشته باشید، احتمالا می دانید که این حیوان به آرامش علاقه زیادی دارد و ترجیح می دهد که کارهای خود مانند غذا خوردن، دستشویی کردن و بازی کردن را در جایی انجام دهد که کاملا متعلق به اوست و آرامش کافی دارد. به همین علت بهتر است وسایل این حیوان مانند ظرف غذای گربه یا ظرف خاک گربه را جایی قرار دهید که تردد در آن کمتر باشد و محلی ساکت و کم سر و صدا باشد، در واقع برترین محل قرار دادن ظرف دستشویی گربه در خانه جایی است که حریم خصوصی حیوان به طور کامل حفظ گردد. یک کمد تاریک یا یک زیرزمین غیرقابل دسترس احتمالا گزینه های جذابی برای دوست پشمالوی شما نخواهند بود. برای پیدا کردن جای مناسب می توانید از خود گربه نیز یاری بگیرید.

اگر محل انتخابی از نظر حیوان مناسب نباشد، از دستشویی کردن در خاک خود خودداری می نماید. بیشتر گربه ها ترجیح می دهند که ظرف دستشویی آن ها در اتاق نشیمن اما بخش خلوت و کم تردد آن، اتاق خواب یا حمام قرار داشته باشد. در واقع جایی که هم نزدیک به شما باشد و هم از نظر سکوت و آرامش در برترین حالت خود قرار داشته باشد.

منطقه ها ممنوع برای قرار دادن ظرف دستشویی گربه

گربه ها حیواناتی منحصر به فرد با روحیات خاص هستند، بنابراین پیدا کردن برترین محل قرار دادن ظرف دستشویی گربه در خانه تا حد زیادی به روحیات حیوان شما بستگی دارد، با این حال چند نقطه از خانه وجود دارند که قرار دادن ظرف دستشویی در آن ها ممنوع است. این نقاط از آن جهت ممنوعه هستند که احتمال آلودگی و پخش میکروب در آن ها بیشتر است و از طرفی به علت تردد بالاتر، محل امن و آرامی برای گربه شما نخواهند بود.

1. راهروها

راهرو شاید در ظاهر محل خوبی برای قرار دادن ظرف دستشویی گربه باشد اما به علت رفت و آمد زیاد در آن، برای گربه چندان خوشایند نیست. بسیاری از گربه ها علاقه ای به استفاده از ظرف خاک خود در راهرو را ندارند.

2. نزدیک ظرف آب و غذا

نزدیک بودن محل دستشویی به جایی که آب و غذا در آن سرو می گردد نه فقط برای انسان ها بلکه برای هیچ موجودی خوشایند نیست و گربه ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. به علاوه قرار دادن ظرف خاک در کنار ظروف آب و غذا، موجب پخش شدن آلودگی در اطراف گربه شده و حتی احتمال بیماری حیوان شما هم وجود دارد.

3. گوشه کمد

بسیاری از افراد کم تجربه در زمینه نگهداری از حیوانات، حریم خصوصی را با کاملا دور بودن از اعضای خانواده اشتباه می گیرند. گربه ها به حریم خصوصی علاقه دارند اما در عین حال دوست دارند که نزدیک سرپرست خود باشند و به کارهای او نظارت نمایند. قرار دادن ظرف دستشویی، پر مصرف ترین وسیله گربه در گوشه کمد چیزی جز ناراحتی حیوان به همراه ندارد.

4. نزدیک لوازم خانگی

یکی دیگر از نقاط خانه که قرار دادن ظرف خاک در اطراف آن ممنوع است، نزدیک به لوازم خانگی است. برای مثال اگر ظرف دستشویی را در کنار ماشین لباسشویی قرار دهید، سر و صدای آن گربه را مضطرب می نماید. بعلاوه در کنار وسایل پر مصرفی مانند گاز و یخچال، علاوه بر موضوع آلودگی حیوان شما نیز راحت نخواهد بود.

5. کنار ظرف خاک گربه یا حیوانی دیگر

یک هشدار مهم در خصوص نگهداری از گربه ها با یکدیگر یا در کنار حیوانات دیگر وجود دارد و آن، توجه به حسادت و قلمرو طلبی گربه ها است. جد سلطان جنگل، مانند شیر علاقه ای به تقسیم قلمرو خود ندارد، بنابراین قرار دادن ظرف خاک او در کنار ظرف گربه یا حیوانی دیگر، چیزی جز اعلام جنگ و نبرد برای معین قلمرو برای دو حیوان نخواهد داشت.

6. در مکان های غیر قابل دسترس

گربه ها حیواناتی ماجراجونه هستند اما زمانی که خود عامل ماجراجوی باشند. اگر این ماجراجویی از سمت شما برای پیدا کردن برترین محل قرار دادن ظرف دستشویی گربه در خانه انجام گردد و ظرف خاک را در مکانی غیر قابل دسترس قرار دهید، احتمال کوشش حیوان برای پیدا کردن ظرف خاک بسیار کم خواهد بود. در این شرایط باید تحمل کنید که حیوان شما کار خود را در هر جای باغچه یا خانه که حس امنیت بیشتری داشته باشد، انجام دهد.

انتخاب برترین محل قرار دادن ظرف دستشویی در خانه برای گربه های نوزاد یا مسن

اگر دوست پشمالوی شما به تازگی به جهان آمده یا سن زیادی دارد، باید ظرف خاک را در مسیر رفت و آمد او قرار دهید. بعلاوه محلی که ظرف دستشویی گربه در آن قرار می گیرد باید کاملا هم سطح باشد تا حیوان کوچک یا مسن شما در زمان رفت و آمد دچار خستگی یا مشکل نگردد.

برترین محل قرار دادن ظرف دستشویی گربه در آپارتمان های کوچک

پیدا کردن برترین محل قرار دادن ظرف دستشویی گربه در آپارتمان های کوچک چندان ساده نیست و احتیاج به کمی آنالیز دارد اما دقت کنید که ظرف خاک را در جایی قرار دهید که نسبت به جای خواب گربه دسترسی خوابی داشته باشد تا هنگام شب برای پیدا کردن ظرف خاک خود دچار مشکل نگردد. اگر با قرار دادن ظرف خاک در اتاق خواب مسئله ای ندارید و تحمل بوی آن را دارید، برترین مکان در آپارتمان های کوچک اتاق خواب شما است. جایی که برای گربه کاملا امن است و حیوان دائما در کنار شما خواهد بود.

خرید انواع جای خواب گربه با قیمت مناسب

چند ظرف برای دستشویی گربه احتیاج است؟

متخصصان نگهداری از حیوانات توصیه می نمایند که برای هر گربه یک ظرف در خانه وجود داشته باشد و به هیچ وجه دو گربه دارای ظرف مشترک نباشند. با این حال اگر جایی برای چند ظرف ندارید، بهتر است حداقل سینی گربه های نر و ماده را از هم جدا کنید تا حیوان شما در اثر نزدیکی سینی ها دچار مشکل نگردد.

چرا نباید ظرف دستشویی گربه را جدا کرد؟

گربه ها موجودات عادتی هستند و اگر جعبه زباله آنها جایی باشد که به آن عادت نموده و شما آن را تغییر دهید، ممکن است از استفاده از ظرف خود اجتناب نمایند. برترین توصیه این است که ظرف خاک گربه را جایی قرار دهید که تحت هیچ شرایطی احتیاجی به جابجایی آن نداشته باشید.

سخن پایانی

برترین محل قرار دادن ظرف دستشویی گربه در خانه بسته به فضای خانه، تعداد گربه ها و روحیات حیوان فرق دارد. همان طور که در این مطلب گفته شد برای پیدا کردن برترین مکان قرار دادن ظرف خاک، باید از خود گربه هم یاری بگیرید و زمانی که جایی را پیدا کردید که حیوان به آن علاقه نشان داد از جابجایی ظرف خودداری کنید. انواع ظرف مخصوص دستشویی گربه، خاک مناسب و سایر لوازم نگهداری از این حیوان را می توانید از فروشگاه لوازم حیوانات خانگی زیماپت بخرید.

منبع

https://www.catsan.co.uk/cat-litter-tips-and-advice/where-to-put-the-cat-litter-box-the-dos-and-donts

منبع: اتاق

به "برترین محل قرار دادن ظرف دستشویی گربه در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین محل قرار دادن ظرف دستشویی گربه در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید