با این ترفندها اعتماد به نفس خود را بالا ببرید

به گزارش وبلاگ تور چین، اگر بدانید چطور قوی تر و بااعتمادبه نفس تر به نظر برسید، در موقعیت های مختلف زندگی بهتر ظاهر خواهید شد.

با این ترفندها اعتماد به نفس خود را بالا ببرید

حتی اگر ویژگی خاصی را نداشته باشید، با کوشش برای ایجاد آن در خود و تقلید از آدم هایی که آن ویژگی را دارند، احتمال دستیابی به ویژگی مدنظر قوت می گیرد. در این مطلب از وبلاگ تور چین به معرفی ترفندهای بالابردن اعتماد به نفس در افراد می پردازیم.

به زبان بدنتان دقت کنید

زبان بدن آدم های بی اعتمادبه نفس چگونه است؟ اگر دقت نموده باشید، گاهی سرشان پایین است، شانه هایی افتاده دارند، جمع می نشینند و فضای کمی را به خود اختصاص می دهند و از همه مهم تر، از برقراری تماس چشمی با دیگران اجتناب می نمایند. همه این حالت ها هم همراه اضطراب و خجالت هستند.

اگر بدن شما هم چنین زبانی داشته باشد، غیرمستقیم به دیگران نشان می دهید که اعتمادبه نفس اندکی دارید. پس یکی از نخستین اقدامات برای اینکه در نظر خود و دیگران اعتمادبه نفس بیشتری داشته باشید، این است که به زبان بدن خود دقت و آن را اصلاح کنید. در ادامه، چند نکته برای اصلاح زبان بدن را مطرح نموده ایم.

با دیگران با قدرت تعامل کنید

یکی از ترفندهای بالابردن اعتماد به نفس در افراد نحوه تعامل آن ها با دیگران است. چطور باید در تعاملات اجتماعی تان قوی ظاهر شوید؟ خب مثلا وقتی در حال سخنرانی هستید یا با دیگران حرف می زنید، تماس چشمی برقرار کنید و نگاهتان را از آدم ها ندزدید. این کار نشان می دهد که اعتمادبه نفس دارید و به گفت وگو با دیگران علاقه مندید.

حرکاتی مانند زل زدن به زمین، کارکردن با تلفن همراه و نگاه کردن به اطراف هنگام گفت وگو، نشان از کمبود اعتمادبه نفس دارند. ضمناً پیغام های منفی دیگری را هم منتقل می نمایند، مثلا این حس را در آن ها ایجاد می نمایند که مضطرب هستید، ادب را رعایت نمی کنید یا راحت نیستید.

پذیرش تعریف وتمجیدها

  • مدام عذرخواهی نکنید. اگر کسی مرتکب اشتباهی گردد، باید از دیگران طلب بخشش کند. عذرخواهی بی فایده و از روی تعارف زیاد باعث می گردد که بی اعتمادبه نفس جلوه کنید.
  • اگر از شما تعریف می نمایند، آن را بپذیرید و مدام در پِی این نباشید که تعارف کنید و خودتان را کوچک نشان بدهید. مثلا اگر کسی به شما می گوید که دستپخت خوبی دارید، آغاز به تعارف نکنید و نگویید: حتما گرسنه بودین که خوشتون اومده! در جواب تمجید بگویید سپاس و تمام!

سبک زندگی تان را تغییر بدهید

داشتن سبک زندگی مجذوب کننده و سالم هم راهی است که شما را در نظر دیگران بااعتمادبه نفس نشان می دهد. کوشش برای داشتن چنین سبکی از زندگی، شما را در جهت تقویت روحیه قرار می دهد. به سلامت و ظاهر بدن و صورت تان توجه کنید. خوب بپوشید، خوب غذا بخورید و ورزش کنید.

اگر قصد دارید با کسی رابطه عاطفی برقرار کنید یا قصد شرکت در مصاحبه کاری را دارید، ظاهرتان را آراسته کنید. این کار باعث می گردد به خودتان مطمئن تر باشید و بیشتر بااعتمادبه نفس به نظر برسید.

برای تقویت اعتمادبه نفس به خودتان تکیه کنید

  • یادتان باشد که مهم ترین منبع برای تقویت اعتمادبه نفس، خودتان هستید و بس. هیچ کس به میزان خودتان نمی تواند روحیه تان را تقویت کند. همواره به خودتان یادآوری کنید که چیزی از دیگران کم ندارید و اگر در برخی زمینه ها خوب نیستید، با یادگیری، کوشش و تمرین همه چیز روبه راه خواهد شد.
  • در جهت بهترشدن در زمینه های مختلف زندگی، واقع بین باشید. یعنی برای تحقق آرزوهایتان در جهتی واقع گرایانه و درست به سمت هدف حرکت کنید. اگر درستان خوب نیست، بدیهی است که یک شبه نمی توانید شاگرد اول کلاس شوید. آگاهانه کوشش کنید و با تکیه زدن به خود در جهت رسیدن به هدفتان حرکت کنید.
  • افزایش تمرکز را تمرین و مدام به خودتان یادآوری کنید که شما می توانید با کوشش و قدرت خواستن به آرزوهایتان برسید و قوی باشید. این موارد اعتمادبه نفستان را افزایش می دهند و از شما فرد نو و مجذوب کننده تری می سازند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب اختلال خود زشت پنداری چیست؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "با این ترفندها اعتماد به نفس خود را بالا ببرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این ترفندها اعتماد به نفس خود را بالا ببرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید