بازگشت خوشبختی با لیگ قهرمانان

به گزارش وبلاگ تور چین، مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا امشب آغاز خواهد شد، در روز هایی که پاندمی کرونا به موج دوم خودش رسیده و خیلی تیم ها بازیکنان کرونایی دارند. تیم های بزرگ و مدعی مثل بارسلونا، پاری سن ژرمن، منچستریونایتد و چلسی امشب به مصاف رقبا خواهند رفت.

بازگشت خوشبختی با لیگ قهرمانان

گروه E؛ فینال گروه در شب اول

احتمالاً این گروه یکی از آسان ترین گروه ها برای تیم های مدعی صعود خواهد بود. چلسی و سویا قطعاً تیم های بزرگ تر و قدرتمندتری نسبت به رن و کراسنودار هستند. در اولین شب مسابقات هم باید به مصاف هم بروند و به نوعی نتیجه دیدار رودرروی آن ها که اولین بازی شان در رقابت های اروپایی خواهد بود، در سرنوشت گروه تأثیر می گذارد. نه شرایط چلسی در ابتدای فصل چنگی به دل زده و نه سویا ثبات داشته. تیم لمپارد با وجود خرید چند ستاره خط دفاعی آشفته دارد و تیم لوپتگی بازی آخرش را باخته. آبی های لندن بیش از هر کشور دیگری مقابل تیم های اسپانیایی قرار گرفته اند. در 43 بازی 16 برد، 15 تساوی و 12 شکست برای شان ثبت شده. سویا برخلاف لیگ اروپا در لیگ قهرمانان هیچ گاه عملکرد خوبی نداشته و این فصل لوپتگی می خواهد تیمش را به مراحل بالا برساند.

رن و کراسنودار تیم های کم سابقه در لیگ قهرمانان هستند. هر دو تیم برای نخستین مرتبه در مرحله گروهی این تورنمنت بازی خواهند کرد. رن فصل را با 4 برد و 3 تساوی آغاز کرده و باخت نداشته. شرایط آن ها به مراتب از کراسنودار که در 11 هفته 2 باخت داشته و تیم هفتم لیگ برتر روسیه است، بهتر بوده. هر دو تیم فصل قبل در لیگ های فرانسه و روسیه سوم شده اند.

گروه F؛ مثلث آلمانی، ایتالیا و روسی

لاتزیو بعد از 13 سال به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا رسیده. این ادامه موفقیت های بیانکوچلستی با سیمونه اینزاگی است. تیم ایتالیایی پیش از این 2 مرتبه مقابل دورتموند قرار گرفته، یک برد داشته و یک بازی را باخته. در مجموع در 14 بازی مقابل تیم های آلمانی 6 برد، 3 تساوی و 5 شکست داشته اند. فصل برای لاتزیو خوب آغاز نشده و با تنها 4 امتیاز از 4 بازی تیم چهاردهم جدول سری A هستند. برخلاف آن ها دورتموند با 3 برد باز هم مدعی قهرمانی است. تیمی پر از ستاره جوان که باز هم مدعی رسیدن به مراحل بالایی لیگ قهرمانان خواهد بود. تیم لوسین فاوره در این گروه هم شانس اول صدرنشینی است. زنبور ها فصل قبل هم مقابل اینتر دیگر تیم ایتالیایی قرار گرفتند که یک بازی را بردند و یک بازی را باختند.

زنیت سن پترزبورگ هم مدعی صعود از این گروه است و شاید رقابت آن ها با لاتزیو برای صعود جدی و پایاپای شود. در اولین گام به مصاف کلوب بروژ خواهند رفت. یک برد و یک شکست مقابل این حریف بلژیکی داشته اند. زنیت تیم پرستاره ای است که حالا در صدر لیگ برتر روسیه واقع شده است، درست مثل بروژ که در ژوپیلرلیگ صدرنشین است. هر دو تیم هم قهرمان فصل قبل لیگ کشورهای شان بوده اند. در 14 مصاف مقابل تیم های بلژیکی، زنیت 9 برد داشته و 4 بازی را باخته، در حالی که یک بازی مساوی شده. بروژ هم تیم کم سابقه ای در لیگ قهرمانان نیست. فصل قبل بدشانس بودند و در گروهی قرار گرفتند که رئال مادرید و پاری سن ژرمن قرار داشتند. این فصل آن ها هم سودای صعود را در سر می پرورانند.

گروه G؛ آغازی برای نبرد مسی - رونالدو

بارسلونا فصلی متفاوت را با رونالد کومان آغاز کرده و هواداران شان امیدوارند خیلی زود کابوس فصل قبل را به دست فراموشی بسپارند. آخرین مرتبه در لیگ قهرمانان اروپا 8 گل از بایرن خوردند که خیلی سنگین بود و هنوز در ذهن شان آن شب وحشتناک مرور می شود. چند روز پیش به ختافه در حالی باختند که در آستانه آغاز کارشان در لیگ قهرمانان و سپس ال کلاسیکو هستند. روی کاغذ، آغاز کارشان در لیگ قهرمانان سخت نیست. به مصاف فرنتس واروش مجارستان خواهند رفت. قهرمان 5 دوره لیگ قهرمانان اروپا هیچ گاه در این رقابت ها به مصاف تیمی مجارستانی نرفته. فرنتس واروش هم در 12 مصاف با اسپانیایی ها 5 برد، 4 تساوی و 3 شکست داشته. قهرمان 2 فصل اخیر لیگ مجارستان در حال حاضر هم صدرنشین لیگ شان هستند.

یوونتوس که کریستیانو رونالدو را به دلیل کرونایی شدن در اختیار ندارد، به اوکراین رفته. 4 مصاف با دیناموکیف داشته اند که 3 بازی را برده اند و یک بازی مساوی شده. اوکراینی ها در پی شگفتی سازی و ثبت نخستین برد مقابل یوونتوس هستند. دینامو از 4 سال قبل به مرحله گروهی لیگ قهرمانان نرسیده و آخرین مرتبه 5 سال قبل از مرحله گروهی فراتر رفته. این فصل کار سختی برای صعود خواهند داشت. در 24 جدال با ایتالیایی ها فقط 2 برد داشته اند و 14 بازی را باخته اند. یوونتوس که فصل را با آندره آ پیرلو نسبتاً خوب آغاز کرده، به شدت در پی موفقیت اروپایی است.

گروه H؛ دو غول و یک شگفتی ساز

اگر فکر می کنید پاری سن ژرمن و منچستریونایتد به خاطر بزرگی نام شان مدعیان نخست صعود از این گروه هستند، سخت در اشتباه هستید. لایپزیش فصل پیش نشان داده که می تواند در اروپا هم تیمی بزرگ باشد و بعد از شگفتی سازی در بوندس لیگا، حالا در رقابت های بین المللی هم تیمی خطرناک و بزرگ است. پاریسی ها خاطره خوبی از منچستریونایتد ندارند. 2 فصل پیش در مرحله یک هشتم بعد از برد در اولدترافورد با کامبک تیم اوله گنار سولشائر بدجور غافلگیر شدند. تیم توماس توخل بعد از شکست در فینال فصل قبل و آغاز فصل جدید لیگ یک فرانسه با 2 شکست، حالا شرایط بهتری پیدا کرده. کرونایی های شان برگشته اند و در پی اولین برد در لیگ قهرمانان هستند. در مقابل منچستریونایتد هنوز هم پرنوسان نتیجه می گیرد. با این حال با برد خوش موقع مقابل نیوکاسل کارشان را در لیگ قهرمانان آغاز می کنند.

لایپزیش به مصاف تیمی کمتر شناخته شده می رود. استانبول باشاکشهیر حالا قهرمان سوپرلیگ ترکیه و یکی از قدرت های این کشور است. این اولین بازی نارنجی های استانبول در لیگ قهرمانان خواهد بود. باشاکشهیر فصل جدید را خوب آغاز نکرده و یک برد در 5 هفته داشته و تیم نوزدهم جدول سوپرلیگ است. در مقابل تیم تحت هدایت یولیان ناگلزمن که حالا راه موفقیت در اروپا را خوب یاد گرفته، در بوندس لیگا 10 امتیاز گرفته و صدرنشین است. لایپزیش در اولین فصل حضورش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان به مصاف تیم ترکیه ای دیگری یعنی بشیکتاش رفت و هر 2 بازی را باخت.

منبع: خبرورزشی

منبع: فرارو

به "بازگشت خوشبختی با لیگ قهرمانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت خوشبختی با لیگ قهرمانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید