این خشکبار را بخورید تا بیماری قلبی نگیرید

به گزارش وبلاگ تور چین، یک مطالعه نو نشان می دهد افرادی که گردو مصرف می نمایند کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی بوده و عادات غذایی سالم تری دارند.

این خشکبار را بخورید تا بیماری قلبی نگیرید

به گزارش وبلاگ تور چین، مغزی جات آجیلی، از جمله گردو، به طور کلی بخشی از یک رژیم غذایی سالم در نظر گرفته می گردد، زیرا سطح بالایی از پروتئین، فیبر و چربی های سالم دارند.

محققان دانشگاه مینه سوتا دریافتند افرادی که گردو مصرف می نمایند نسبت به افرادی که گردو نمی خورند، با خطر کمتر بیماری قلبی روبرو هستند.

تیم تحقیق بعلاوه گزارش داد که گردو خواران به طور کلی رژیم غذایی سالم تری دارند، اضافه وزن کمتری داشته و از فعالیت بدنی بیشتری در مقایسه با افرادی که گردو نمی خورند بهره مند هستند.

لورن سپه، عضو تیم تحقیق، شرح داد: گردو سرشار از چربی های سالم، آنتی اکسیدان ها و بعلاوه چندین ماده معدنی لازم است. گردو در مقایسه با سایر آجیل ها فواید سلامتی بیشتری دارد، زیرا حاوی بالاترین مقدار اسیدهای چرب امگا 3 در بین سایر آجیل هاست.

اسیدهای چرب امگا 3 به طور طبیعی ضد التهاب هستند. بعلاوه نشان داده شده است که آنها سطح تری گلیسیرید و نتیجتاً تشکیل پلاک را کاهش می دهند، که مکانیزمی است که براساس آن خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی کاهش می یابد.

سپه اضافه کرد: میکروبیوم های سالم روده با کاهش سطح التهاب مرتبط است، که خطر ابتلاء به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد، بعلاوه نمایه چربی را بهبود می بخشد، خطر ابتلا به بیماری های متابولیک را کاهش می دهد، و دارای بسیاری از فواید سلامتی دیگر است.

تیم تحقیق در این مطالعه، داده های 3023 شرکت نماینده را آنالیز کرد که شامل 352 گردو خور، 2494 آجیل دیگر خور و 177 غیر آجیل خور بودند.

  • علائم کبد چرب که از آنها بی خبرید | عوامل خطرناک برای بیماری کبد چرب

پس از آنالیز مقدار گیری های فیزیکی و بالینی پس از 30 سال، محققان دریافتند افرادی که گردو می خورند با فاکتورهای پرخطر کمتر بیماری قلبی روبه رو هستند:

شاخص توده بدنی پایین تر

دور کمر کمتر

فشار خون پایین تر

سطح تری گلیسیرید خون کمتر

محققان بعلاوه به این نتیجه رسیدند افرادی که گردو مصرف می نمایند رژیم غذایی سالم تری دارند، وزن کمتری اضافه می نمایند، غلظت گلوکز خونشان در حالت ناشتا کمتر است و فعالیت بدنی بیشتری دارند.

منبع: همشهری آنلاین

به "این خشکبار را بخورید تا بیماری قلبی نگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این خشکبار را بخورید تا بیماری قلبی نگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید