افغانستان در حال فروپاشی است

به گزارش وبلاگ تور چین، ژنرال دیوید پترائوس، یکی از فرماند های نظامی سابق آمریکا در افغانستان گفت، شرایط در این کشور جنگ زده حتی پیش از تکمیل خروج نظامیان ایالات متحده از آن، در حال فروپاشی است.

افغانستان در حال فروپاشی است

به گزارش ایسنا، ژنرال پترائوس در مصاححبه با برنامه جی. پی. اس فرید زکریا در شبکه خبری سی. ان. ان گفت: شرایط میدانی هر هفته وخیم تر میگردد.

اوایل سال جاری، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می شوند و به تازگی هم تاریخ نهایی خروج را زودتر نموده است. کوشش های بایدن برای پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ، موافقان و مخالفانی داشته است.

ژنرال پترائوس که سال ها در افغانستان خدمت کرد، گفت: میترسم به عقب نگاه کنیم و از تصمیم به خروجمان متاسف شویم. متاسفانه ممکن است ما زودتر از آنچه فکرش را میکردم و بعد از آنکه تصمیم خروج اعلام شد بیان کردم، متاسف شویم.

پترائوس که سال 2011 از ارتش بازنشسته شد تا مدیر سیا گردد، اضافه نمود: علاوه بر این، فکر میکنم ما بعلاوه به عقب نگاه خواهیم کرد و بابت این خروج عجولانه پشیمان شویم.

فرید زکریا در بخشی از سوالاتش اینطور گفت که نیرو های افغان از اینکه بیشتر کار مبارزه با طالبان را بر عهده آمریکا بگذارند، خشنودند، اما پترائوس این ایده را رد کرد. این ژنرال آمریکایی گفت: اگر نیرو های امنیت ملی افغانستان می جنگیدند نیروهایش را در حجم وسیعی از دست میداد. شرایط هنوز هم همانطور است. مشکل اکنون این است که آن ها اطمینان ندارند که آیا کسی برای نجات می آید یا خیر و همین موضوع، تردید زیادی را وارد میدان نبرد میکند.

مجری سی. ان. ان بعلاوه به دلایل ناامیدی آمریکا از جنگ در افغانستان از جمله ناتوانایی در ورود به پایگاه های طالبان در پاکستان اشاره نمود. این ژنرال بازنشسته با این مساله موافق بود، اما گفت خروج نظامیان آمریکایی قرار نیست پایانی بر جنگ در آنجا باشد.

ژنرال پترائوس تاکید نمود: هیچکس بیش از کسانی که واقعا در افغانستان حضور داشته اند، دلشان نمی خواهد این جنگ های بی پایان به پایان برسند. اما ما در حال پایان دادن به این جنگ نیستیم. ما در حال پایان دادن به مداخله آمریکا در آن هستیم. متاسفانه آنچه اکنون میبینم، طلوع یک جنگ داخلی وحشیانه است.

منبع: فرارو

به "افغانستان در حال فروپاشی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان در حال فروپاشی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید