افزایش 80 درصدی قیمت هر متر خانه در تهران

به گزارش وبلاگ تور چین، میانگین قیمت هر مترمربع خانه در تهران در تابستان سال جاری نسبت به تابستان سال گذشته 80 درصد افزایش نشان می دهد.

افزایش 80 درصدی قیمت هر متر خانه در تهران

به گزارش وبلاگ تور چین به نقل از ایسنا، اطلاعات مرکز آمار از شرایط معامله های ملکی در تابستان سال جاری نشان می دهد میانگین قیمت فروش هر متر زیربنای مسکونی در تهران 13 میلیون و 687 هزار تومان بوده است. بر این اساس، هر مترمربع واحد مسکونی نسبت به فصل قبل 4.5 درصد و در مقایسه با تابستان گذشته 80 درصد افزایش داشته است. میانگین مساحت خانه های معامله شده به 86 متر و عمر بنا به 11 سال می رسد.

میانگین قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی حدود 18 میلیون و 660 هزار تومان بوده که در مقایسه با بهار سال جاری 10 درصد و نسبت به تابستان سال قبل 131 درصد رشد نشان می دهد. میانگین مساحت زمین های معامله شده هم 270 مترمربع بوده است.

میانگین مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی در تهران 43 هزار و 542 تومان بوده که نسبت به بهار 8.1 درصد و نسبت به تابستان سال گذشته 31.2 درصد رشد دارد. مسکن اجاره شده در تهران به طور میانگین 82 متر مساحت و 14 سال عمر بنا داشته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "افزایش 80 درصدی قیمت هر متر خانه در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 80 درصدی قیمت هر متر خانه در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید