5 ایده استفاده از بانکه در دکوراسیون داخلی

به گزارش وبلاگ تور چین، امروزه در دکوراسیون داخلی منازل، سعی می گردد تا از وسایلی که در کنار کاربردی بودن، جنبه تزیینی و دکوراتیو نیز دارند، بیشتر بهره گرفته گردد. بانکه ها یکی از این وسایل هستند که شما می توانید در بخش های مختلف خانه از آنها برای دیزاین فضای داخلی بهره ببرید. شما می توانید خیلی راحت به وسیله بانکه هایی که به وسیله سایت خونمونه خریداری می کنید، محیط آشپزخانه، اتاق خواب، حتی سرویس بهداشتی خود را شیک و زیباتر کنید.

5 ایده استفاده از بانکه در دکوراسیون داخلی

ایده اول: بانکه ها در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

خیلی از افراد بانکه های ساده و معمولی می خرند و آنها را درون کابینت آشپزخانه جای می دهند. در حالی که شما می توانید در صورتی که روی کانتر و پیشخوان آشپزخانه فضای کافی دارید، با خرید بانکه های خاص، بر زیبایی دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود بیفزاید. برای این منظور می توانید بانکه های سرامیکی را با توجه به رنگ کاشی های آشپزخانه خود انتخاب نموده و کنار گاز قرار دهید. البته اگر سبک آشپزخانه شما مدرن است، باید به سراغ بانکه های سرامیکی بدون کنده کاری بروید. بعلاوه می توانید از بانکه های شیشه ای روستیک استفاده کنید و درون آنها میوه خشک، شکلات های ریز و درشت، گل خشک، دراژه و نبات های رنگی را بریزید.

ایده دوم: بانکه ها در دکوراسیون سرویس بهداشتی

شاید تعجب کنید اگر بگوییم با استفاده از بانکه می توانید در جهت زیبایی دکوراسیون سرویس بهداشتی منزل خود گامی برداشته باشید. این امر خصوصاً برای سرویس های بهداشتی که فاقد کابینت هستند و وسایل روی قفسه و شلف های دیواری قرار می گیرد، بسیار حائز اهمیت است. برای این منظور شما می توانید از بانکه های بلند استوانه ای برای قرار دادن مسواک و خمیر دندان استفاده کنید. بعلاوه وسایلی مثل چسب زخم و پنبه را می توانید درون بانکه ها بریزید تا علاوه بر مرتب بودن، مانع از انتقال آلودگی به این وسایل شوید. البته برای اینکه محتویات این ظروف دیده نشود و محیط سرویس بهداشتی خیلی بی نظم به نظر نرسد، بهتر است تا از بانکه های فلزی، بانکه پلاستیکی غیر شفاف و یا سرامیکی استفاده کنید.

ایده سوم: استفاده از بانکه در اتاق خواب

بانکه ها در اتاق خواب نیز یاری حالتان هستند و علاوه بر ایجاد نظم، اتاق خواب شما را زیباتر و دلنشین تر می نماید. قطعاً به هم ریختگی براش ها و مدادهای آرایشی داخل کشوی میز توالت، می تواند موجب سردرگمی شما در هنگام احتیاج پیدا کردن به این وسایل شود. شما می توانید از انواع و اقسام بانکه ها با طرح های مختلف و متناسب با دیزاین اتاق خود استفاده کنید و تمام مدادهای آرایشی و براش های خود را سر و سامان دهید. البته در این مورد، سعی کنید از بانکه هایی با ارتفاع خیلی بلند استفاده نکنید، چون در این صورت، دسترسی به مدادهای آرایشی وقتی که تراشیده شده و کوچک می شوند، سخت می شود.

ایده چهارم: ساخت گلدان و تراریوم با بانکه ها

در زندگی آپارتمان نشینی، هیچ چیز مثل گل حال دل انسان را خوب نمی نماید. اگر شما هم جزء افرادی هستید که وقتی از جلوی گل فروشی رد می شوید، نمی توانید جلوی خود را بگیرید و چند شاخه گل می خرید. اگر عاشق این هستید که روی میز غذاخوری همواره گلدان گل باشد، می توانید به جای خرید گلدان، از بانکه های بلند و استوانه ای به عنوان گلدان استفاده کنید. حتی اگر به گل طبیعی حساسیت دارید، می توانید گل های مصنوعی را بنا به سلیقه خود داخل بانکه ها چیده و در هر بخش از منزل که مد نظرتان است، قرار دهید.

ساخت تراریوم با بانکه، زیبایی ویژه ای به فضای منزلتان می بخشد و بسیار لذت بخش است. شما برای ساخت تراریوم می توانید کمی خاک را درون بانکه های شیشه ای بزرگ بریزید و گل هایی که رشد آهسته ای دارند را درون بانکه ها قرار دهید. برای این منظور می توانید از گل قاشقی، انواع کاکتوس و سرخس استفاده کنید. سپس داخل ظرف را با سنگ های رنگی و صدف تزیین کنید و آن را جلوی دید خود در منزل بگذارید. قطعاً تراریوم یک دکوراتیو بسیار زیبا است.

ایده پنجم: ساخت وسایل تزیینی با بانکه ها

بانکه های شیشه ای که در سایت خونمونه عرضه می شوند، یکی از زیباترین انواع بانکه ها هستند که شما می توانید از آنها برای ساخت وسایل تزیینی استفاده کنید. اگر شمع های رنگی را به همراه وسایل تزیینی از جمله ستاره های تزیینی رنگی، داخل بانکه ها بریزید، می توانید یک وسیله دکوراتیو رمانتیک بسازید. اگر چند عدد از این جاشمی های زیبا را بسازید، می توانید آنها را به صورت قرینه روی میز جلو مبلی یا میز تلویزیون قرار دهید و از تماشای زیبایی آنچه که خودتان ساختید، لذت ببرید. حتی می توانید این اینجا شمعی های زیبا را به دوستان خود نیز هدیه دهید و آنها را شاد کنید. البته توجه کنید برای ساخت جاشمعی، حتماً از بانکه های شیشه ای مقاوم در برابر حرارت استفاده کنید تا خدایی ننموده بانکه شما دچار ترک یا شکستگی نشود.

یک ایده دیگر، برای ساخت وسایل تزیینی با بانکه ها این است که داخل بانکه شیشه ای استوانه بلند، شن های تزیینی رنگی به صورت لایه لایه بریزید و سپس درب بانکها را ببندید. به همین راحتی شما یک وسیله تزیینی ساخته اید که می توانید آن را در بخش های مختلف منزل قرار دهید.

ایده ششم: بانکه ها در دیزاین اتاق کار

اگر عادت دارید که در محل کارتان به همراه چای، شکلات و یا بیسکویت های کوچک میل کنید و همواره بیسکویت ها و شکلات ها داخل کشوی میز کارتان نامرتب و به هم ریخته است، می توانید خیلی منظم شکلات ها و بیسکویت ها را در بانکه ها جداگانه بریزید. حتی خرما، کشمش و هر چیزی که با چای میل می کنید را می توانید داخل بانکه های یک شکل ریخته و به فضای اتاق کار خود نظم دهید.

اگر نقاشی می کنید یا کار طراحی انجام می دهید، برای اینکه مدادهای طراحی و قلموهای شما خیلی مرتب و منظم روی میز کارتان قرار گیرد، می توانید آنها را درون بانکه ها ریخته و روی میز کار قرار دهید. البته بهتر است از بانکه های شیشه ای استفاده نکنید، چون احتمال افتادن و شکستن بانکه ها وجود دارد؛ بنابراین بهتر است از بانکه های پلاستیکی در رنگ های مختلف که با اتاق کارتان نیز هماهنگی دارند، بهره بگیرید.

چند نکته در رابطه با بانکه ها در دکوراسیون داخلی

  • شما می توانید بنا به سلیقه خود خیلی از بانکه ها را با استفاده از روبان، نگین، سنگ ها، گل های تزیینی و یا تورهای مختلف تزیین نموده و سپس آنها را استفاده کنید.

  • می توانید ریسه های نوری را داخل یا دور بانکه ها قرار دهید و بر زیبایی هرچه بیشتر بانکه ها در دکوراتیو منزل بیافزاید.

کلام آخر

بانکه ها، وسایل کاربردی هستند که امروزه در دکوراسیون داخلی نیز نقش موثری دارند. شما می توانید یک تیر و دو نشان بزنید و علاوه بر کاربرد از جنبه دکوراتیو از آنها نیز استفاده کنید. مثلاً می توانید برای نظم دادن به قلم موها و مدادهای طراحی، براش ها و مدادهای آرایشی، ساخت جاشمعی و تراریوم، ساخت گلدان برای گل های مصنوعی و طبیعی، قرار دادن شکلات و انواع مواد غذایی رنگارنگ از بانکه ها استفاده کنید. سایت خونمونه با سابقه ای درخشان در زمینه فروش و عرضه انواع بانکه های شیشه ای، سرامیکی، فلزی و پلاستیکی فعالیت می نماید و شما می توانید این بانکه های زیبا را به وسیله مراجعه به این سایت به صورت اینترنتی خریداری نمایید.

چقدر می پسندید؟

منبع: اتاق

به "5 ایده استفاده از بانکه در دکوراسیون داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 ایده استفاده از بانکه در دکوراسیون داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید