4 هزار تست pcr و بیش از 7700 تست فوری از مسافر نوروزی انجام شد

به گزارش وبلاگ تور چین، تهران (پانا) - رئیس جمعیت هلال احمر کشور از غربالگری بیش از 33 هزار مسافر ورودی در مرزهای رسمی کشور در 13 روز گذشته خبر می دهد و می گوید نزدیک به 4 هزار تست pcr و بیش از 7700 تست فوری از مسافر نوروزی انجام شد که از این تعداد 30 نفر مشکوک به کرونا به قرنطینه منتقل شدند.

4 هزار تست pcr و بیش از 7700 تست فوری از مسافر نوروزی انجام شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ کریم همتی در تشریح جزئیات اجرای طرح مشارکت در مراقبت بهداشتی از مسافران مبادی مرزی کشور به منظور مدیریت و کنترل بیماری کرونا گفت: با نظر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، کنترل بهداشتی مسافران ورودی به کشور از مرزهای رسمی در 16 استان و 33 مرز زمینی، هوایی و دریایی بر عهده هلال احمر قرار گرفته و این طرح از روز 20 اسفند 99 در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از 33 مرز رسمی، 23 مرز فعال بوده و نیروهای هلال احمر در این مرزها مستقر هستند، اضافه کرد: با تلاش امدادگران هلال احمر از آغاز اجرای طرح تا ساعت 8 صبح امروز، سوم فروردین ماه، 33 هزار و 785 مسافر ورودی به کشور مورد پایش و غربالگری، تست کرونا و آزمایش PCR قرار گرفته اند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در این مدت از 7731 مسافر، تست فوری گرفته شده و 3958 مورد تست PCR نیز اجرا شده است، اضافه کرد: از این تعداد 30 نفر که مشکوک به بیماری کرونا بودند، قرنطینه شده اند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "4 هزار تست pcr و بیش از 7700 تست فوری از مسافر نوروزی انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 هزار تست pcr و بیش از 7700 تست فوری از مسافر نوروزی انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید