کمیاب ترین الماس دنیا، عکس

به گزارش وبلاگ تور چین، الماس به خودی خود کمیاب و گرانبها است اما در میان همین سنگ های کمیاب نیز آن که از همه نادرتر است، الماس قرمز است.

کمیاب ترین الماس دنیا، عکس

به گزارش خبرگزاری وبلاگ تور چین ، قرمز نادرترین رنگ الماس در سراسر دنیا است و به شکل دقیق تعیین نیست که انسان ها کی برای اولین بار با الماس قرمز آشنا شدند.

بر اساس گزارش جم سلکت در سال 1956 یک مجموعه دار آمریکایی به نام وارن هنکاک حدود 13 هزار و 500 دلار برای یک الماس قرمز که 0.95 قیراطی پول پرداخت. همین الماس در سال 1987 چیزی فراتر از 900 هزار دلار فروخته شد و عنوان اولین الماس قرمز فروخته شده در یک حراجی را از آن خود کرد. الماس قرمز بسیار نایاب است و تقریبا همه آن ها از الماس هنکاک کوچک تر هستند.

  • مادری که سرطان کودکش را در دوربین دید/ عکس

  • داغ شدن آیفون راهکار ندارد/ چند پیشنهاد به کسانی که این مشکل را دارند

البته عنوان بزرگترین الماس قرمز دنیا به الماس قرمز موسایف می رسد. الماس 5.1 قیراطی موسایف در دهه 1990 میلادی در برزیل پیدا شد.

الماس موسایف

معمولا الماس های قرمز رنگ خالصی ندارند و رگه هایی از رنگ های دیگر در آن ها دیده می گردد و همین باعث نادر شدن بیش از حد الماس های قرمز خالص می گردد.

الماس های رنگی حاوی ناخالصی های شیمیایی هستند که وجودشان در ساختار کربن الماس باعث جذب نور و در نتیجه رنگی شدن الماس می گردد. درباره الماس های قرمز اما نظر متفاوتی وجود دارد.

هر چند با قطعیت نمی توان درباره ریشه رنگ الماس قرمز نظر داد اما به باور بیشتر کارشناسان الماس های قرمز همان فرایند الماس های صورتی را به شکل فشرده تر پشت سر گذاشته اند. رنگ خاص الماس صورتی به علت ناخالصی های شیمیایی نیست و این رنگ ناشی از اعوجاج در شبکه کریستالی الماس است که هنگام تشکیل الماس بر اثر گرمای شدید و فشار بالا در همه جهات در زمین ایجاد می گردد.

جای تعجب ندارد که ماده ای به کمیابی الماس قرمز قیمت بالایی داشته باشد. این الماس گرانترین گونه الماس در دنیا است و بر اساس گزارش انجمن بین المللی جواهر معمولا به ازای هر قیراط یک میلیون دلار ارزش دارد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "کمیاب ترین الماس دنیا، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیاب ترین الماس دنیا، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید