اپل بازنده این میدان است!، حداقل سه سال فاصله تا رسیدن به رقیب

به گزارش وبلاگ تور چین، زومیت نوشت: اپل سال هاست که برای فراوری مودم 5G اختصاصی کوشش می نماید، اما نمونه های اولیه این مودم بسیار ضعیف تر از حد انتظار بوده اند.

اپل بازنده این میدان است!، حداقل سه سال فاصله تا رسیدن به رقیب

اپل در سال های اخیر میلیاردها دلار بودجه به ساخت مودم 5G اختصاص داده است، اما هنوز نتوانسته مودمی بسازد که در حد و مقدار مودم های کوالکام ظاهر گردد. قیمت مودم کوالکام کم نیست و همین موضوع به اپل برای پیش برد پروژه مودم اختصاصی انگیزه می دهد.

خبرگزاری وال استریت ژورنال می گوید هدف گذاری واهی اپل، فهم ضعیف چالش ها و ساخت نمونه های آزمایشی غیرقابل استفاده، باعث شده است مودم 5G این شرکت حتی در سال 2023 مطابق انتظارات ظاهر نگردد.

اپل برای طراحی مودم اختصاصی، هزاران مهندس نو استخدام نموده است: این شرکت در سال 2019 بخش اعظم کسب وکار مودم موبایلی اینتل را تصاحب کرد و مهندسان این شرکت را به خدمت گرفت. اپل بعلاوه مهندسان دیگری از کوالکام جذب کرد و مدیران ارشد شرکت کوپرتینویی گفتند که مودم تا پاییز 2023 آماده خواهد شد.

اپل پروژه مودم اختصاصی را با کدنام سینوپ خطاب می نماید (سینوپ یکی از شخصیت های اساطیر یونان است که توانسته بود از زئوس برتر باشد). منابع مطلع می گویند زمان کوتاهی پس از شروع پروژه، بسیاری از کارشناسان اپل به این نتیجه رسیدند که ساخت مودم تا پاییز 2023 غیرممکن است.

به روایت وال استریت ژورنال، یک سری از اقدامات اپل عامل به وجودآمدن موانعی در مسیر فراوری تراشه نو شد: چالش های فنی، ارتباطات ضعیف و جداسازی مدیران، سرعت تیم هایی را که روی پروژه کار می کردند پایین آورد.

یکی از مهندسان سابق اپل می گوید این شرکت می خواست مودم 5G را در آیفون 15 استفاده کند؛ اما آزمایش ها نشان داد تراشه نو به شدت کند است و دمای زیادی فراوری می نماید. بعلاوه برد مدار آن تراشه به حدی بزرگ بود که نیمی از بدنه آیفون را اشغال می کرد.

تیم ها بدون داشتن یک رهبر معین، در قالب گروه های جداگانه در آمریکا و کشورهای خارجی روی مودم کار می کردند و بعضی از مدیران ترجیح می دادند جلوی پخش اخبار بد درباره تأخیر در فراوری مودم را بگیرند تا روحیه مهندسان از بین نرود.

شماری از مهندسان سابق اپل می گویند توانایی در فراوری پردازنده اختصاصی آیفون و مک باعث شده است این شرکت فکر کند که از پس فراوری مودم هم برمی آید؛ با این حال مودم، داده ها را از شبکه های بی سیم متنوعی دریافت و به آن ها ارسال می نماید و باید به یک سری استانداردهای ویژه پای بند باشد.

سال گذشته نمونه آزمایشی مودم اپل ساخته شد و عملکردش به حدی بد بود که اساساً سه سال عقب تر از برترین مودم کوالکام قرار می گرفت و استفاده از آن باعث می شد سرعت اتصال بی سیم آیفون کمتر از گوشی های رقیب باشد. همین موضوع در نهایت اپل را مجاب کرد که قراردادش را با کوالکام تمدید کند.

معین نیست که ساخت مودم اختصاصی تا چه حد روی قیمت گوشی آیفون اثر می گذارد. حتی اگر شاهد تغییر قیمت گوشی آیفون نباشیم، قطعاً استفاده از مودم اختصاصی سوددهی اپل را افزایش خواهد داد. اکنون افشاگران می گویند که اپل نخستین بار در سال 2025 مودم اختصاصی را وارد آیفون می نماید.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "اپل بازنده این میدان است!، حداقل سه سال فاصله تا رسیدن به رقیب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل بازنده این میدان است!، حداقل سه سال فاصله تا رسیدن به رقیب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید