شرایط خوب اقتصاد انگلیس

به گزارش وبلاگ تور چین، فرایند رو به رشد اقتصاد انگلیس حفظ شد.

شرایط خوب اقتصاد انگلیس

به گزارش وبلاگ تور چین به نقل از گاردین، مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام نمود که در نتیجه کاهش محدودیت های کرونایی و پیشرفت در فرایند واکسیناسیون، اقتصاد این کشور در سه ماه منتهی به جولای 3.6 درصد رشد نموده که این عملکرد 0.2 درصد کمتر از رشد ثبت شده بازه منتهی به ماه قبل بوده است. این رشد مالی اما یکی از نیرومندترین رشدهای فصلی سه سال اخیر انگلیس بوده است.

سال قبل اقتصاد انگلیس 10 درصد کوچک شده بود که بدترین عملکرد اقتصاد این کشور طی سه قرن اخیر و یکی از پایین ترین سطوح رشد در بین کشورهای اروپایی و جهان بود. آمارهای فراوری و تجاری رفته رفته شرایط امیدوار کننده تری پیدا نموده است. در بین بخش های مختلف، رشد بخش خدمات 1.5 درصد بوده اما بخش فراوری وارد رشد منفی شده و 0.7 درصد کوچک شده است.

با سرانجام موج دوم شیوع کرونا در انگلیس، بسیاری از کسب و کارها مجددا بازگشایی شده اند اما ظرفیت فعالیت آن ها هنوز به سطح قبل از شیوع همه گیری باز نگشته است.

در انگلیس به اسم اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در اروپا، بیش از پنج میلیون مبتلا و 134 هزار کشته به ثبت رسیده است و تا به امروز حدود سه چهارم جمعیت این کشور واکسینه شده اند. این کشور بیشترین اندازه واکسیناسیون را در اروپا داشته است.

هیتش پتل- مدیر سبد دارایی در موسسه کیلتر اینوستورز گفت: یک بحران بهداشتی خیلی زود انگلیس و جهان را فرا گرفت و باعث یک بحران تمام عیار مالی شد. واقعیت این است که هیچ کشوری خود را آماده مواجهه با چنین چیزی ننموده بود و باید توجه کرد که ممکن است دوباره همه چیز خیلی بد گردد. تمرکز و کوشش همه باید این باشد که سال جاری عملکرد مالی بد سال قبل را نداشته باشیم اما واضح است که فعلا محدودیت ها ادامه پیدا خواهد نمود و این مساله کسب و کارها و خانوارها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شرایط خوب اقتصاد انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط خوب اقتصاد انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید