هویت نسلی مازندران در خطر است

به گزارش وبلاگ تور چین، خبرگزاری خبرنگاران- ،حسینی پور با تاکید براینکه هویت نسلی مازندران در خطر است، گفت: باید کارگروهی تشکیل گردد و به صورت علمی کاهش جمعیت استان مورد آنالیز همه جانبه قرار گیرد تا بتوانیم در راستای تحقق منویات رهبری در حوزه جمعیت کاری اثرگذار و با فوریت بیشتر انجام گردد .

هویت نسلی مازندران در خطر است

به گزارش خبرنگاروبلاگ تور چیندفترمازندران درساری به نقل ازروابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به نقل از خبرگزاری شبستان، سید محمود حسینی پوردر نشست شورای فرهنگ عمومی استان مازندران که در سالن شماره یک استانداری برگزار گردید، با بیان اینکه هویت نسلی مازندران در خطر است و با شدت کاهش جمعیت بومی روبرو ایم، اظهار کرد: افزایش مهاجرت غیر بومی به استان نیز خطر ناک است که می تواند با توجه به گرایش گردشگری که در استان وجود دارد مسائل متعددی برای استان رقم بزند .

استاندار مازندران با بیان اینکه اگر در 60 سال گذشته فرایند رشد جمعیتی استان را مورد ارزیابی قرار دهیم فراز و فرود هایی داشته است، گفت: اینکه صرفا مسائل را به مسائل مالی تعریف کنیم نمی تواند درست باشد .

وی با بیان اینکه مطابق نمودار جمعیت بعضی استان هایی که مسائل مالی بیشتری داشتند رشد جمعیت بهتری داشتند به نظرم فقط اقتصاد نمی تواند علت کاهش جمعیت استان مازندران باشد، اضافه کرد: باید کارگروهی تشکیل گردد و به صورت علمی کاهش جمعیت استان مورد آنالیز همه جانبه قرار گیرد تا همه مباحث را در این مقوله ببینیم تا بتوانیم در راستای تحقق منویات رهبری در حوزه جمعیت کار کنیم .

حسینی پور با بیان اینکه هر کاری که باید انجام بدهیم باید در 5سال پیش رو انجام دهیم تا با موفقیت همراه باشد، بیان نمود: باید مسئله جمعیت مدیریت گردد .

منبع: خبرگزاری آریا

به "هویت نسلی مازندران در خطر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هویت نسلی مازندران در خطر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید