نخستین دوره نمایش چشم هفتم در میراث برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ تور چین، ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، نخستین دوره نمایش چشم هفتم در میراث برگزار می گردد.

نخستین دوره نمایش چشم هفتم در میراث برگزار می گردد

سید احمد محیط طباطبایی (رئیس ایکوم ایران) درباره برگزاری نخستین دوره نمایش چشم هفتم در میراث گفت: وبلاگ تور چین همواره کمک رسان امر میراث فرهنگی و موزه بوده اند و اطلاع رسانی آنها در موارد بسکمک مانع تخریب و صدمه به میراث فرهنگی شده است. بنابراین تصمیم گرفتیم با اکران ویدئوهای خبری در موزه سینما که به موضوعات میراث و موزه پرداخته است، هم از تلاشهای آنان قدردانی کنیم هم فرصتی بوجود بیاوریم که عموم مردم با این موضوعات بیشتر آشنا شوند.

محیط طباطبایی در ادامه گفت: نقش رسانه در اطلاع رسانی در پیشگیری از جرایم میراث فرهنگی و هویت بخشی فرهنگی انکارناپذیر است و قصد بر آن است که این برنامه در سالهای آینده نیز برگزار گردد تا در طول سال هم شاهد رشد ویدئوهای خبری در این حوزه باشیم هم مردم بیشتر با موزه و میراث فرهنگی و هویت تاریخی خود آشنا شوند.

داستان گوتی ها، شهر متروک تاریخ زنده، قصه درختان کهنسال ایران، بلاتکلیفی بادگیر، راز و رمزهای پیشاعیلامیان، رونمایی از شاهنامه های تاریخی کاخ گلستان، معمار انگلیسی آرایه های ایرانی، از پرده برون افتاد، تجربه های در سایه مانده، مرگ سرنوشت حصار صفوی تهران، میراث نادرشاه، نخستین غارت شوش باستانی، رازهای کلماکره، 77 سال بی خبری از گمشدگان جنگ، رونمایی از سامانه یکپارچه هوشمندسازی موزه ها، ساختمان تاریخی روزنامه اطلاعات، نخستین موزه، پتک فرانسوی، قصه خانه پروین، خداحافظی با آخرین یادمان مستوفی الممالک، کشف بزرگترین گورستان باستانی کشور، کشفیات منحصر در غار هوتو، درد در جان ایران، گور باستانی پشت سد خرسان، شمشیرزن بافنده عنوان فیلم هایی هستند که نمایش داده می شوند.

ورود برای عموم آزاد و رایگان است و علاقمندان می توانند روز چهارشنبه چهارم خرداد 1401 از ساعت 15 تا 18 به سالن تمدن موزه سینما واقع در باغ فردوس مراجعه نمایند. بعلاوه یک ساعت پایانی این برنامه به پرسش و پاسخ اختصاص دارد.

منبع: همگردی

به "نخستین دوره نمایش چشم هفتم در میراث برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین دوره نمایش چشم هفتم در میراث برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید