مریک گارلند دادستان کل آمریکا شد

به گزارش وبلاگ تور چین، مریک گارلند، قاضی ارشد آمریکایی به عنوان دادستان کل جدید آمریکا و وزیر دادگستری معرفی گردید و توانست 70 رای موافق در برابر 30 رای مخالف را از سنا رای اعتماد کسب کند.

مریک گارلند دادستان کل آمریکا شد

به نقل از شبکه بی بی سی، قاضی گارلند که در سال 2016 از سوی باراک اوباما برای ورود به دیوان عالی معرفی شده بود، در بیست سال گذشته قاضی فدرال دادگاه تجدیدنظر در واشنگتن بوده است.

نام وی با به دست دریافت پرونده بمب گذاری اوکلاهاما سیتی در سال 1995 بر سر زبان ها افتاد؛ بمب گذاری که به مرگ 168 نفر و مجروح شدن بیش از 400 نفر دیگر انجامید و همچنان عظیمترین بمب گذاری تروریستی تاریخ آمریکاست که مسبب آن یکی از شهروندان خود این کشور بوده است.

سمت دادستان کل (وزیر دادگستری) در کنار وزیر خارجه و وزیر دفاع، یکی از سه پست کلیدی کابینه روسای جمهوری آمریکاست.

گارلند در جریان جلسات آنالیز رای اعتماد خود در مجلس سنا گفت مبارزه با تروریسم داخلی را اولویت خود قرار خواهد داد و در نخستین گام هم به حمله مرگبار ششم ژانویه به کنگره آمریکا خواهد پرداخت که از نظر وی حمله به رکن اصلی دموکراسی کشور، یعنی انتقال مسالمت آمیز قدرت بوده است.

گارلند متولد و عظیم شده شیکاگو است. شاگرد اول دانشکده حقوق هاروارد بوده و از حدود 30 سال پیش در واشنگتن به وکالت مشغول بوده است.

وی در دوران ریاست جمهوری جیمی کارتر برای نخستین بار وارد وزارت دادگستری آمریکا شد اما در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون بود که به سمت معاونت جنایی این وزارتخانه منصوب شد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "مریک گارلند دادستان کل آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مریک گارلند دادستان کل آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید