سناریوهای مختلف برای افزایش حقوق 1402 ، تصمیم نمایندگان مجلس برای افزایش حقوق کارمندان

به گزارش وبلاگ تور چین، معین تکلیف مقدار افزایش حقوق کارمندان دولت در سال آینده قرار است در جلسه امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 آنالیز گردد و با توجه به پیشنهاد 20 درصدی افزایش حقوق که از سوی دولت در لایحه مطرح شده بود باید دید نمایندگان امروز چه تصمیمی برای آن می گیرند.

سناریوهای مختلف برای افزایش حقوق 1402 ، تصمیم نمایندگان مجلس برای افزایش حقوق کارمندان

به گزارش وبلاگ تور چین، 21 دی ماه سال جاری لایحه بودجه سال 1402 به صورت رسمی از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد که براساس آن دولت پیشنهاد داده بود میانه افزایش حقوق کارکنان برای سال آینده 20 درصد باشد.

در تبصره 12 لایحه بودجه سال 1402 آمده است که ضریب حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر به اندازه میانه 20 درصد براساس آخرین حکم کارگزینی به گونه ای افزایش یابد که مجموع حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و مبلغ قرارداد منعقده ماهانه برای کارکنان قرارداد کار معین (معین) و کارکنان طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نسبت مدت کارکرد از 70 میلیون ریال (هفت میلیون تومان) کمتر نباشد.

البته برای حق عائله مندی و اولاد نیز در بند سوم همین تبصره به ترتیب 50 درصد و 100 درصد افزایش از سوی دولت در نظر گرفته شده است.

این در حالی است که در یک ماهه گذشته پیشنهادات و راهکارهای مختلفی برای افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شده است و با توجه به این که در لایحه بودجه سال جاری دولت میانه افزایش کارکنان را 10 درصد مشخص نموده بود اما نمایندگان مجلس شورای اسلامی آن را به صورت پلکانی بین پنج تا 29 درصد تغییر دادند.

پیش بینی می گردد تغییراتی در این تبصره لایحه بودجه سال آینده اعمال گردد.

رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1402 - در این باره گفته بود که تکلیف اندازه افزایش حقوق کارمندان در سال آینده در جلسه نوبت صبح این کمیسیون معین خواهد شد و درباره این موضوع گفته بود که بعضی نمایندگان پیشنهاد افزایش 30 درصدی حقوق برای همه کارمندان در هر پایه ای را در سال آینده مطرح می نمایند و بعضی دیگر نیز معتقدند که افزایش 20 درصدی کافی است و دیگر نمایندگان پیشنهاد افزایش حقوق به صورت پلکانی مانند سال جاری را پیشنهاد می دهند.

پیش از این نیز میثم لطیفی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی درباره سناریوهای مختلف برای افزایش حقوق در سال آینده گفته بود که همه کوشش دولت این است که تصمیماتش در حوزه های مختلف منجر به تورم نگردد اما در پی فرمولی هستیم تا بتوانیم حقوق ها را براساس بهره وری دستگاه و نیروی انسانی افزایش دهیم یعنی بخشی از افزایش حقوق در سال آینده به صورت ثابت، بخشی به صورت درصدی و بخشی دیگر تابع بهره وری، نیروی انسانی و دستگاه مورد نظر باشد.

با توجه به وجود چنین سناریوهایی برای افزایش حقوق، باید دید نمایندگان مجلس شورای اسلامی بالاخره چه تصمیمی در این زمینه خواهند گرفت و حقوق کارکنان دولت در سال آینده چقدر افزایش پیدا می نماید؟

  • افزایش حقوق کارگران در 1402 چقدر است؟ | رایزنی با نمایندگان مجلس برای جلوگیری از یک تخلف
منبع: همشهری آنلاین

به "سناریوهای مختلف برای افزایش حقوق 1402 ، تصمیم نمایندگان مجلس برای افزایش حقوق کارمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناریوهای مختلف برای افزایش حقوق 1402 ، تصمیم نمایندگان مجلس برای افزایش حقوق کارمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید