سرمربی فولاد: به هندبال بها داده نمی گردد، بازی مقابل صدرنشین سخت است

به گزارش وبلاگ تور چین، مجید رحیم زاده گفت: هندبال رشته جذابی است اما متاسفانه در کشور ما زیاد به آن بها داده نمی گردد.

سرمربی فولاد: به هندبال بها داده نمی گردد، بازی مقابل صدرنشین سخت است

سرمربی تیم هندبال فولاد مبارکه سپاهان در گفت و گو با وبلاگ تور چین در مورد سطح لیگ برتر هندبال مردان اظهار کرد: سطح لیگ برتر نسبت به سال های قبل بالا رفته چون بازیکنان در تیم ها پخش شده اند. در سال های قبل بازیکنان در یک یا دو تیم تجمع داشتند و این پراکندگی سبب بالا رفتن کیفیت مسابقات شده است. از طرفی روز به روز هندبال ایران رشد می نماید و نتیجه آن وجود تعداد زیاد لژیونرهایی است که در کشورهای معتبر بازی می نمایند. این منظره خوبی است و مسلما این کیفیت را می توان هر سال نظاره گر شد.

رحیم زاده ادامه داد: با توجه به اینکه در این سال حجم برنامه های تیم ملی و اردوها زیاد است کار ما در تیم باشگاهی سخت شده است. ملی پوشان از تیم ها دور هستند و شاید با دیدگاه دیگری تمرین نمایند چون شرایط، سبک، تاکتیک و بازیکنان هر تیم با هم تفاوت دارند. بعضی تیم ها مثل تیم ما که ملی پوش زیادی دارند موقع تمرینات تعداد کمی از بازیکنان در اختیار تیم هستند که کیفیت تمرینات پایین می آید و نمی توان کار زیادی کرد. این ها فرسایشی است و احتمال آسیب دیدگی بازیکنان بالا می رود. تیمی در نهایت پیروز تر است که بتواند این موضوعات را هماهنگ کند.

وی در مورد شرایط بازیکنان تیم فولاد مبارکه سپاهان گفت: بازیکنان ما هم تمرینات خوبی داشتند، بعد از اردوی تیم ملی یک هفته به بازیکنان استراحت دادیم و آنها با یک وقفه به تیم پیوستند. یک هفته ای است که بازیکنان همه با هم تمرین دارند. البته ما 2 بازیکن آسیب دیده از دور نخست مسابقات هم داریم اما سایر بازیکنان در سلامت هستند و با تمام قوا در مسابقات حضور خواهیم داشت.

رحیم زاده در مورد فواصل زیاد بین هر دوره از لیگ برتر هندبال گفت: همانطور که گفتم به سبب تعداد زیاد اردوهای تیم ملی این اتفاق می افتد. باید بازیکنان میان تمرینات ملی و باشگاهی استراحت داشته باشند و بنابراین فاصله میان مسابقات طولانی تر شده است. بعضی تیم ها شاید یکی دو بازیکن ملی داشته باشند اما تیم ما که 7 ملی پوش دارد اگر فواصل میان مسابقات کمتر گردد بیشتر ضرر می کنیم. مسلما با این شرایط اذیت می شویم اما کاری نمی توان کرد. بنابراین می توان گفت برنامه ای که فدراسیون چیده خوب است.

سرمربی تیم هندبال فولاد مبارکه سپاهان گفت: تیم ملی امید هم اردو می زند و بازیکنانی که برای تیم بزرگسالان انتخاب نشده اند باید به تیم امید بروند و آماده باشند. البته می توانستند تعداد مسابقات هر دور از لیگ را بیشتر نمایند تا لیگ کوتاه تر گردد و در هر دور به جای دو ملاقات چهار بازی انجام می شد. از طرفی هم مسابقات جام باشگاه ها در خرداد انجام می گردد و تا آن موقع بهتر است که لیگ به خاتمه برسد و رده بندی معین گردد.

رحیم زاده در مورد بازی بعدی تیمش مقابل نیروی زمینی شاملی گفت: تیم شاملی تیم خوبی است و در سال های اخیر صندلی خوبی داشته است. این تیم به واسطه ارتباط با نیروی زمینی بازیکنان سرباز را جذب نموده که به نظر من این موضوع پتانسیل خوبی برای تیم است. به هر حال بازی مقابل صدرنشین سخت خواهد بود. ما تمام کوشش خود را می کنیم تا پیروز میدان شویم. آنها را بررسی کردیم و مسلما آنها هم تیم ما را بررسی نموده اند. بازیکنان هر دو تیم با تمام قدرت به زمین می آیند و امیدوارم که شاهد بازی زیبا و بدون حاشیه باشیم تا همه از تماشا آن لذت ببرند.

وی در خاتمه گفت: از همه جراید و رسانه ها تشکر می کنم و از انها می خواهم بیشتر از پیش به هندبال بپردازند. هندبال رشته جذابی است که متاسفانه در کشور ما زیاد به آن بها داده نشده است. البته در سال های اخیر سرمایه گذاران خوبی به این رشته آمده اند و امیدوارم شاهد تداوم این سرمایه گذاری ها باشیم. البته تیم های اطراف ما کشورهای عربی همه حتی در دنیا صاحب سبک هستند و حرفی برای گفتن دارند. کشورهای عربستان، بحرین و یا قطر که لیگ ستارگان دارد و بازیکنان را تبعه خود می نماید، روی هندبال سرمایه گذاری زیادی کردند. بعلاوه کشورهای شرق آسیا مثل ژاپن و کره هم سرمایه گذاری نموده اند و امیدوارم که ما هم به این حد برسیم و باشگاه های زیادی جذب این رشته شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرمربی فولاد: به هندبال بها داده نمی گردد، بازی مقابل صدرنشین سخت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی فولاد: به هندبال بها داده نمی گردد، بازی مقابل صدرنشین سخت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید