خطرناک ترین و سمی ترین بوستان دنیا

به گزارش وبلاگ تور چین، خبرگزاری فارس: بوستان سموم النویک یکی از بوستان های عمومی قلعه النویک در منطقه نورث مبرلند انگلستان است که دومین قلعه بزرگ این کشور هم به تعداد می آید و از این جهت بوستان النویک، بوستان سموم نامیده شد، چون حاوی خطرناک ترین و سمی ترین گیاهان جهان است.

خطرناک ترین و سمی ترین بوستان دنیا

این بوستان حدود 100 نوع گیاه مخدر غیرقانونی و غیرمجاز از جمله گیاه معروف به سم گردو که برای استخراج نوعی سم مورد استفاده قرار می گیرد و گیاه کوکا که برای استخراج کوکائین به کار می رود و ده ها درخت سمی و کشنده دیگر را در برمی گیرد.

تاریخ احداث این بوستان به سال 1750 بازمی گردد و بازدیدکنندگان از این بوستان را همواره راهنمایان همراهی می کنند تا به آنها انواع درخت ها و گیاهان موجود را معرفی کنند و خواص آنها را توضیح دهند.

این درحالی است که بخش کنترل و مراقبت این بوستان همواره اوضاع بوستان را زیر نظر دارد و مراقبت می کند تا مبادا افرادی این گیاهان را سرقت کنند، بگونه ای که پیرامون برخی از آنها برای اطمینان خاطر بیشتر حصار کشیده شده است.

در سردرب این بوستان شعار مواد مخدر نه حک شده و تنها هدف از کاشت این گیاهان اطلاع رسانی به مردم و بالا بردن فرهنگ و آگاهی آنها درباره این گیاهان و نه آسیب رساندن به آنهاست.

منبع: برترین ها

به "خطرناک ترین و سمی ترین بوستان دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرناک ترین و سمی ترین بوستان دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید