جاذبه های طبیعت چین

به گزارش وبلاگ تور چین، با جاذبه های طبیعی کشور چین آشنا شوید

چین، با حدود 9.6 میلیون کیلومتر مربع مساحت، بعد از روسیه دومین کشور دنیا ازنظر وسعت خاکی است. تمدن چین باستان یکی از کهن ترین تمدن های تاریخ است که در سواحل حاصل خیز رود زرد که در دشت شمال چین جاری ست شکوفا شد. این دو امر و موارد دیگر منجر به شکل گیری جاذبه های طبیعی مختلفی در این کشور شده است. در ادامه 4 مورد از جاذبه های طبیعی چین را معرفی خواهیم کرد. با خبرنگاران همراه باشید.

جاذبه های طبیعت چین

آبشار هئوانگ گوژو

هئوانگ گوژو بزرگ ترین و یکی از 6 آبشار زیبا در چین است. این آبشار روی رودخانه Baishui و در قسمت جنوب غربی استان Guizhou قرار گرفته است. این آبشار از روی سنگ های بزرگ و زیادی به پایین می ریزد و از طریق کوه هایی با شیب بسیار تند احاطه شده است.

آبشار هئوانگ گوژو حدود 30 متر طول دارد (در تابستان ها به 40 متر هم می رسد) و ارتفاع آن هم 66 متر است. قبل و بعد از این آبشار و در امتداد همین رودخانه حدود 17 آبشار دیگه هم وجود دارد. بنابراین در این محدوده 18 آبشار قرار گرفته اند. این مجموعه در سال 1999 در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد. بهترین زمان برای بازدید از هئوانگ گوژو از ماه مِی تا اکتبر است.

بیابان تَکله مکان

Taklamakan بیابانی در آسیایی مرکزی و واقع در منطقه خودمختار سین کیانگ اویغور چین است. این بیابان 330،000 کیلومتر مربع مساحت دارد و بزرگترین بیابان کشور چین و هجدهمین بیابان بزرگ جهان است. دو شاخه از راه قدیمی ابریشم از شمال و جنوب این بیابان می گذرند. و این نشان دهنده این امر است که از زمان های قدیم از مسافران از ورود به این بیابان اجتناب می کردند. تپه های ماسه ای موجود در این بیایان به 300 متر ارتفاع هم می رسند و در هنگامی که باد وزیده شود، برخی از تپه ها شاید به 900 متر هم برسند.

کوه کومولانگما (اورست)

کوه کومولانگما که اورست هم نامیده می شود، بلندترین قله جهان است و در زبان تبتی به معنای الهه سوم است. همین نام بر قدرت، عظمت و رنگ های گیرا این قله می افزاید. به همین علت است که این کوه از زمان های قدیم افراد مختلفی را تحت تاثیر قرار داده و وسوسه به صعود کرده است. زائران مسافت های طولانی را می پیموندند تا به بازدید از این مکان که آن را مقدس می دانستند بیایند. ورزشکاران هم برای صعود به قله این کوه به اینجا می آیند تا بلندی و سرسختی این کوه را به چالش بکشند. برخی گردشگران هم به اورست می فرایند تا نگاهی به عظمت این کوه بیندازند و آن را تحسین کنند.

اورست در رشته کوه هیمالیا قرار داشته و اکنون 8844 متر ارتفاع دارد. بطور کلی این منقطه 4 قله بالای 8000 متر و 38 قله بالای 7000 متر دارد.

دریاچه نامتسو

در حدود 60 کیلومتری شمال غربی مرکز استان تبت (شهر لهاسا)، دریاچه نامتسو به عنوان بلند ارتفاع ترین دریاچه نمکی جهان (4،718 متر ارتفاع) و بزرگترین دریاچه نمکی تبت قرار گرفته است. دریاچه نامستو که به دریاچه نام هم معروف است، یکی از 3 دریاچه مقدس در تبت است و مردم آنجا احترام زیادی برایش قائل هستند. برای اینکه یک بار دور این دریاچه را بگردید، بیش از 10 روز زمان خواهد برد.

میانگین عمق آن 33 متر و حداکثر ژرفای آن 125 متر اندازه گیری شده است. نامتسو را بزرگترین دریاچهٔ منطقهٔ خودمختار تبت می دانند با این حال، دریاچه چینگ های واقع در استان چینگ های چین، بزرگترین دریاچهٔ فلات چینگ های-تبت است که مساحتی بیش از دو برابر نامتسو دارد. ناگفته نماند که 5 جزیره در درون این دریاچه قرار گرفته اند.

منبع: الی گشت

به "جاذبه های طبیعت چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های طبیعت چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید