ترکیب جالب توربین بادی با پنل خورشیدی برای برق بیشتر

به گزارش وبلاگ تور چین، کارگیری پاورنست می تواند به تحقق استاندارد های تازه انتشار گاز های گلحانه ای یاری نموده و رقم قبض برق و ردپای کربن را کاهش دهد.

ترکیب جالب توربین بادی با پنل خورشیدی برای برق بیشتر

به گزارش عصر ایران، شرکت آیبیس پاور (IBIS Power) گزینه جالب توجهی به نام پاورنست (PowerNEST) را برای تامین برق مورد احتیاج ساختمان ها معرفی نموده است. این سامانه پشت بامی ترکیبی از توربین های بادی و پنل های خورشیدی را برای تامین انرژی تنوپذیر ارائه می نماید.

یک توربین بادی با روتور های منحنی چرخان زیر شبکه ای از پنل های خورشیدی قرار می گیرد و این دو قابلیت های یکدیگر را افزایش می دهند. از آنجایی که هر دو سامانه انرژی فراوری می نمایند، پاورنست مدعی است که 10 برابر برق بیشتر نسبت به پشت بامی که فقط از پنل خورشیدی روی آن استفاده شده است، جذب می نماید.

بکارگیری پاورنست می تواند به تحقق استاندارد های نو انتشار گاز های گلخانه ای یاری نموده و رقم قبض برق و ردپای کربن را کاهش دهد. به گفته شرکت آیبیس پاور، با استفاده از پاورنست امکان دستیابی به استقلال انرژی خارج از شبکه سراسری برق فراهم می گردد و این سامانه به کاهش استفاده از بنزین و سوخت های فسیلی یاری می نماید.

پاورنست ترکیب توربین های بادی با پنل های خورشیدی روی پشت بام

پاورنست برای یاری به راهنمایی جریان باد از بیرون به قسمت درونی توربین های بادی، پره هایی را اطراف معماری آن ها بکار گرفته است. کل ساختار پاورنست جریان هوا را با استفاده از اثر ونتوری متمرکز می نماید که به طور چشمگیری سرعت باد روی توربین را افزایش می دهد.

یک سایبان خورشیدی دو رو نیز نور خوشید بیشتری را نسب به نصب عادی پنل های خورشیدی جذب می نماید. کل سامانه می تواند برای بهینه سازی جذب انرژی در شرایط آب و هوایی محلی سازگار گردد. بر همین اساس است که پاورنست به طور بی صدا می تواند برق کافی برای یک ساختمان مسکونی 15 طبقه را تامین کند.

اثر ونتوری که شرکت آیبیس پاور استفاده از آن را مد نظر قرار داده است می تواند 40 تا 60 درصد جریان باد بیشتر را به سمت توربین بادی راهنمایی کند و حتی هنگام وزش نسیمی ملایم نیز برق فراوری گردد. پنل های خورشیدی نیز به صورت دو رو و زاویه دار بکار گرفته شده اند تا از بالا و پایین انرژی فراوری نموده در شرایطی که با هوا خنک می شوند.

به گفته آیبیس پاور، ترکیب توربین های بادی و پنل های خورشیدی نسبت به سامانه هایی که تنها از یک منبع انرژی استفاده می نمایند، انرژی بیشتری را در شرایط آب و هوایی مختلف فراوری می نماید. امکان نصب پاورنست روی هر ساختمان مسکونی، تجاری یا عمومی اگر دارای پشت بام مسطح باشد، وجود دارد.

در شرایطی که به حداقل 50 متر مربع فضا برای نصب این سامانه احتیاج است، هرچه فضای پشت بام بیشتر باشد، خروجی انرژی سامانه نیز می تواند افزایش یابد.

منبع: فرارو

به "ترکیب جالب توربین بادی با پنل خورشیدی برای برق بیشتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیب جالب توربین بادی با پنل خورشیدی برای برق بیشتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید