باتری فوق باریک و سبک برای خودروهای برقی فراوری شد

به گزارش وبلاگ تور چین به نقل از نیواطلس، فراوری باتری های سبک با ظرفیت شارژ بالا برای خودروهای برقی یک چالش جدی است. باتری های فعلی خودروهای برقی بسیار حجیم و سنگین هستند و معمولاً با یک بار شارژ می توانند 300 تا 400 کیلومتر طی نمایند که باعث می گردد در مقایسه با سوخت های فسیلی مزیت رقابتی نداشته باشند.

باتری فوق باریک و سبک برای خودروهای برقی فراوری شد

باتری جدید که بعد از سال ها تحقیق و آنالیز فراوری شده، متشکل از فیبر کربن و آرایه های کریستالی است و نه تنها طراحی و عملکرد خودروهای برقی را متحول می نماید، بلکه عملکرد الکتروشیمیایی آن برای ذخیره انرژی منحصر به فرد است. بهره وری نمونه اولیه این باتری برای ذخیره انرژی ده برابر بهتر از باتری های عادی توصیف شده است.

تراکم انرژی در این باتری 24 وات ساعت به ازای هر کیلوگرم توصیف شده و گروه سازنده می گویند ظرفیت ذخیره سازی آن 20 درصد بیشتر از باتری های لیتیومی است. این رقم در آینده به 75 وات ساعت به ازای هر کیلوگرم افزایش خواهد یافت. چنانچه گفته شد، الکترود منفی این باتری از جنس فیبر کربن و الکترود مثبت آن از جنس ورقه آلومینیومی پوشانده شده با فسفات آهن لیتیوم است.

برای جداسازی این الکترودها از ورقه های فایبرگلاس استفاده شده که یون های لیتیوم را مانند باتری های عادی بین دو الکترود جابجا نموده و به پخش و توزیع بار مکانیکی در بخش های مختلف این سازه نیز یاری می نمایند. این باتری نازک و سبک می تواند انقلابی در زمینه طراحی و ساخت خودروهای برقی ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "باتری فوق باریک و سبک برای خودروهای برقی فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باتری فوق باریک و سبک برای خودروهای برقی فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید