اهواز باران می آید، تن و بدن مان می لرزد

به گزارش وبلاگ تور چین، خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: شبکه فاضلاب اهواز داغان است و به درد هیچ چیزی نمی خورد و با 100 میلیون یورو اعتبار در نظر گرفته شده برای این شبکه نیز، تنها حدود 50 درصد بهبود حاصل می شود.

اهواز باران می آید، تن و بدن مان می لرزد

صادق حقیقی پور در یکصد و سی و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر اهواز که امروز (15 آذرماه) با حضور شهردار و نمایندگان اهواز در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی شرایط آبگرفتگی اهواز پس از بارندگی برگزار گشت، با اشاره به بالازدگی فاضلاب پس از بارندگی و مسائل شبکه فاضلاب اهواز اظهار کرد: شبکه فاضلاب، جای آب باران نیست؛ نمی شود بار تریلر 18 چرخ را روی دوش نیسانی که دو چرخ آن پنچر هستند، گذاشت و بعد بگوییم چرا چپ یا راست می رود.

به گزارش وبلاگ تور چین، وی اضافه کرد: هدایت آب های با حجم بالا، کار پمپ لجن کش یا خط لوله نیست بلکه باید از طریق کانال های آب انجام شود. نمی شود منتظر بمانیم که آب منهول پایین برود و بعد درب منهول را باز کنیم تا آب عبور کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: هر سال مردم شاهد این مسائل هستند؛ مگر تنها اهواز، کلانشهر است؟ آب باران با حجم بالا را با لوله انتقال نمی دهند.

حقیقی پور شرح داد: باید دست به دست هم دهیم و حدود 13 هزار میلیارد تومان مورد نیاز برای اجرای شبکه دفع آب های سطحی را از بین شرکت های مستقر در خوزستان، دستگاه ها و از طریق راه های دیگر تامین کنیم و کار انجام شود.

وی بیان نمود: با بارش های با شدت بالا روبرو شده ایم و هر سال، معابر پر از آب می شوند؛ زمانی که بارندگی رخ می دهد تن و بدن مان می لرزد. شبکه فاضلاب اهواز داغان است و به درد هیچ چیزی نمی خورد و با 100 میلیون یورو اعتبار در نظر گرفته شده برای این شبکه نیز، تنها حدود 50 درصد بهبود حاصل می شود.

به گزارش وبلاگ تور چین، در ادامه موسی شاعری شهردار اهواز نیز در خصوص تخلیه آب باران از طریق شبکه دفع آب های سطحی در پاسخ به مدیرعامل آبفا گفت: 73 درصد سطح شهر، خانه ها و اماکن هستند و آب باران از روی پشت بام وارد شبکه فاضلاب می شود.

وی اضافه کرد: مگر می شود به همه شهر بگوییم خانه هایتان را خراب کنید و لوله های آب و فاضلاب را دربیاورید و جدا کنید؟

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اهواز باران می آید، تن و بدن مان می لرزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهواز باران می آید، تن و بدن مان می لرزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید