افت 28 هزار واحدی شاخص بورس؛ خریداران اعتماد ورود به بورس را از دست داده اند

به گزارش وبلاگ تور چین، تهران (پانا) - یک کارشناس بازار سهام عقیده دارد کارشناسان بازار این هفته را براساس گزارش های شرکت ها صعودی پیش بینی کرده بودند اما شاخص منفی شد. او عقیده دارد فروشندگان قدرت فروش زیادی ندارند و خریداران اعتماد ورود را از دست داده اند.

افت 28 هزار واحدی شاخص بورس؛ خریداران اعتماد ورود به بورس را از دست داده اند

به گزارش تجارت نیوز، شاخص بورس امروز حدود 28 هزار واحد افت کرد و تعداد زیادی از نمادها منفی بودند. شاخص بورس امروز به یک میلیون و 407 هزار تومان رسید و به کانال یک میلیون و 300 هزار واحد نزدیک شد.

در بورس امروز حقوقی ها حدود 770 میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد چهار هزار و 190میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی 37درصد یعنی هزار و 540میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان 18درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه محصولات شیمیایی، سرمایه گذاری ها و فلزات اساسی رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه های مواد و محصولات دارویی و اطلاعات و ارتباطات به نفع حقیقی ها تمام شد.

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سهام درباره شرایط موجود در بازار اینگونه توضیح داد که شرایط برای احیا و بهبود شرایط بازار وجود دارد اما یکی از موانع موجود عدم اعتماد سهامداران و خریداران به بازار است. در روزهای گذشته شاهد آن بودیم که عرضه برای سهم های مثبت زیاد بود و شرایط کنترلی در بازار دیده می شود.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با آینده بازار پیش بینی کرد: اگر شاخص کانال یک میلیون و 400 هزار تومان را از دست دهد انتظار می رود شاخص در در کانال یک میلیون و 300 هزار تومان باقی بماند و برای بازگشت به یک میلیون و 400 نیاز به محرک و اعتماد بیش تری خواهد داشت.

ایمان رئیسی با اشاره به گزارش شش ماهه شرکت ها ادامه داد: گزارش شش ماهه شرکت ها عملکرد مثبتی از آن ها را نشان می داد و به همین علت کارشناسان شاخص بورس این هفته را مثبت پیش بینی کردند اما فرایند بازار امروز نشان داد که بورس و سهامدران به گزارش ها بی توجهی کردند.

همچنین این کارشناس عقیده دارد با توجه به اعداد و ارقام موجود در بازار می توان دریافت که پول در بازار وجود دارد اما عدم اعتماد برای ورود به بازار شرایط را سخت کرده است.

رئیسی به امروز و فردا کردن مسئولان سازمان برای بهبود شرایط اشاره کرد و توضیح داد: هنوز مدت زیادی از فعالیت مسئولان نو سازمان نگذشته است اما مسئولان نو هم برای بهبود شرایط امروز و فردا می کنند و شرایط را به تاخیر می اندازند.

او در ادامه گفت: یک نقدی که به دولت قبل وارد بود افزایش فروش اوراق بود که به بازار کمک کنند. در حال حاضر بازار در شرایطی واقع شده است که باید برای بهبود شرایط و فاصله گرفتن بازار از رکود به فکر راهکارهایی باشند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "افت 28 هزار واحدی شاخص بورس؛ خریداران اعتماد ورود به بورس را از دست داده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افت 28 هزار واحدی شاخص بورس؛ خریداران اعتماد ورود به بورس را از دست داده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید