کشف جمجمه انسان یک میلیون ساله

به گزارش وبلاگ تور چین، تیمی از محققان چینی جمجمه کاملی انسانی باستانی را کشف کردند که تقریباً یک میلیون سال پیش، در دوران پلیستوسن میانه زندگی می کرد.

کشف جمجمه انسان یک میلیون ساله

به گزارش سی ان ان، در حین انجام کاوش در استان مرکزی هوبی (چین)، تیمی از محققان وابسته به مؤسسه بقایای فرهنگی و باستان شناسی استان هوبی، جمجمه کاملی را پیدا کردند که تشخیص دادند متعلق به انسانی باستانی بوده که تقریباً یک میلیون سال پیش، در دوران پلیستوسن میانه زندگی می نموده است.

در حالی که پیش از این بار ها استخوان های فسیل شده از انسان های باستانی یافت شده بود، اما این کامل ترین جمجمه باستانی انسان است که کشف شده است و قدمت آن به زمان بسیار دور باز می شود.

روزنامه محلی چین گزارش داده که این جمجمه فسیل شده در محوطه باستانی Xuetang Liangzi در شهر شیان حفاری شده و این جمجمه متعلق به گونه ای از انسان تباران به نام هومو ارکتوس (راست قامتان) است که برای اولین بار حدود دو میلیون سال پیش روی زمین ظاهر شدند.

پیش از این، دو جمجمه از انسان های راست قامت در یک محوطه در سال های 1989 و 1990 میلادی کشف شده بود، اما این جمجمه ها تحت تاثیر فشار ناشی از فرآیند فسیل شدن آسیب جدی دیده بود.

باستان شناسانی که این جمجمه باستانی را کشف نموده اند با دقت مشغول کارند که به این فسیل فوق العاده کمیاب و ارزشمند آسیب نرسانند و تا کنون به میزان ای حفر نموده اند تا نیمه بالایی سر ظاهر شده و انتظار می رود که حفاری تا ماه نوامبر برای خارج کردن کامل جمجمه از زمین ادامه یابد واز آنجایی که جمجمه کامل و به خوبی حفظ شده است، دانشمندان امیدوارند بتوانند درباره تاریخچه تکاملی راست قامتان در شرق آسیا اطلاعات بیشتری کسب نمایند.

بعلاوه این جمجمه می تواند داده های بسیار خوبی در خصوص حجم مغز این انسان تبار های منقرض شده و تغییرات منطقه ای بین نسخه های مختلف این گونه (به وسیله مقایسه با فسیل های هومو ارکتوس یافت شده در سایر نقاط دنیا) در اختیار محققان قرار دهد.

وبلاگ تور چین فضای مجازی اخبار داغ فضای مجازی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کشف جمجمه انسان یک میلیون ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف جمجمه انسان یک میلیون ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید