ویزای کانادا: کدام استان های کانادا سریع ترین رشد جمعیت را در طول دهه های اخیر داشته اند؟

به گزارش وبلاگ تور چین، طبق گزارشی که شورای مالی استان های آتلانتیک (Atlantic Provinces Economic Council) انجام داده است، استان های پرینس ادوارد آیلند، نوا اسکوشیا و نیو برانزویک طی دهه های اخیر بیشترین رشد ناشی از مهاجرت را داشته اند. این سه استان کانادا که مجموعا به آنها استان های Maritime کانادا گفته می گردد طی سال های اخیر در کانون توجه مهاجران دارای مهارت و خانواده های آنها بوده اند.

ویزای کانادا: کدام استان های کانادا سریع ترین رشد جمعیت را در طول دهه های اخیر داشته اند؟

با پیرتر شدن جمعیت و نیروی کار کانادا، و کاهش نرخ باروری، مهاجرت یک عامل کلیدی در وارونه کردن این فرایند است. این گزارش بعلاوه اعلام نموده است که تاکید بر مهاجرت همراه با کاهش سکنه این استان ها بر اثر مهاجرت کاری به سایر نقاط دیگر کانادا باعث افزایش جمعیت این استان های سه گانه شده است که از سال 1991 تا کنون بی سابقه بوده است.

جمعیت استان پرینس ادوارد آیلند که به اختصار PEI نامیده می گردد از سال 2016 یعنی طی بازه زمانی دو ساله رشد چشمگیری داشته است؛ سالانه تقریبا دو درصد به جمعیت این استان افزوده شده است. این گزارش گفته است که نرخ خالص مهاجرت عامل اصلی این رشد جمعیت بوده است که البته با توجه به جمعیت این استان ها، استقبال از این تعداد مهاجر بی نظیر و فوق العاده است.

نوا اسکوشیا اما طی همین بازه زمانی دو ساله یعنی از 2016 تا 2018 کمتر از یک درصد یعنی 0.8 درصد رشد جمعیت داشته است. و سومین استان یعنی نیو برانزویک هم با افزایش 0.5 درصدی در جمعیت خود طی همین بازه زمانی کوتاه دو ساله روبرو بوده است که البته از اوایل دهه 90میلادی تا کنون بالترین رشد جمعیت برای این استان محسوب می گردد.

از این ها که بگذریم، و نگاه خود را به استان نیوفاندلند و لابرادور بیندازیم اوضاع چندان مناسب نیست چرا که این استان تنها استان آتنلانتیک کانادا است که نرخ رشد جمعیت آن منفی است و سالانه 0.2 درصد از جمعیت خود را از دست داده است.

برنامه های مهاجرت استانی؛ دروازه ورود تازه واردان به کانادا

آنگونه که این گزارش اعلام نموده است بین سال های 2016 تا 2018 برنامه های مهاجرت استانی استان های آتلانتیک کانادا 22 هزار تازه وارد را به این منطقه ها کشانده است و می توان گفت که این برنامه ها دروازه های ورود مهاجران تازه وارد به این منطقه ها محسوب می شوند.

برنامه های مهاجرت استانی یا به اختصار PNP به استان های کانادا اجازه می دهند سالانه تعداد معینی از متقاضیان واجد شرایط مهاجرت کاری را بر حسب احتیاج بازار کار خود برای اقامت دائم انتخاب نمایند. از سوی دیگر، Atlantic Immigration Pilot که دو سال پیش برای جذب فارغ التحصیلان بین المللی به این منطقه ها کانادا از آن رونمایی شد از اواخر سال 2017 تا کنون 1600 مهاجر تازه را جذب این استان های کانادا نموده است.

این پایلوت مهاجرتی راستا اقامت دائم را برای کارگران خارجی که از طرف کارفرمای داخل یکی از استان های آتلانتیک در شغلی استخدام شده اند تسریع می نماید. در سرانجام اما این گزارش به این نکته هم اشاره نموده است که این اعداد و ارقام گرچه در ظاهر بسیار نویدبخش هستند اما هنوز باید منتظر ماند و دید که آیا استان های پرینس ادوارد آیلند، نوا اسکوشیا و نیوفانلند و لابرادور می توانند این ارقام را حفظ نمایند یا خیر.

به خدمات اخذ ویزای تحصیلی بورسیه اخذ اقامت دائم احتیاج دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

منبع: ویزا موندیال

به "ویزای کانادا: کدام استان های کانادا سریع ترین رشد جمعیت را در طول دهه های اخیر داشته اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کانادا: کدام استان های کانادا سریع ترین رشد جمعیت را در طول دهه های اخیر داشته اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید