چگونه در شب برترین عکس ها را با آیفون بگیریم؟

به گزارش وبلاگ تور چین، پس از این که گوشی های اندرویدی سال ها گزینه عکاسی در شب را در اختیار کاربران خود قرار دادند، خاتمه اپل نیز این ویژگی را همزمان با معرفی آیفون 11 ارائه کرد. حالت عکاسی در شب یا همان Night Mode عملکرد عکاسی شما را در شب بهبود می دهد و به نوعی عکس های تاریک را به شکلی که غیرطبیعی نباشند، روشن می نماید. با این حال عکاسی با آیفون در شب هنوز هم نیازمند استفاده از ترفندهای مختلفی است. شما نیز با دانستن این ترفندها می توانید عکس های بی نظیری را در شب ثبت کنید. اکنون اگر به فکر تعویض و یا خرید یک آیفون نو هستید، می توانید از دکمه زیر یاری بگیرید.

چگونه در شب برترین عکس ها را با آیفون بگیریم؟

کدام آیفون ها از حالت شب پشتیبانی می نمایند؟

متاسفانه همه مدل های آیفون حالت عکاسی در شب را ندارند. همان طور که در مقدمه این نوشته نیز اشاره کردیم، این ویژگی همزمان با آیفون 11 معرفی گردید. در نتیجه تمامی مدل های گوشی موبایل شرکت اپل از آیفون 11 به بعد حالت عکاسی در شب را دارند. از طرف دیگر توجه داشته باشید که سری آیفون 11 فقط روی دوربین اصلی حالت عکاسی شب را دارند. بنابراین اگر با آیفون 11 در شب عکاسی می کنید، بهتر است که فقط از دوربین اصلی بهره ببرید.

چگونه حالت عکاسی در شب را به صورت دستی روشن کنیم؟

دوربین آیفون زمانی که صحنه تاریکی را تشخیص می دهد، به طور اتوماتیک حالت عکاسی در شب را فعال می نماید. با این حال ممکن است مواردی وجود داشته باشد که حالت شب فعال نشده باشد، حتی اگر نور اطراف شما خوب و کافی نباشد. در چنین شرایطی با عکس هایی تیره روبرو می شوید. از طرفی اصلا نگران نباشید زیرا در این شرایط می توانید حالت عکاسی با آیفون در شب را به صورت دستی فعال کنید تا نور بیشتری را در عکس های خود داشته باشید.

برای انجام این کار باید چندین مرحله ساده را طی کنید که عبارتند از:

مرحله اول: در ابتدا برنامه دوربین را در آیفون خود باز کنید و دوربین را به سمت سوژه مورد نظر بگیرید.

مرحله دوم: حالا انگشت خود را روی وسط صفحه به سمت بالا بکشید تا موارد اضافی دوربین نیز ظاهر شوند.

مرحله سوم: گزینه دوم را از سمت چپ در نوار پایین صفحه انتخاب کنید. با این کار حالت شب برای شما ظاهر می گردد.

مرحله چهارم: اکنون می توانید در بالای صفحه مشاهده کنید که حالت شب فعال شده است. در عین حال شما می توانید مدت زمان ثبت تصویر در این حالت را مشاهده و یا تنظیم کنید که در ادامه مطلب این مورد را نیز آنالیز خواهیم کرد.

مرحله پنجم: در نهایت روی دکمه سفید مخصوص به عکس گرفتن ضربه بزنید تا بتوانید حالت عکاسی در شب آیفون را تست کنید.

6 ترفند کاربردی و مجذوب کننده برای عکاسی بهتر در شب با آیفون

حالا که با گزینه نایت مود آیفون آشنا شده اید و نحوه فعال کردن آن به صورت دستی را نیز یاد گرفته اید، نوبت به یادگیری ترفندهایی برای عکاسی بهتر در شب رسیده است. هر یک از موارد زیر می توانند به شما یاری نمایند تا عکس هایی به خوبی و روشنایی روز، اما در شب ثبت کنید. این ترفندهای مجذوب کننده عبارتند از:

1) زمان عکاسی در شب را افزایش دهید

در حقیقت زمانی که شما حالت نایت مود را فعال می کنید، آیفون شاتر دوربین را برای چند ثانیه باز نگه می دارد تا چندین عکس بگیرد. هر چه مدت زمان این کار طولانی تر باشد، عکس های شما روشن تر و بهتر می شوند. بنابراین اگر آیفون شما نشان می دهد که برای یک یا دو ثانیه عکس می گیرد، می توانید زمان آن را افزایش دهید و خروجی بهتری بگیرید.

برای افزایش زمان عکاسی در شب مراحل زیر را به ترتیب اجرا کنید:

مرحله اول: برنامه دوربین را در آیفون خود باز کنید. دوربین را به سمت سوژه ای ببرید که می خواهید از آن عکس بگیرید.

مرحله دوم: انگشت خود را روی وسط صفحه به سمت بالا بکشید تا موارد اضافی را مشاهده کنید.

مرحله سوم: حالا گزینه دوم را از سمت چپ در نوار پایین انتخاب کنید. با این کار گزینه های حالت عکاسی شب ظاهر می شوند.

مرحله چهارم: حالا تایمر را در بیش ترین زمان ممکن تنظیم کنید تا عکس های شما در شب کیفیت بالاتری داشته باشند.

توجه: دقت داشته باشید که حداکثر سرعت شاتر به نورهای اطراف شما کاملا وابسته است و در نتیجه همواره یکسان نیست!

مرحله پنجم: برای گرفتن عکس دکمه شاتر را فشار دهید تا بتوانید تغییرات اعمال شده را مشاهده و آنالیز کنید.

2) گوشی موبایل را ثابت و نزدیک به بدن خود نگه دارید

وقتی آیفون شما چندین عکس با زمان شاتر طولانی می گیرد، ثابت نگه داشتن گوشی به وسیله شما بسیار مهم است. این کار تضمین می نماید که تمام عکس های گرفته شده را می توان به صورت کامل روی هم قرار داد تا تصویری با جزئیاتی بیشتر و روشن تر ایجاد کرد.

یک راه خوب برای ثابت نگه داشتن گوشی موبایل این است که دستان خود را نزدیک به بدن خود نگه دارید. پس سعی کنید دست ها را از بدن دور نکنید زیرا این کار می تواند باعث ایجاد لرزش گردد. بعلاوه برای ثبات بیشتر، گوشی موبایل خود را به جای یک دست با استفاده از هر دو دست خود نگه دارید.

3) از پایه بهره ببرید یا آیفون خود را در مقابل یک سطح صاف قرار دهید

در حقیقت این نکته تکمیل نماینده نکته قبلی است. حالت شب آیفون می تواند حداکثر تا 30 ثانیه عکس بگیرد ولی این امکان همواره در دسترس شما نیست. برای استفاده از این گزینه بهتر است که گوشی موبایل خود را روی یک پایه قرار دهید تا کاملا ثابت باشد و عکس ها تار نشوند.

بنابراین اگر می خواهید به عکاسی در شب با آیفون خود مسلط شوید، استفاده از پایه مناسب به شدت توصیه می گردد. پس آیفون خود را روی پایه و در جهت عکس قرار دهید و آن را تنظیم نمایید. حالا با استفاده از روش بالا زمان شاتر را به صورت دستی تا حد امکان افزایش دهید.

در نهایت اگر هیچ پایه ای در دسترس شما نبود، آیفون را روی یک سطح کاملا صاف و بدون هیچ لرزش قرار دهید و سپس عکاسی را شروع نمایید.

4) بزرگ نمایی و یا کوچک نمایی نکنید

همان طور که در بخش های قبلی نیز به آن اشاره کردیم، دوربین اصلی برترین دوربین آیفون شماست. اما در بعضی از موارد ممکن است که بخواهید برای به دست آوردن منظره بهتر، کمی بزرگ نمایی (زوم) کنید و یا برای جا دادن عناصر بیشتری در کادر خود، همه چیز را کوچک تر کنید. تمام این موارد برای عکاسی در نور روز کاملا طبیعی هستند ولی برای عکاسی در شب هیچ یک از آن ها را به شما توصیه نمی کنیم.

لنزهای دوم و یا سوم در آیفون شما آن قدر قدرتمند نیستند و از این رو ممکن است که عکس هایی با جزئیات کمتر و نویز بیشتر را ثبت نمایند. بنابراین به جای بزرگ نمایی یا کوچک نمایی برای عکس خود، از دوربین اصلی بهره ببرید و با آن عکس بگیرید. سپس شما می توانید در حین ویرایش عکس، موارد مختلف را بر اساس احتیاج خود کوچک تر و یا بزرگ تر کنید.

در نتیجه اگر می خواهید از یک قاب عریض تر عکس بگیرید، به جای تغییر به دوربین فوق عریض، مکان ایستادن خود را جابجا کنید و عقب تر بروید.

5) فلاش دوربین را غیرفعال کنید

حتما شما هم فکر می کنید که فلاش نور بیشتری به صحنه شما می دهد و در نتیجه به ثبت عکس هایی بهتر در شب یاری می نماید. در حقیقت این فرضیه فقط در بعضی از موارد درست است. فلاش دوربین نور شدیدی فراوری می نماید که فقط برای اشیاء نزدیک خوب است، اما اگر روی سوژه های انسانی یا هر چیزی که کمی دورتر از دوربین است تمرکز نموده اید، بهتر است که فلاش دوربین خود را خاموش کنید و همه چیز را به نایت مود دوربین گوشی موبایل بسپارید.

برای خاموش کردن فلاش دوربین همچون تصویر بالا، روی گزینه ی اشاره شده ضربه بزنید. به همین سادگی!

6) از ویژگی Exposure Slider بهره ببرید

در این مرحله به سراغ یکی از ویژگی های مجذوب کننده آیفون می رویم که احتمالا آن را دیده اید ولی به سراغ استفاده از آن نرفته اید. هر زمان که روی سوژه عکاسی خود ضربه بزنید تا روی فوکوس کنید، یک کادر به همراه یک نوار در کنار آن ظاهر می گردد. این گزینه نور عکس برداری شما را تنظیم می نماید. بنابراین اگر در شرایطی با نور کم هستید و احساس می کنید که عکس شما باید روشن تر باشد، به سراغ این گزینه بروید.

حالا برای استفاده از ویژگی Exposure Slider باید تعدادی مرحله را به ترتیب طی کنید. این مراحل عبارتند از:

مرحله اول: در ابتدا برنامه دوربین را در آیفون خود باز کنید و دوربین را به سمت به سوژه ای که می خواهید از آن عکاسی کنید، بگیرید.

مرحله دوم: اکنون روی سوژه خود در تصویر ضربه بزنید تا دوربین روی آن متمرکز گردد.

مرحله سوم: از نوار موجود در سمت راست کادر برای تغییر اندازه نوردهی بهره ببرید. پس برای افزایش نوردهی نوار را به سمت بالا و برای کاهش نوردهی آن را به سمت پایین بکشید.

مرحله چهارم: هنگامی که از سطح نوردهی راضی شده اید، دکمه شاتر را فشار دهید تا عکس مورد نظر را در برترین حالت ممکن در شب ثبت کنید. در عین حال دقت داشته باشید که افزایش بیش از حد نوردهی، اندازه کیفیت عکس های شما را کمی کاهش می دهد.

عکاسی با آیفون در شب، راحت تر از گذشته

هدف ما در این مطلب مطلع سازی شما نسبت به ویژگی مجذوب کننده نایت مود آیفون بود. در ابتدا این گزینه را به شما معرفی کردیم و سپس نحوه روشن کردن آن به صورت دستی را آموزش دادیم. سپس به سراغ شش ترفند خاص برای عکاسی بهتر در شب با یاری این ویژگی رفتیم. احتمالا استفاده از این شش مورد در ابتدا برای شما کمی سخت باشد ولی قطعا پس از گذشت مدتی کوتاه به تمامی این موارد مسلط خواهید شد و می توانید عکس هایی خارق العاده را در شب ثبت کنید. در نهایت نیز گزینه زیر به شما یاری می نماید تا انواع آیفون های موجود در بازار ایران را با برترین قیمت و با ضمانت اصالت کالا به صورت اینترنتی خریداری نمایید.

منبع: GuidingTech

سوالات متدوال

آیا حالت نایت مود آیفون حتی روی دوربین سلفی هم کار می نماید؟

اپل حالت نایت مود روی دوربین سلفی را همزمان با آیفون 12 معرفی کرد. بنابراین اگر آیفون 12 و یا مدل های بالاتر از آن را دارید، می توانید در حالت شب نیز سلفی بگیرید.

آیا فلاش دوربین برای عکاسی در شب نیز باید روشن باشد؟

فلاش دوربین نور شدیدی فراوری می نماید که فقط برای اشیاء نزدیک خوب است، اما اگر روی سوژه های انسانی یا هر چیزی که کمی دورتر از دوربین است تمرکز نموده اید، بهتر است که فلاش دوربین خود را خاموش کنید و همه چیز را به نایت مود بسپارید.

حالت Night Mode روی چه آیفون هایی در دسترس است؟

این ویژگی همزمان با آیفون 11 معرفی گردید. در نتیجه تمامی مدل های گوشی موبایل شرکت اپل از آیفون 11 به بعد حالت عکاسی در شب را دارند.

منبع: دیجیکالا مگ

به "چگونه در شب برترین عکس ها را با آیفون بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در شب برترین عکس ها را با آیفون بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید