چطور از بوی عرق خلاص شویم؟!

به گزارش وبلاگ تور چین، در حالی که تعریق سالم و طبیعی است، زیرا به خلاص شدن از شر سموم و حفظ دمای بدن یاری می نماید، هیچ کس نمی خواهد در طول روز بوی آن را حس کند.

چطور از بوی عرق خلاص شویم؟!

اگر می خواهید در تابستان بوی عرق ندهید از اسپری و مام می توانید بهره ببرید، اما روش های خانگی موثر و بدون ضرر هستند.

در حالی که تعریق سالم و طبیعی است، زیرا به خلاص شدن از شر سموم و حفظ دمای بدن یاری می نماید، هیچ کس نمی خواهد در طول روز بوی آن را حس کند.

عرق به تنهایی بوی بدی ندارد، بلکه باکتری های ماندگار روی پوست شما هستند که باعث ایجاد بو می شوند. درحالی که راحت ترین گزینه استفاده از یک مام ضد تعریق و در پی آن یک عطر است، ما 5 ماده ساده را به شما پیشنهاد می کنیم که به راحتی در آشپزخانه شما پیدا می گردد.

یک پد پنبه ای بردارید و مقداری سرکه سفید و سیب هر دو مؤثر است روی نواحی مستعد تعریق بمالید. سرکه به تعادل pH پوست یاری می نماید و باکتری هایی را که بو فراوری می نمایند از بین می برد.

لیمو مانند سرکه برای متعادل کردن PH پوست بسیار عالی عمل می نماید. یک لیمو را از وسط نصف کنید و روی ناحیه زیربغل خود بمالید. بعلاوه می توانید 2 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت و آب لیمو را اضافه کنید تا خمیری ایجاد گردد. آن را روی زیربغل بمالید و بعد از 10 دقیقه تمیز بشویید.

آب را در ظرفی بریزید و بگذارید بجوشد و سپس مقداری برگ چای سبز به آن اضافه کنید. پس از خنک شدن، یک پنبه را به آن آغشته کنید و به نواحی مستعد عرق بمالید. چای به خشکی و از بین بردن بوی عرق روی پوست یاری می نماید. فقط 2 تا 3 بار در هفته بهره ببرید.

2 فنجان آب گوجه فرنگی تازه را به یک لیوان آب اضافه کنید. پنبه را در آن بزنید و به نواحی مخصوص تعریق بزنید. خواص ضدعفونی نماینده آن به ازبین بردن باکتری های فراورینماینده بو یاری می نماید.

جوش شیرین به جذب رطوبت و کاهش رشد باکتری ها یاری می نماید. می توانید آن را مانند پودر بچه بهره ببرید و روی زیربغل و بین انگشتان پا بریزید. می توانید آن را در کفش های خود هم بریزید تا از هرگونه بو جلوگیری گردد.

نکته دیگر این است که 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک فنجان آب مخلوط کنید. یک بطری آب پاش را با مایع پر کنید و هر روز روی زیربغل و دیگر نواحی بدن خود اسپری کنید. قبل از پوشیدن لباس هایتان، محل را خشک کنید تا لباس هایتان لک نگردد.

از قلم نیاندازید که کم آبی، باعث بوی بد بدن می گردد. آب سموم را از بدن شما دفع می نماید و کمبود آن می تواند باعث گردد که آن ها به شکل های غلیظ به وسیله عرق شما خارج شوند؛ بنابراین هیدراته نگه داشتن بدن باعث می گردد که غدد عرق به طور طبیعی کار نمایند.

منبع: فرادید

به "چطور از بوی عرق خلاص شویم؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور از بوی عرق خلاص شویم؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید